תמונה אזרחית שלישית - מדינת לאום

דונאלד טראמפ נוגד את רעיון מדינת הלאום האמריקאית

כתבת דיווח - טראמפ: "לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב"

כתבת דעה - "הופרדו בלידתם"

הקשר בין מדינת הלאום לדונאלד טראמפ ודעתי בנושא

קצת רקע, דונאלד טראמפ הוא המתמודד המוביל בבחירות למפלגה הרפובליקנית בארצות הברית. טראמפ ידוע בכך שהוא אוהב לומר את מה שהוא חושב, בלי להתבייש ובלי לנסות לפגוע בכמה שפחות אנשים. התבטאויותיו האחרונות קראו לאסור על כניסת מוסלמים, תיירים או מהגרים, לארצות הברית.

רוב הלאומים שואפים להקים מדינה שתייצג את הלאום שלהם, מדינת לאום היא מדינה שהוקמה על ידי לאום מסוים שהרגיש בצורך להקים מדינה לעצמו. מדינת ארה"ב קמה סביב הלאום האמריקאי, ששואף לחופש ושוויון. סוג הלאום האמריקאי הוא לאום פוליטי תרבותי ולא לאום אתני, כלומר שכדי להצטרף ללאום האמריקאי האמריקאים לא מייחסים חשיבות למוצא האתני שלך, אלא אם אתה מרגיש שייך ללאום האמריקאי, אם אתה רואה עתיד משותף עם העם האמריקאי ואם התרבות והערכים שלך מתאימים ללאום האמריקאי.

ישר אחרי התבטאויותיו של דונאלד טראמפ, הבית הלבן גינה את דבריו ואמר "דבריו של טראמפ נוגדים את ערכינו כאמריקנים", כלומר, מה שהוא אמר נוגד את הערכי החופש והשוויון האמריקאים.

מדינת ארצות הברית בנויה על העיקרון של חופש ושוויון בלי התייחסות למוצא האתני שלך, ולכן שדונאלד טראמפ אומר את הדברים האלו, הוא נוגד את רעיונותיה של מדינת הלאום האמריקאית.

לדעתי, ההתבטאויות של טראמפ הן התבטאויות גזעניות שנוגדות את כל הרעיון של הלאום האמריקאי.

הוא טוען שהמוסלמים מהווים בעיה לעם האמריקאי ובכך הוא בעצם נוגד את העקרונות והערכים של הלאום האמריקאי.

אני מאוד מתחבר לעקרונות הלאום האמריקאי ששמים את הדגש על הערכים השפה והתרבות האמריקאית, ולדעתי מנהיג שרוצה להיות נשיא של מדינה שקמה סביב הלאום שדוגל בעקרונות החופש והשוויון ומתבטא ככה לא נמצא במקום הנכון.