מידעון ועוד בעמק חרוד

20-26.5.2018

לקהילת עמק חרוד שלום רב

תנים / יוסף שריג

זוֹכֵר אֶת הַשָּׂדוֹת בְּלֵיל קַיִץ?

אֵיךְ הָיָה הַכֶּסֶף נִשְׁפָּךְ

וְלֹבֶן הַשֶּׁלֶף גּוֹאֶה אֵלָיו

וְשׁוֹפֵעַ מִבַּעַד לְאֵד הֶחָלָב

וּצְלָלִים נֶחְבְּאוּ בֵּין הַגְּבָעוֹת

כְּחֻלִּים וּשְׁחוֹרִים,

וְצִפּוֹר לַיְלָה שֶׁקָּרְאָה יוֹם הַדִּין

וְהַתַּנִּים.

וְהָיוּ הַכּוֹכָבִים אֲגֻדּוֹת אֲגֻדּוֹת

לוֹחֲשִׁים בַּכִּפָּה הַגְּבוֹהָה

וְהָהָר מִדָּרוֹם, אָרֹךְ וְכָבֵד

וְשֶׁקֶט. וְהַתַּנִים.


בחרתי לפתוח את המידעון עם קטע משיר של יוסף שריג. יוסף בן בית השיטה שנפל במלחמת יום הכיפורים. השיר מיטיב לתאר את מראה העמק שלנו בעונה הנוכחית עם בוא הקיץ.

אנחנו בישורת האחרונה של שנת הלימודים. בשבוע האחרון נבחנו תלמידי י"א-י"ב בבחינת הבגרות במתמטיקה. עונת הטיולים הסתיימה עם טיול הפרידה של שנתון ט' מחט"ב ונפתחה התערוכה של מגמת העיצוב - בתי-קפה ניידים בהשראת אמנים ישראליים לרגל 70 שנה למדינה.

ביום א' הקרוב מוזמנים תלמידי והורי שנתוני ח'-ט' לצפות יחד במופע "נופלים ברשת". במופע מוצגים 4 סיפורים של בני נוער וביניהם קטעי הנחיה והכוונה. הנושאים המטופלים הם: יחסי מורים-תלמידים, אלימות בהשפעת אלכוהול, התעללות קבוצתית וקבוצות שנאה וכן פגיעה מינית. המפגש הורים-ילדים סביב הנושאים הללו יאפשר מתן כלים ליצירת דיאלוג עם המתבגרים. מוזמנים בחום.

שבוע טוב לכולנו
לילך.

תערוכת עיצוב המוצר

עיצוב בתי קפה ניידים בהשראת אומנים ישראליים לרגל 70 שנה למדינת ישראל. זהו נושא תערוכת הסיום של מגמת עיצוב המוצר בשנתון י"ב . 18 תלמידות המגמה בהובלתה של חיה עטר הציגו תערוכה מקסימה שבה הוצגו דגמים נפלאים של בתי קפה ניידים. בעבודות ניכרה ההשקעה והעבודה הקשה סביב כל פרט ובפרט. התערוכה מוצגת בבית שפרוני. מוזמנים מאוד לבוא ולהתרשם. כל הכבוד לבנות המגמה ולחיה שהובילה את הבנות לרמה גבוהה ולתערוכה מרהיבה.

תמונות מהתערוכה

Big picture

ביקור מפקד זרוע היבשה

כחלק מאורעי שנת השבעים יוצאים אלופי המטכ"ל לביקורים והרצאות בפני תלמידי תיכון. אלוף קובי ברק - מפקד זרוע היבשה - ביקר בביה"ס ושוחח עם תלמידי שנתון י' על חשיבות התרומה והשירות המשמעותי בצה"ל. המפגש היה מרתק והתלמידים הציגו שאלות רבות. בין היתר הדגיש האלוף ברק שכל אחד יכול לבצע תפקיד משמעותי בצבא וכן את חשיבות השמירה על הקוד המוסרי גם בארועים לא פשוטים מולם מתמודדים חילי צה"ל.

Big picture

טיול שנתי ט

שנתון ט' יצא לגליל העליון לטיול סיום חט"ב. התלמידים נהנו ממזג אוויר נעים ומאווירה טובה. בערב שהכינו לעצמם את ארוחת הערב התאספו התלמידים לשירה בציבור בהובלת לירן וסוף סלע.

תמונות מהטיול

Big picture