Дан матерњег језика
21. фебруар 2016.
ОШ "Иса Бајић", Кула Дан матерњег језика
Србија је 2006. године ратификовала Европску повељу о регионалним и мањинским језицима, а када је у питању српски језик, лингвисти сматрају да би требало више да се бринемо о свом матерњем језику, о развијању језичке културе, очувању традиције, као и да су нам потребна новија издања правописа, речника и осталих нормативних приручника.
Учимо многе стране језике, живимо у мултикултуралној средини, али понекад запостављамо свој матерњи језик.
Који је ваш матерњи језик? Кажу: онај на којем сањате. Читајте, пишите, говорите, мислите и сањајте на свом матерњем језику.
Позивамо наставнике и ученике да у понедељак 22. фебруара 2016. пригодним активностима дају свој допринос Дану матерњег језика.
Чувајте писмо и језик на којем сањате.
Изложба поводом Дана матерњег језика
Позивамо вас да дођете и погледате.
Ћирило и Методије Творци првог књижевног језика и писма Словена | Завештање Стефана Немање Стефан Немања заветовао је нараштаје да чувају језик и писмо и упозорио да нестанком језика, престаје да постоји и народ. | Вук Стефановић Караџић Реформатор језика, писма и правописа, сакупљач и чувар нашег народног блага на матерњем језику. |
Завештање Стефана Немање
Наша школа
Основна школа „Иса Бајић“ у Кули почиње са радом као осмогодишња школа школске 1951/52. године. Исте године школа је добила данашњи назив, чувајући на тај начин успомену на народног композитора Исидора Бајића који је рођен у Кули. Објекат школе који се налази у улици М.Тита 115 подигнут је 1932. године , а у њему је у почетку радила грађанска школа. Крајем 1965. године завршена је изградња нове школске зграде у Лењиновој улици, а у другом полугодишту те школске године (1966. године) први ученици се усељавају у ново здање. Настава у школи се одвија на српском језику.