עבודה בתרבות עם עולם - אקטואליה

מגישות: יובל ארביב ובר הרשקוביץ ז'4

התשובה לשאלה במבחן באזרחות שנעשתה ויראלית

כשאיתי קיגל, תלמיד כיתה ז' בן 13 מחולון, נשאל במבחן באזרחות שאלה על סוגיית הפליטים מסודן, היה לו ברור מה התשובה הנכונה בעיניו. המורה פחות התחברה לראש שלו והורידה לו 5 נקודות, אבל זכה ל"מצויין" במבחן הויראלי של הרשת.

שאלה ותשובת הילד במבחן: "פליטים מסודן שחדרו משטחה של מצרים לישראל כדי למצוא בה מקלט, האם ריבונותה ( הזכות הבלעדית להפעיל סמכות עליונה על אזור גאוגרפי או קבוצת אנשים כדוגמת מדינה או שבט) של ישראל נפגעה כתוצאה מכך? נמק תשובתך", את השאלה הזו נשאלו תלמידים בכיתה ז' בבית ספר בחולון במהלך מבחן באזרחות. אחד התלמידים, איתי קיגל, בן 13, שהתכונן כראוי למבחן בסיוע אמו מרינה, ענה: "לא, כי הם לא מאיימים או פושעים במדינת ישראל. כל עוד לישראל יש שליטה מלאה עליהם ואין פגיעה בריבונות".

המורה החליטה לפסול את התשובה ולהוריד לו חמש נקודות בטענה שהיא לא נכונה. הציון הסופי אגב היה 90, אבל קיגל לא היה מרוצה שכן היה משוכנע שתשובתו נכונה. מרינה אמו, עיתונאית במקצועה, הסבירה לו שהיא גאה בתשובתו למרות החלטת המורה לפסול אותה.


ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מנהלת בית הספר מסרה, כי המורה התבקשה לכתוב את התשובה הנכונה. א. על פי הגדרה ריבונות מדינת ישראל: למדינה קיימים חוקים ועליה לאכוף חוקיה. אכיפת החוק באה במטרה לשמור על הסדר במדינה. לכן, כל מי שנכנס למדינה ללא אישור מסודר, כדוגמת חדירה ממדינה אחת לאחרת פוגע בריבונות המדינה, כלומר לחוקיה. ב. מן הראוי היה, כי המורה תכתוב את התיקון ליד התשובה, אך לדבריה המורה ערכה את תיקון המבחן בכיתה, במהלך החזרת המבחנים".

Big image

מחברים את סבא וסבתא

זה אולי לא יהיה קל, אבל כדאי לכם ללמד את סבתא איך להשתמש באימוג'ים: לא רק שתעשו מעשה טוב, אלא גם תוכלו להרוויח טוב.

סביר להניח שאתם שולטים בסמארטפון שלכם כמו שאתם שולטים בשתי ידיכם, אבל לא כולם נולדו לתוך עידן הטכנולוגיה. קחו את סבא וסבתא שלכם, לדוגמה. אפילו להם, בוודאי, יש פלאפון חכם, אבל הם כנראה לא יודעים לנצל אותו במלואו ולהשתמש בו באופן שוטף כמוכם. זה יכול להתבטא בטעויות די משעשעות, אבל בדרך כלל זה פשוט מתבטא בכך שהם ממטירים שאלות בנושא על כל מי שנמצא במקרה בסביבה. זה חשוב להם, כי אחרי הכול, סמאטרפונים זה לא רק וואטסאפ ואימוג'ים – זה גם גישה מהירה לשירותי החירום ושער למאגר המידע הגדול ביותר אי פעם – האינטרנט.

זאת הסיבה שאתר DoSomething.org וקרן AARP לצדקה משתפים פעולה זו השנה השלישית בפרויקט "Grandparents Gone Wired" (בתרגום חופשי ביותר: "מחברים את סבא וסבתא"). מדובר בפרויקט שמעודד צעירים להעביר את הידע הטכנולוגי שלהם אחורה, לדורות הקודמים.

מעכשיו ועד ה-31 בינואר תוכלו להירשם לקמפיין ולקבל טיפים שיעזרו לכם ללמוד איך ללמד את סבא וסבתא להשתמש בסמארטפונים. כדאי לכם לעשות את זה לא רק כדי להיות אנשים טובים יותר, אלא גם כי אחד מהמשתתפים שיעלה תמונה שלו עם תלמידו המבוגר יזכה במלגה בסך 10,000 דולר!

Big image
משחק- המרכיב שלא תאמינו שיש ב...!

10 זוגות מאכלים מעוררי השראה שהגיעו מאותו האבא. אז מה יש בקולה ומה עוד אפשר לעשות עם זה? שחקו עכשיו ונסו לאחד בין השניים שהופרדו בלידתם