סיור בגבול הצפון

הצטרפו אליי לסיור גיאופוליטי בנושא גבולות עדות וביטחון בצפון

מי אני?

שמי יואב חרמוני, תושב הגליל העליון, מורה דרך ומזרחן.


משחר נעוריי בירושלים, נמשכתי לטיולים, נושאים פוליטיים ואזוריים. לאחר שירות כקצין שריון קרבי בגזרות רמת הגולן ודרום לבנון, החלטתי להפוך את תחומי עניין אלו לעיסוקי.

הוכשרתי כמורה דרך מוסמך מטעם משרד התיירות בשנת 2001, ואני בוגר האוניברסיטה העברית בלימודי המזרח התיכון ויחסים בינלאומיים, ומוסמך (M.A) בלימודי המזרח התיכון בן זמננו.

כיום, כתושב הגליל העליון, אני עובד עם מגוון קהלים כמורה דרך מקומי עם התמחות בנושאי מזרחנות, גבולות, בטחון, והיסטוריה של הגליל.

אז מה בתכנית?

סיור בגבול הצפון הכולל סיור לאורך בגבול ישראל לבנון, תחנות הסבר ותצפית על אופן שרטוט הגבול, היסטוריה מדינית של האזור וביקור באתרי טבע ונוף

בשל הידע הרב תחומי שלי, ניתן להרכיב סיור מגוון בן מספר שעות ועד לסמינר בן יומיים בגליל העליון וצפון רמה"ג עפ"י עניין הלקוח.


לפי דעתי סיור מעין זה, יש לחוות את גבול הצפון בכמה אופנים, כלומר לכלול בסיור כמה אתרים לפי החלוקה הבאה:


  1. 1 - תיירות קלאסית - שמורות טבע ואתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים: תל דן, בניאס, מבצר הונין, מבצר נמרוד ועוד..
  2. 2 - המימד הבטחוני - גיאופוליטי - תצפית על גבול לבנון: משגב עם, מצפה דדו וכד'. סיור רכוב על גדר הגבול בכביש הצפון הישן.
  3. 3 - עדות וקבוצות אתניות במזרח התיכון: הסבר על העלוואים מול הכפר ע'ג'ר. הדרוזים - ביקור באתר הקדוש נבי הודא. ביקור בכפר דרוזי, מאכלי עדות. תצפית על דרום לבנון ולימוד על הפסיפס האתני בה.

בטחון? - אין בעיות! מה שבטוח - שיהיה מעניין!!