עבודה בזה"ב-ניתוח כתבה

דניאל אילטוב ט'2

מבוא

שלושה בני אדם נהרגו (26 ביולי 2015) ו-3 נפצעו באורח בינוני עד קשה בתאונה חזיתית בכביש 70 ליד העיר טמרה שבגליל התחתון.


אחד מכלי הרכב שנסע על כביש 70 סמוך לצומת סומך סטה מהנתיב ועלה על אי תנועה והתנגש חזיתית ברכב פרטי שהגיע ממול.ככל הנראה הנהג שבו התנגשה המכונית לא היה מספיק חשדן או ספקן לגבי מה שיכול לקרות והיה צריך יותר לשים לב לסביבה. מצד שני הרכב המתנגש הכוונה לנהג שהיה ברכב היה צריך להתייחס לבטיחות ולשלטים שזהו עקרון הפער שאם הנהג שהסית את הרכב היה שם לב היה יכול למנוע את התאונה או לפחות היה פחות הרוגים.

חשוב לציין שעד היום תיק החקירה במשטרה עדיין לא נסגר-במשטרה טוענים כי התיק קשה לפיצוח לכן עד היום לא ידוע מה קרה באמת באירוע הזה.

פראמדיק מד"א שהגיע למקום סיפר שלפני הגעתנו לזירה חשבנו שמדובר בתאונת פגע וברח ולבסוף כשהגיעו לזירה הבחינו במכוניות עם פגיעות משמעותיות.

שלושת הנפגעים היו מחוסרי הכרה,ללא כל דופק או נשימה עם פגיעה רב מערכתית קשה.

צוותי מד"א ניסו להעניק טיפול רפואי אך פגיעותם היו קשות מאוד ולא נותר אלא לקבוע את מותם של השלושה השלושה האחרים פונו מידית כך שחייהם הוצלו .

תמונות מהאירוע התאונה

ניתוח התאונה

Big image

ההיבט הפיזיקאלי של התאונה

תנע של גוף זה מושג אשר מבטא את כיוון ו"עוצמת" התנועה של אותו גוף או אותה קבוצת גופים במרחב.

"עוצמת התנועה" היא מדד לכמה קשה יהיה לבלום גוף או לשנות את מהירותו במהלך תנועה חופשית (ללא חיכוך)

במקרה של התאונה שלנו היא עוסקת בעיקר על חוק ניוטון השלישי שאומר ששני גופים הנמצאים באינטרקציה(מגע)מפעלים אחד על השני את אותו הכוח. ולפי ההיבט הפיזיקאלי ניתן לראות שבכל מצב היה ממש קשה לעצור את המכונית מסטיה הצידה.

קישור למידע:חוקי ניוטון-http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=11106

תנע-https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A0%D7%A2

סיכום ומסקנות

מכל מה שכתבתי ב"כתבה" זו ניתן להסיק שחובה להיות מרוכז רק בדבר אחד וגם אם יש משהו חשוב לעצור בצד הכביש ,המציאות הכוללת תאפשר לנהג בדרך לצפות באירועים לפני שהם היו בכלל רק צריך להשתמש בשכל שנתנו לנו כדי לדעת ולהימנע מלהיקלע למצבי חירום.

לדעתי כן היה אפשר למנוע תאונה זו אך לא בהכרח היה אפשר כי החקירה עדיין לא הסתיימה ולא יודעים ממה היא נגרמה.שני הסיבות היחידות שבעזרתן היה אפשר למנוע את התאונה הראשון זה מהערנות והשניה בעזרת תשומת לב. 99% מהמקרים של התאונות היא מערנות של אנשים שלא הייתה מופעלת היא הייתה מופעלת אך לעבר מקום אחר הנייד!

והשני זה אם נהג הרכב הפרטי היה שומר מרחק בינו לבין הנתיב השני היה יכול למנוע את התאונה בכך שהיה יותר זמן לנהג המונית להגיב נכון ולמנוע את התאונה.