HOŞGELDİNİZ

FMV ÖZEL AYAZAĞA IŞIK İLKÖĞRETİM OKULU KÜTÜPHANESİ

Dünya Kitap Değiş-Tokuş Günü - 14 SUBAT 2013 -International Book Giving Day

Türkçe Zümremizin katkısıyla 6. sınıf düzeyimizden 40 öğrenci, 7- 8. ders saatinde Çok Amaçlı Salonumuzda buluşarak en sevdikleri kitabı bir başka kitap ile değiştirmek üzere bir araya geldiler. Her öğrencimiz değiştirmek istediği kitabı neden okumamız gerektiği ile ilgili küçük bir sunum yaptı. Değiş-tokuştan sonra salonumuzdan herkes çok mutlu ayrıldı.

2. SINIFLAR KİTAP OKUMAYI ÇOK SEVİYOR!

Bayan Levingston’un ikinci sınıf öğrencileri bu sene kütüphaneye aldığımız kitaplara bayıldılar. Bayan Levingston, öğrencilerini neden her hafta kütüphaneye getirdiğini bakın nasıl anlatıyor: “Yaşadığımız bu çağda, teknoloji artık öğrencilerin hayatının önemli bir parçası. Elektronik aletler, küçük çocuklara öğrenmeleri için yeni ve heyecanlı fırsatlar sunuyor. Ancak, bizlerin çocukken oynadığı pek çok oyun ve oyuncağında - ki maalesef buna fiziksel olarak kitaplar da dahil- yerini alıyorlar. Bu yüzden eğitimlerinin bir parçası olarak çocukları kütüphaneye getirmek çok önemli. Çocuklar kitaplara nasıl bakılacağını ve kütüphanenin nasıl kullanılacağını öğreniyorlar. Kitap okumak, sayfalarını çevirmek, bir sonra ki sayfada neler olacağını tahmin etmek- bunların hepsi elektronik kitaplarla yaşanamayacak benzersiz tecrübeler. Umarım, öğrencilerim hayat boyu gelişen bir kitap sevgisi kazanırlar”.

Bayan Levingston’a ve bu yıl harika birer okuyucu ve kütüphane kullanıcısı olan öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

KİTAP KAPAĞI TASARLAMA - 3. SINIFLAR

Görsel Sanatlar dersi öğretmenimiz Volkan YALAZAY ile yürütmüş olduğumuz çalışmada öğrencilerimiz kütüphaneden beğendikleri bir resimli kitabı alıp okudular ve bu kitapların kapaklarını görsel sanatlar dersinde yeniden yarattılar. Sevdikleri kitap kahramanlarını tişörtlerine de taşıyan öğrencilerimizin sergisi de görülmeye değerdi. Emeklerinden dolayı öğrencilerimize ve öğretmenimiz Volkan YALAZAY' a teşekkür ederiz.