Bizden Haberler

8 Nisan 2022

Big picture

Erkek Tenis Takımımız Bölge Şampiyonu!


Okul Lise Genç-A Erkek Tenis Takımımız, Adana'da gerçekleşen Bölge Şampiyonasında, Kayseri Ömer Halis Demir A.I.L. ve Gaziantep Bilfen Kolejini yenerek turnuvayı Bölge Şampiyonu olarak tamamlamayı başardı. Sporcularımızı verdikleri mücadelen dolayı tebrik ediyor, Final Turnuvalarında başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyaret Ettik


Hayvan Barınağı ve Çevre Kulübü, ders bitiminden sonra Tarsus Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini (Tarsus Hayvan Barınağı) ziyaret etti. Öğrencilerimizin “İzmir Bomba” tatlısı satışından elde ettikleri gelirle alınan yaş ve kuru mamaları can dostlarımız için teslim ettik. Öğrencilerimizin çektikleri fotoğraflar ise sahiplendirme çalışmaları için ayrıca değerlendirilecekler.


Barınakta görevli Şef Veteriner Esra Bişi ile yaptığımız görüşmede oldukça faydalı bilgilerde aldık. Bu bilgilerden bazılarını paylaşmak istiyoruz:


  • Hayvan Barınağına küpesiz, kısır olmayan hayvanlar ile hasta ve yaralı hayvanları 03246132345 No’lu telefondan bildirilmesi yeterli oluyor.

  • Barınak; gönüllülerle yaptığı çalışmalarda sokak hayvanları için kulübe ihtiyacını da karşılıyor.

  • Hayvanlara yönelik kötü muameleyi bildirmek için İçişleri Bakanlığının HAYDİ (Hayvan Durum İzleme) (App Store) (Google Play) uygulamalarını indirmek yeterli oluyor.

Internationale Deutscholympiade 2022 / Uluslararası Almanca Olimpiyatları 2022


Uluslararası Almanca Olimpiyatlarının (IDO) amacı, gençlere Almanca dilini sevdirmek, karşılıklı anlayış ve hoşgörüyü güçlendirmek ve katılımcılara Alman biliminin ve kültürünün kapılarını açmaktır.


Uluslararası Almanca Olimpiyatları (IDO), dünyanın en büyük Almanca yarışmasıdır. Bu yarışma, iki yılda bir Almanya’da gerçekleştirilmekte ve Uluslararası Almanca Öğretmenleri Birliği (IDV) iş birliğinde Goethe-Institut tarafından düzenlenmektedir.


Türkiye’den A2 veya B1 dil seviyesinde ulusal ön elemeleri kazanmış olan en iyi 2 katılımcı, Goethe-Institut bursuyla 03.08.-07.08.2022 tarihleri arasında Hamburg’da gerçekleşecek Uluslararası Almanca Olimpiyatlarına katılabilecekler.


Tarsus Amerikan Koleji Almanca öğretmenleri tarafından teşvik edilen 11. sınıf öğrencimiz Cem Yıldız, B1 seviyesindeki Olimpiyatlara katılmayı başardı.


Olimpiyatlar 2 aşamadan oluşmaktadır; 1. aşamada 43 kişilik B1 katılımcı arasından 16 kişiyle birlikte başarı sağlayan Cem Yıldız, final aşamasının yapılacağı 9 Nisan günü Almanca sınavına tabii tutulacaktır.


Öğrencimize katılacağı bu aşamada da gönülden başarılar dileriz.

Big picture

Müzik, Dans ve Resim ile Anlamlanan Toplum Hizmetimizle Kampüsümüz Şenlendi


TAC’deki geleneksel toplum hizmeti etkinlikleri, pandemi kurallarının değiştiği bu dönemde tüm canlılığıyla kampüsümüze geri döndü. Çarşamba günleri okulumuza gelen minik kardeşlerimiz bu hafta; dans, resim ve müzik etkinliği yaptılar. Ritim atölyesinde kukla Ponte ile tanıştılar. Almanca, Fransızca ve İspanyolca çalıştayında, renkleri ve selamlaşmayı öğrendiler. Grup oyunlarında iş birliğini ve tatlı rekabetin keyfini çıkardılar. Dans ederek yoruldular ama aynı anda senkronize hareket etmenin önemini anlamış oldular. Gün sonunda yorulan minikler ve TAC’li öğrenciler, 2. Yabancı Diller bölümünün hazırladığı lezzetli waffle ve 11-IB CAS öğrencilerinin ikram ettiği yiyeceklerle sohbet ederek dinlendiler. Bu anlamlı etkinlikte emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Big picture

Öğrencilerimiz Opera Gecesinde


Adana Devlet Senfoni Orkestrasının 1 Nisan’da gerçekleştirdiği, şefliğini Lorenzo Castriota Skanderbeg'in yaptığı "Opera Gecesi" adlı konsere, müzik öğretmenlerimiz eşliğinde Hazırlık, 9 ve 10. sınıflarımız da katıldı.


Öğrencilerimizin her alanda bilgi sahibi olmaları, yaşayarak deneyim kazanmalarına öncelik vererek yaptığımız çalışmalara devam ediyoruz. Gördüklerinin bir kısmını bile olsa yaşam tarzlarına çevirmeleri için onları destekliyoruz.


“Opera Aryaları ve Uvertürlerinden Seçmeler”den oluşan konser sayesinde öğrencilerimiz sanat dolu muhteşem bir akşam geçirdi. Öğrencilerimizin zihinlerinde harika izler bırakan konserde sahne alan sanatçıların isimlerini paylaşmak istiyoruz:


Solistler:


BURÇİN SAVIGNE SOPRANO
ASUDE KARAYAVUZ MEZZO SOPRANO
DAVIDE RYU TENOR
HOJOUN LEE BARİTON

Big picture

Potanın Efsanesi Necati Güler TAC’nin Antrenörlüğünü Üstlendi

TAC 1975 mezunu Necati Güler’in TAC Basketbol Gençler Ligi takımının antrenörlüğünü üstlenmesine ilişkin kapsamlı bir röportaj Milliyet Spor ekinde yayımlandı.


Haberin detaylarına ulaşmak için aşağıdaki görsele tıklamanız yeterli.

Yurt İçi Üniversiteleri Tanıtımları Devam Ediyor


Yurt İçi Üniversite Danışma Biriminin organize ettiği çevrim içi üniversite tanıtımları devam ediyor.


Şu ana kadar gerçekleşen Sabancı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi tanıtımlarına katılan öğrencilerimizin ve velilerimizin olumlu geri dönüşlerine istinaden etkinliğin amacına ulaşmış olmasının mutluluğunu yaşamaktayız.


Programımızın bundan sonraki bölümünde yer alan üniversitelerin katılım tarih ve saatlerinin aşağıdaki şekilde planlandığını paylaşmak isteriz. Siz değerli öğrenci ve velilerimizin katılımları için şimdiden teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.


Orta Doğu Teknik Üniversitesi: 20 Nisan Çarşamba 15.40

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi: 22 Nisan Cuma 10.30

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi: 22 Nisan Cuma 13.40

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Öğrencilerimizden gelen istek üzerine ertelendi. Yeni tarih henüz netleşmedi)

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi & Mühendislik Fakültesi (tarih henüz netleşmedi)

Boğaziçi Üniversitesi: 11 Mayıs Çarşamba 15.00

Big picture
Big picture

Project Development Training

Dear Students,


Our Grade 9-10-11 and 12 students are all invited to join the first 4 modules of the ?Online Project Development Training? which will be hosted by Ozyegin University in March.


You are required to register before March 8th. You may click TRAINING CALENDAR to see the details of the program and sign in.

Don't forget to register by clicking here by March 8th to grab this unique opportunity!

''Mission Posible 5'' Proje Yarışması

9, 10 ve 11. sınıflarımıza yönelik olarak SEV tarafından düzenlenen Mission Possible Proje Yarışması başladı!

Öğrencilerimiz missionpossible.sev.org.tr adresinden okul e-posta adresleri ile giriş yapabileceklerdir.


Sorularınız için Kurumsal İletişim Yöeneticisi Neslihan Özünlü ile iletişime geçebilirsiniz.

''Mission Possible 5” Project Competition


The “Mission Possible 5” project competition organized by SEV for our 9th, 10th, and 11th-grade students is starting! You can attend the Project Development Training, which consists of 6 modules, to be given by Özyeğin University. The first 4 modules will be open to the participation of our 9th, 10th, 11th, and 12th-grade students, and only the "Mission Possible 5" finalists can participate in the last 2 modules. You may visit missionpossible.sev.org.tr by logging in with your school e-mail address, and see the details of the competition, review past projects, and apply to participate in Özyeğin University Project Development training. The deadline to register for the training is MARCH 8th, 2022. To enter the competition, click here and fill out the form. The deadline to enter the competition is APRIL 28, 2022. Click to following posters to viev the pdf poster with links and details. For any questions, you may contact School Corporate Communications Manager Neslihan Özünlü (Sadık Paşa Building, 1st floor)

SEV Liseler Arası Dijital Sanat Festivali Başlıyor!


Başvurular için son başvuru tarihinin 6 Mayıs 2022 olduğunu hatırlatır, katılım sağlayan tüm öğrencilerimize şimdiden teşekkür ederiz.

Big picture
SEV Dijital Sanat Festivali 2022

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Haftalık YKS BülteniHaftalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture