AIESEC Eskişehir

Ağusyos Ayı Bülteni

GI tarafında bu ay;

Çekim sürecinde Genel Merkez'den data alım-paylaşım yapılamadığı için EP lere ulaşmakta bir müddet sıkıntı yaşandı. Hızlı aksiyon adım almak için;


oGCDP tarafında ;

- Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği kulübünden 13 kişilik dataya ulaşıldı 10 tanesinden Aralık'ta gitmek üzere olumlu sonuç alındı.

-EP ler için fb ve mail grubu kurulacak.

-Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı'nın bireysel hesabından dijital ortamda yurtdışı fırsatlarımızın duyuru/tanıtımı yapıldı.

-Sistemde Eylül sonuna kadar available olan iGCDP projeleri için koordinatörlere mail atıldı, fb'dan görseller paylaşıldı.

-Budapeşte'den 4,

Çek Cumhuriyeti'nden 2,

Sırbistan'dan 1,

Polonya'dan 3,

Rusya'dan 2 ve Brezilya'dan 1 LC'ye mail atıldı.


oGIP tarafında;

-Ayın ortasında Genel Merkez'den gelen data paylaşımı ile birlikte, 19 Global Citizen EP'sinin ve 15 tane Global Talent EP sinin kaydı elimize ulaştı ve cold call/mailing lere başlandı.

-Osmangazi Üniversitesi'ne Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İngilizce Öğretmenliği, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü son 3 dönem mezun olan öğrencilerinin iletişim bilgileri için Rektör yardımcı ile görüşülüp, üst yazı çekildi.

-Veeee, Karadağ'dan, Mısır'lı bir CEEDer Eylül sonuna kadar burda duracak şekilde oGIP alanında CEED yapmak için geliyor. 3 Eylül'de gelecek :) Hızlı bi şekilde CEEDer gelmesinde büyük katkısı olan Aslı YILMAZ'a tekrar teşekkür ediyoruz :)

Çek Cumhuriyeti , Mısır, Japonya ve Çin ile kooperasyon kuruldu.

BD tarafında bu ay;

-Çin'den ve Fas tan yeni stajyerler geldi.

-Yeni stajyerlerle birlikte Franceleyn için Yabancılar Şube'den SGK bildirimleri yapıldı.

British Town'da çalışan Maria Kayzarova isimli stajyer ülkesine ailevi sebeplerden ötürü geri dönmüştür. AIESEC vizesi sona eren stajyerin AIESEC ile herhangi bir ilişiği bulunmamaktadır. GPAY den sonra normal çalışan şeklinde British Town'a önerilmiştir.

Şuana kadar 12 match yapılmış olup eşleşme sürecine aynı şekilde devam edilmektedir.

-Veee Kurban Bayramı'ndan sonra iGIP alanında çalışmak üzere Mısır'dan bir CEEDer ekim sonuna kadar şubemizde görev alacak ! Yaaayy ! :)) Yine destekleri için Aslı YILMAZ'a teşekkür ediyoruz :)

Proje tarafında bu ay;

BuB ve SoA projesi stajyerleri ile etkinlikler yapılmakta ve aynı şekilde çalışmalara devam edilmektedir.

Engelleri Kaldır projesi öğrencilerinin yaptığı gezi ile birlikte Milliyet Gazetesi'nde haberi yayınlanmıştır.

Pişmiş Toprak Sempozyum'u 5-20 Eylül tarihleri aralığında başlayacaktır.

Marketing tarafında bu ay;

Eylül ayında 2 üniversitenin hazırlık okulları için stant açma talepleri resmi evrak yoluyla okullara bildirildi.

Kurban Bayramı Dönüşü, Ekim ayının ilk haftasında 2 üniversite için İİBF ve Mühendislik fakültelerinde stant açmak için üstyazı çekildi.

Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü girişinde Açıköğretim bürosu önüne açılmak üzere Eskşehir Büyükşehir Belediyesi'ne evrak çekildi.

AIESEC Eskişehir'in uluslarasılığını arrtırmaya yönelik markalaşma değerini korumak adına Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nden 250 tane t-shirt raise i alındı ve tasarımlar baskıya verildi.

Genel Merkez'den datalar B2C tarafında Global Citizen ve Global Talent Google formları üzerinden paylaşılmaya başlandı ve OGX tarafına gönderilmeye başlandı.

Anadolu ve Osmangazi Üniversitesi öğrenci kulüpleri ile iletişime geçilerek, data alımı ve sayfalarında duyuruların yapılması için konuşmalara başlandı.

OGÜ-Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı tarafından duyrular yapıldı.

Özdilek'ten Mustafa Bey ile Çarşamba Gününden sonra görüşülmeye gidilerek Özdilek AVM'nin sinema katında stant açma talebi üzerine konuşulacak.

TM tarafında bu ay;

Yeni üye çekimi için kayıtlar alındı.

Mülakatların ardından kişiler takımlara yerleştirildi.

Hem aday üyeler hem de yeni üyelerle operasyonel süreç için " DISCO" Lokal Kongresi düzenlendi.

Üyelere Artı Eğitim Kurumu'ndan "İletişim Teknikleri" üzerine eğitim verildi.

Ayhan ÇARKCI, Finans Koordinatör'lüğüne seçildi.

Son olarak, Alumnilerimizden 2010-2011 ve 2011-2012 dönemi Şube Başkanı İsmail Yağıcı ve 2012-2013 Dönemi İş Geliştirme Koordinatörü Özge Berkay'ın düğünü 6 Eylül'de İzmir'de gerçekleşecek :) Şubemizi temsilen Şube Başkanı Çağla Şahin, düğüne katılım gösterecek :)

Finans tarafında bu ay;

Çekim sürecine destek olmak adına, Danışmanlar Kurulu'ndan akademisyenlerle randevular alınıp görüşmelere başlandı.

Prof. Dr. Nimetullah BURNAK - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Prof. Dr. Recai DÖNMEZ- Anadolu Üniversitesi İİBF Dekanı ve ayrıca A.Rıfat ÖZEKMEKÇİ - British Culture Kütahya Temsilciliği Müdürü ile görüşüldü.

Öğrencilere ulaşma noktasındaki sıkıntılar üzerine çözüm yolları düşünüldü.

14 Eylül-23 Eylül tarihi aralığında bir danışmanlar kurulu toplantısı gerçekleştirilmesine karar verildi.

Anadolu Üniversitesi Naci GÜNDOĞAN'dan randevu alımı için aramalara devam edilmekte.

Alumni üye aidatları için kişilerin listesi çıkarılıp, bireyselde mail atılarak, üye aidatlarını ödemeleri talep edilmektedir.