North American Civic Alliance

EĞİTİM AKTİVİTELERİ

NİSAN 2020

EDİTÖRDEN

Değerli Hizmet Gönüllüleri,


Yine dopdolu bir newsletterla karşınızdayız.


Bugün, bilim-kurgu filmlerindeki sahneleri yaşıyor gibiyiz. Cenab-ı Allah’tan niyazımız bizleri yeniden sağlıklı günlere kavuşturmasıdır.


SANAL DÜNYANIN KUCAKLAYICILIĞI

Bizler bugün bir kez daha fark ettik ki, dünyanın neresinde olursak olalım; Hizmet, bedenlerin bir araya gelmesi değilmiş. Hizmet toplu halde yaşamak da değilmiş. Hizmet adanmış gönüllerin bir araya gelmesiyle ruhların bütünleşmesiymiş. Tıpkı Üstad hazretlerinin “şahs-ı manevi” mevzuunda anlattığı gibi. Bugün sanal alemde dua ve sohbetlerle, hepimiz bunu yakinen görmüş olduk.


FARKINDALIKLAR

Bundan sonra belki de tarih kitaplarına yeni kavramlar girecek. Milattan önce ve sonra olarak tarihin ayrılması gibi, virüsten önce ve sonra diye tarih kitaplarında yeni kavramlar yer alacak. Bugüne kadar dünyanın koşturmaları arasında ailelerini, annelerini, babalarını ve çevrelerini ihmal eden birçok insan bu değerlerin farkına varmış olacak. Ümit ederiz ki bu zorunlu tecrit, yıllarca ihmal ettiğimiz aile bağlarını güçlendirmeye bir vesile olsun. Aynı zamanda da maddi ve manevi gelişimimizin yeni bir başlangıcı olsun.


Artık yavaş yavaş Ramazanı solukladığımız bu günler, tekrar kendimize gelişimizin ve Cenab-ı Allah’a gerçek bir kul oluşumuzun ve de gerçek tecrit altındaki kardeşlerimizin ve arkadaşlarımızın kurtuluşunun vesilesi olsun.


Değerli arkadaşlar, bu sayımızda henüz evlerimize kapanmadan önce yapılanlarla, sanal dünyayı keşfettikten sonra yapılan ve yapılacakları bulacaksınız. Kuzey Amerika Hizmet Platformu gönüllülerin teşvik ve desteğiyle hazırladığımız bu sanal dergide, yine Kuzey Amerika gönüllülerinin kendi vakıf ve derneklerinde yapmış oldukları faaliyetleri topluca görebilmeniz adına yapılan faaliyetler bir araya getirmeye çalıştık.

Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.


Eğitim ve Rehberlik Servisi

Big picture
Big picture

ONLİNE OKUL, DERSLER, PROGRAMLAR VE AKTİVİTELER

Salgın hastalık tehlikesi nedeniyle her ne kadar evlerimize kapansakta, Amerika genelinde öyle görünüyor ki, okullar yıl sonuna kadar eğitimlerine online platformda devam edecekler. Bizler, öğrenci kardeşlerimizle bir araya gelemiyor olsak da, online bir araya gelmeleri devam ettirmeye çalışıyoruz. Inşallah Ramazan ayının gelmesiyle bu bir araya gelişleri, sohbetleri, dua programlarını devam ettireceğiz ve sanalda da olsa o manevi atmosferi yaşamaya çalışacağız.


Değerli velilerimizin de bu programlar desteklekleyeceklerini ve teşvik edeceklerini , bu programlar için çocuklarımıza uygun ortamlar hazırlayacaklarını ümit ediyoruz.


Buraya, yapılan yüzlerce online sohbet, program ve organizelerin bir kısmını taşımaya çalıştık. Gönül isterdi ki hepsini bu sayfaya sığdıralım.


Sanal dünyanın tehlikelerine karşı öğrenci velilelerimizin bir kez daha dikkatli olması gerektiğini buradan bir defa daha hatırlatmak istiyoruz.


Kısa zamanda bu kadar online programı düzenleyen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler...

Big picture
Big picture

RAMAZAN FOR YOUTH TV

Ramazan ayı boyunca Amerika ve Kanada'da ki gençlerimize hitap edecek bir "RAMAZAN FOR YOUTH" TV miz olacak. Hergün doğu saati ile 7'de başlayacak programda yarışmalar, sohbetler, dualar ve soru-cevap programları yer alacak. Kanala abone olup sosyal medya hesaplarını takip edererek gelişmelerden haberdar olabılirsiniz.https://www.youtube.com/channel/UC0SpkR2ZkUwbzyq36ZJa_Lg?view_as=subscriber


https://www.instagram.com/skyacademynj/


https://www.snapchat.com/add/skyacademynj


https://twitter.com/SkyAcademyNJ

Ramadan for Youth TV
Big picture
Big picture

ONLİNE SOHBET SERİLERİ

Online programlarımız, sadece öğrenci arkadaşlarımızı kapsamıyor. Yetişkinler içinde Kuzey Amerika'da onlarca program yapılıyor ve yapılması planlanıyor. Sohbet, seminer ve duaları herkesin kolayca erişebilecegi şekilde tek platformda topladık. Sadece platforma tıklayarak müsait vaktinize göre bir sohbet veya duaya katılabilirsiniz. Cep telefonu uygulaması da olan bu programla, ilginize göre bir programı veya öğrencinizin sohbetlerini ve programlarını kolayca takip edebilirsiniz.

Big picture
Big picture
Big picture
Big picture

YOUTUBE KANALLAR

Kuzey Amerika'nın tamamındaki sohbet ve duaların yayınlandığı Youtube kanallarına üye olup bildirimlerinizi açarsanız, her sohbet başladığında otomatik olarak bildirim alırsınız ve sohbetleri kaçırmaz, aynı zamanda programlardan sonra da bunlara aşağıdaki kanallardan erişebilirsiniz.


National platform çatısı altında 3 youtube kanalımız mevcuttur.


NEICC KANALI : Yetişkinler için yapılan tüm sohbet ve duları canlı takip edebilir veya sonradan da izleyebilirsiniz.


KUZEY AMERİKA GÜNDEMİ: Kanada sohbet ve programlarını takip edebilirsiniz.


FKM: İlköğretim,lise ve üniversitelilere yapılan tüm program ve sohbetleri buradan takip edebilirsiniz.

Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Big picture

Kanada Youtube Kanalı Yayın Akışı

Big picture
Big picture

Kuzeydoğu Amerika Online Program ve Sohbetler

Aşağıdaki linklerden Kuzeydoğu Amerika'da civarındaki eyaletlerin düzenlediği online sohbetleri bulabilir ve takip edebilirsiniz.

Turkish Cultural Center Üniversiteye Hazırlık Seminerleri

Turkish Cultural Center, konusunda uzman kişilerle A'dan Z'ye üniversite giriş aşamalarını ve sistemini anlatan ücretsiz seminerler serisi düzenliyor. Program, ilgili tüm öğrenci ve veliler için ücretsiz düzenleniyor.
Big picture

SKY AKADEMi - CUP OF CHAI

Sky Academy olarak, bir süredir üzerinde çalıştığımız "Cup of Chai Podcast" yayınlarını yayınladık. Cup of Chai, ilgilenenlere içgörü ve bilgi sağlamayı amaçlayan yeni bir podcast serisidir. Bu podcast, alanlarında uzman kişilerle haftalık toplantılardan oluşacaktır. Konu ne olursa olsun, spor, duygusal sağlık, teknoloji, tarih teolojisi, felsefe, hukuk vb.


Gönüllü üniversite öğrencileri olarak, içinde bulunduğunuz çevreyi ve toplumu ilgilendirecek güncel ve eğitsel konuları sunmaya devam ediyoruz. Desteğiniz ve geri bildirimlerinizle daha kaliteli bölümler yayınlamayı hedefliyoruz.


Bölümümüze aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin ve dinlediğiniz podcast uygulaması ile abone olun.

Twitter:

https://twitter.com/Cup_ofChai

Instagram: https://www.instagram.com/cup_ofchai/

Spotify: https://open.spotify.com/show/3Mpgngn9TfHqEAp9Jopb3H

Pocket Cast:

https://play.pocketcasts.com/podcasts/a86a0ca0-54cb-0138-97b0-0acc26574db2

Anchor:

https://anchor.fm/cup-of-chai


Teşekkür ederiz...

Big picture

TEXAS NORTH AMERİCAN ÜNİVERSİTESİNDEN ÜCRETSİZ PROGRAMLAR

ŞİMDİ Öğretmenlerin ZAMANI


“Mükemmel Online Eğitim Yapmanın Sırları”


North American Üniversitesinden

Öğretmenlere ve Eğitimcilere Özel

Ücretsiz Online Sertifika Kursları:

Big picture
Big picture

AMERİKA'DA RAMAZAN HAZIRLIKLARI

Big picture

RAMAZAN EV SÜSLEMELERİ

Big picture

ONLİNE REHBERLİK

Haftasonu okulu öğretmenlerimiz, online aktivitelere devam ediyorlar. Liseli ve ortaokullu öğrenciler de haftada birkaç kez mentörleriyle bir araya gelmeye devam ediyorlar.
Big picture

Dallas Kızlar beraber Ders Çalışıyor

Big picture
Big picture

Kitap Yarışması

Güney Kaliforniya’daki lise ve ortaokullu öğrencilerimizin Ödüllü Sonsuz Nur Yarışması
Big picture
Big picture

Arizona Online Mezuniyet Töreni

Arizona'daki haftasonu okullarımız, kapanış törenini koronavirüs sebebiyle online olarak gerçekleşecek.
Big picture
Big picture

Bilmek Güzeldir Programı

Bati yakasindaki gençlerın akıllarına takılan sorulara cevap buldukları program. Her Cuma saat 8 akşam saaat 8'de.
Big picture
Big picture

California Online ESL Dersleri

Güney Kaliforniya'daki üniversiteli kız öğrencilerin bir inisiyatifi olan ATOMA Diyalog grubu,

aktif olarak İngilizce kursuna katılma imkanı olmayan hizmet toplumunun fertlerine özel online ESL kursu düzenliyor.

Big picture
Big picture

ÖDÜLLÜ SOSYAL MEDYA VIDEO YARIŞMASI !!!

Evde televizyon izlemekten sıkıldın mı? Yeni birşeyler yapmak, yeteneklerini daha çok insana, arkadaşlarına, belki de dünyaya göstermek istemez misin? Videonu çek gönder, yayınlayalım! SON GÜN 15 NISAN!
Big picture
Big picture

Chicago Lise Ogrencilerimizin Diyalog Programi

Rochelle Zell Jewish High School ve Chicago Turkish-American High School öğrencileri, interfaith programlarını online olarak yaptılar.
Big picture
Big picture

PIONEER ACADEMİ YEMEK DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRDİ

Pioneer Academi Wayne Polis Merkezine yemek ikram etti.
Big picture
Big picture

Washington DC Lise Öğrencileri için Yarışma

Washington DC'de online belirlenen sohbetleri en iyi dinleyen öğrencilere hediye yağmuru.
Big picture
Big picture

Washington DC 3 Aylar Yarışmaları

Washington DC, ortaokul öğrencilerini teşvik amaçlı yarışmalar düzenleniyor. Ödüller, bayramda çocukları mutlu edeceğe benziyor.
Big picture
Big picture

KORONAVİRÜS ÖNCESİ HAFTASONU OKULLARIMIZDA ÜÇ AYLAR ÇALIŞMALARI

Big picture

Los Angeles Kenya Projeleri

ATOMA üyeleri, Kenya’da bulunan kardeşlerimize su kuyusu, katarakt ameliyatı ve okul ve yetimhanelerinin düzenlenmesi konularında yardımcı olmak amacıyla gönüllü Kenya ziyareti düzenliyor.
Big picture
Big picture

Enes Kanter'le Ortaokul, Lise ve Üniversite Öğrencilerine Söyleşi

Enes Kanter, değerli vaktini ayırarak tüm öğrenci gruplarıyla söyleşiler gerçekleştirdi. Söyleşilerde gençlere tavsiye ve hedefler veren Enes, "Amerika'da rol model bir müslüman nasıl olunur?" u anlattı
Big picture
Big picture

Whitetulip Covid-19 Destek Hattı

Kurulduğu günden beri sağlık alanında doyurucu çalışmalar yapan Whitetulip sağlık vakfı, COVİD-19 ile ilgili endişesi olanlara hizmet veren bir destek hattı kurdu. Destek hattını her gün Doğu Saati ile sabah 9'dan akşam 9'a kadar ücretsiz arayabilirsiniz.
Big picture

Whitetulip- Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Big picture
Big picture

Dr. Figen Es'le Çocuk Yetistirme Seminerleri

Televizyon programlarıyla milyonların tanıdığı Dr. Figen Es, Kanada'da online çocuk yetiştirme üzerine seminerler vermeye devam ediyor. Kaçırdığınız seminerleri "Kuzey Amerika Gündemi" adlı YouTube kanalından da takip edebilirsiniz.
Big picture
Big picture

Atlanta Spring Eğitim Vakfı Yarışmalar

Atlanta Spring Eğitim Vakfı, Ramazan ayına özel kitap okuma, resim ve Ramazan süsleme yarışmaları düzenliyor.
Big picture

Atlanta'da Kemal Budak ile Çocuklara Hikaye Okuma Saatleri

Big picture
Big picture

Spring Eğitim Vakfı Universiteye Hazırlık Seminerleri

Atlanta Spring Eğitim Vakfı, konusunda uzman kişilerle A'dan Z'ye üniversite giriş aşamalarını ve sistemini anlatan ücretsiz seminerler düzenliyor. Program ayrıntılarına vakfın web sitesinden de ulaşabilirsiniz.
Big picture
Big picture

Yunanistan'da ki kardeşlerimize Eğitim Desteği

Eğer siz de Yunanistan'da her yaştan insana İngilizce dersi verebilirim diyorsanız, lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz.
Big picture
Big picture

Washington Dc Mukabeleler

Sizler de, gençlerimizin kendilerinin okudukları mukabelelere ve ilmihal derslerine çocuklarınızla beraber katılabilirsiniz.
Big picture
Big picture
Big picture

FKM SEMİNERLER SERİSİ - 7

Geçtiğimiz Şubat ayının sonunda FKM serilerinin 7.si gerçekleşti. İki gün süren etkinlilerde yaklaşık 8 ülkeden 300'e yakın genç, konusunun uzmanlarından eğitici seminerleri dinleme imkanı buldu.
Big picture

Ahmet Kurucan

Proje Sunumları

Bazen gençleri dinleyince, dünyayı bir an önce onlara teslim etmemiz gerekiyor diye düşünüyor insan. Gençlerimiz, yaşlarının üzerindeki olgunlukla yaptıkları ve yapabilecekleri şeyleri anlatma fırsatı buldular. Bu programda aynı zamanda Avrupa'dan gelen gençlerinde projelerini ve hayallerini dinleme fırsatı duyduk. Hepsine sonsuz teşekkürler.

FKM - 7 sohbeti (Gençlerle Hasbihal-2)

FKM programlarının şüphesiz en heyecanlı ve doruk noktası, Hocamızın gençlerle buluşması oluyor.

Salonu dolduran 300 e yakın genç kızımız Hocamızı heyecanla beklediler ve "Gençlerle Hasbihal-2" FKM sohbetini pür dikkat dinlediler. Hocamızın gençlerle buluşması her zamanki gibi heyecan ve ümit doluydu.

Big picture
GENÇLER İLE HASBİHÂL (2) - Bamteli