השתלמות קיץ מד"ח

מתכוננים ליומיים של עניין !

למורי מדעי החברה שלום רב,


בהמשך להודעתנו על השתלמות הקיץ למורי מדעי החברה בתאריכים 30/6-1/7, מצ"ב פירוט הסדנאות המוצעות ביום ההשתלמות הראשון.


הסדנאות תתקיימנה באותה העת. ניתן להירשם לסדנא אחת בלבד.


לתשומת לבכם ! מספר המקומות מוגבל.

לסדנא יכולים להירשם לכל היותר 20 משתתפים. על כן אנו מבקשים לרשום 2 עדיפויות במטרה לנסות לתת מענה לאחת מהעדיפויות שתיבחרנה על ידיכם.


במקביל לסדנאות תתקיים הרצאה של ד"ר ניבה ולנשטיין בנושא מטפורה בשפה, בחשיבה ובחיי היומיום. מורים שלא מעוניינים להשתתף בסדנא יוכלו להאזין להרצאה.


מכתב מסודר עם סדר היום ופרטים להרשמה יישלח בהמשך. טופס זה הינו לצורך הרשמה לסדנאות בלבד ונועד לצורכי הערכות.

שימו לב: למטה, בהמשך, יש פירוט של תוכן הסדנאות !

לפניכם, פירוט התכנים המוצעים:


 1. הרצאה בנושא מטפורה בשפה, בחשיבה ובחיי היומיום. מרצה: ד"ר ניבה ולנשטיין.

 2. נסגרה ההרשמה !!!
  סדנא בנושא צ'י קונג - סוד תנועת הריפוי הסינית. מנחה: רון בר-נחום. אמנות תנועה רכה שמקורה בסין העתיקה אשר השתמרה במשך אלפי שנים וידועה ביכולת הריפוי שלה והרוגע הנפשי שהיא יוצרת אצל המתרגלים. בסדנה נחווה איכויות אלו על ידי תרגול מעשי של צ'י קונג.

 3. נסגרה ההרשמה !!!
  סדנא בנושא שיאצו - מקצב ההרה ותחושות הבטן לזרימה אנרגטית וחיונית. מנחה: פטריק סיטרוק. אמנות טיפול במגע של לחיצות המסייעות לתחושת רגיעה כללית וזרימת אנרגיה בכל הגוף. בסדנה נחווה טיפול בסיסי של הרגעת הנפש ושחרור לחצים, ונתרגל טיפול עצמי ראשוני לשימוש מיידי בכל מקום.

 4. סדנא בנושא טכניקות עיסוי. מנחה: יניב ניסים. סדנת לימוד ותרגול של טכניקות בסיסיות ופשוטות להרפיה ולפירוק מתח ועומס. בסדנה נתרגל טיפול עצמי על הבגדים לשימוש עצמי בישיבה.

 5. נסגרה ההרשמה !!!
  סדנא בנושא מדיטציה - עצירה וטעינה של כוחות חדשים ומחשבה בהירה. מנחה: ענת שדה-עמית. תרגול יומיומי של מדיטציה משפיע לטובה על המערכת החיסונית, על הגברת התחושה החיובית בכלל ועל היכולת להתמודד עם לחצים ועומסים בפרט. אז איך עוצרים הלכה למעשה? סדנת הסבר ותרגול גם למתחילים וגם למודטים ותיקים.

 6. נסגרה ההרשמה !!!
  סדנא בנושא חמשת האלמנטים - מסע קצר לגילוי האלמנט הדומיננטי על פי הרפואה הסינית. מנחה: ורדי בנש-רביב. חמשת האלמנטים הם הבסיס הפילוסופי עליו מושתת הרפואה הסינית. בסדנה נכיר את עקרונות חמשת האלמנטים ונגלה את האלמנט הדומיננטי שלנו ומשמעותו בחיינו.

 7. נסגרה ההרשמה !!!
  סדנא בנושא N.L.P - תקשורת לשונית שפתית לשיפור איכות החיים. מנחה: אתי ברכה. למה אני חוזר על אותם טעיות שוב ושוב? האם הערכים שלי משרתים אותי והאם הם רלבנטיים? איך משנים דפוסיי התנהגות שאנו רוצים לשנות? איך אנחנו עוברים שינוי ? בסדנה חווייתית נתנסה בתקשורת עם התת מודע על פי עקרונות של N.L.P

 8. סדנא בנושא קינסיולוגיה - חקר הגוף בתנועה, פיתוח ומימוש פוטנציאל אישי באמצעות תרגילי מח. מנחה: אסנת גפן גרייצר. בסדנה נבצע תרגילי תנועה והדמיה, להשגת אינטגרציה בין שלושת מרכיבי הגוף (פיזי, רגשי, תודעתי) לשיפור התפקוד הכללי על פי עקרונות הקינסולוגיה.

 9. נסגרה ההרשמה !!!
  סדנא בנושא קשב וריכוז דרך כפות הרגליים. מנחה: שמוליק זיידל. הקשב והריכוז הם מנגנונים תפקודיים חיוניים לחיינו ויש להם השלכות על מגוון של תחומי חיים. בסדנה נתנסה ונגלה את האפשרויות הטמונות בכפות הרגליים כאמצעי לטיפול בבעיות ריכוז.

 10. נסגרה ההרשמה !!!
  סדנא בנושא פוקוסינג focusing - התמקדות לקידום העצמה אישית. מנחה: זהרה שלו. גישת ההתמקדות focusing - מאפשרת להקשיב ולתקשר עם עצמנו מתוך קבלה ואמפטיה. נוכחות ייחודית זו פותחת מרחב חדש דרכו תכנים פנימיים מקבלים ביטוי והבנה בכול תחומי החיים. בסדנה נתרגל תרגילים בסיסיים על פי עקרונות השיטה.

 11. נסגרה ההרשמה !!!
  סדנא בנושא דילוג מוחי - SWITCH MY NIND. מנחה: חנה מדינה. מודל SMM המבוסס על מחקר מתקדם במדעי מוח הינו פיתוח ישראלי המתאים ליישום בכל מצבי החיים. בסדנה נתנסה בכוח של המודל למעבר מתגובות מעכבות ואינסטינקטיביות לתגובות מקדמות ורציונאליות.