מידעון ועוד ברב תחומי עמק חרוד

18-24.11.2018

דבר המנהלת

השבוע החולף עמד בסימן מפגשים. ביום ה' האחרון התקיים פאנל של אנשים הקשורים לעולם התעופה במטרה לשמוע על צרכים קיימים לשיפור חווית הטיסה. כל זאת כהכנה למיקאתון שיתקיים בלילה של ה-2/12/18. בנוסף שנתון ט' קיים מפגשי שכנים עם אחווה נעורה וכיתה אחת מהשנתון נסעה למפגש בגבעת חביבה. תלמידים משנתון י"ב לקחו חלק פעיל ביום הסגול שהתקיים בביה"ס היסודי. על כל פעילויות השבוע ועוד תוכלו לקרוא בהמשך

שבוע טוב לכולם!

שנתון יב - עיבוד ריגשי משלחת לפולין

ביום שלישי ה20.11 התקיים מפגש של משלחת פולין עם מלוויה, שמטרתו עיבוד רגשי למסע ממנו חזרו.

המפגש היה מרגש. התלמידים שיתפו אחד את השני ואת הצוות בתחושות שלהם, ברגשות ובחוויות האישיות והקבוצתיות, שליוו אותם במהלך המסע. הפעילות הייתה חשובה ומוצלחת מאוד.

תודה לרוזט על הדרכת המלווים.

Big picture

מגמת מחול במשכן לאומנות

תלמידות כיתות י׳ - יא׳ חולקו לשלישיות וכל קבוצה קיבלה שם של יוצר אשר יצירתו מופיעה במשכן ושם של יוצר בתחום המחול. כול היוצרים והאומנים ישראלים. היה להן חודש לעשות את עבודת המחקר על אותו רקדן- יוצר ולקשור את זה ליצירות של האומן שעבודתו מוצגת כעת במשכן.

יום שיא היה אתמול, שביקרנו במשכן, תחת הדרכתה המקסימה של עופרי קבלו הבנות תמונה יותר שלמה של המשכן שאוצר בתוכו עבודות אומנות וזכרונות מרגשים למכביר. לאחר מכן כול אחת הייתה צריכה ליצור קטע ריקוד בהשראה מתמונה של האומן היוצר ומהאומן המחולל.

בתוך המרחב הלא שגרתי והמוכר יחד עם המבקרים שבאו למשכן לראות את התערוכה נוצרה חוויה מיוחדת לכולנו.

Big picture

כיתה ט5 בגבעת חביבה במפגש עם כיתה מביה"ס פרנסיסקן שבנצרת

תלמידי ט5 נפגשו עם תלמידי ט' מבית הספר הפרנציסקני בנצרת ליום פעילות באוירה פתוחה ולבבית בגבעת חביבה. הם הכירו ודנו בשאלות של קיום מרחב משותף אפשרי במדינה. הילדים חוו יום משמעותי של שיחות מעניינות ותוכניות כבר למפגשים הבאים אצלנו וסיור משותף בנצרת.

קישור לתמונות
Big picture

שנתון ט - אירוח מפגש שכנים עם ביה"ס אחווה נאעורה

בחמישי במסגרת התכנית "מפגשי פסיפס"- מפגשים בין בני נוער בחברה הישראלית- ארחנו בבית הספר שלוש כיתות ט' מביה"ס השכן "אחווה" נאעורה.

זוהי מסורת רבת שנים המתקיימת בין שני בתי הספר מזה 8 שנים. מפגשים בין כיתה ט' מבית הספר עם מקבילתה מנאעורה.

השנה פתחנו את המפגשים בביקור אצלנו ובשבוע הבא ייסעו תלמידינו לנאעורה לביקור גומלין.

במפגש שהתקיים - כיתה ט'6 של כרמית וכיתה ט'1 של עבדאללה התארחו במשכן לאמנות ועברו פעילות משותפת של תערוכה וסדנא בהדרכתה של עפרי גרדי.

כיתה ט'3 של חגי וכיתה ט'3 של והיב השתתפו בשתי פעילויות של הכרות ומשחקי חברה עם שיראז, המורה לערבית בבית הספר ועם רואי טל וליה קורש, תלמידות כיתה י'.

כיתה ט'7 של חן וכיתה ט'2 של אבראהים השתתפו בפעילות מחניים שהפעילו אלון צפריר ויואב ויידנפלד, תלמידי כיתה י' וכן גם בפעילות משחקי הכרות עם כליל בינשטיין ורמה ראש, גם כן תלמידות כיתה י'.

בסוף ההפעלות התכנסנו כולם בבית שפרוני לסיכום, ברכות ומופע סל תרבות- "טריו ג'אז" של לואי אבו סינא שהנחה והסביר על הכלים המיוחדים והסגנון הייחודי בעברית ובערבית.

לראשונה, הפקת המפגשים נעשתה ללא גוף מתווך תוך חשיבה ובנייה משותפת מקדימה של המחנכים משני בתי הספר.

החברה הישראלית הרב תרבותית המגוונת מזמנת לנו כבית ספר הזדמנויית להכרות עם האחר. אנו רואים בקיום המפגשים הייחודיים האלה חשיבות לאין ערוך בהכרות שכנינו מנאעורה, בחיבור אנושי בין בני נוער להידברות ולפעילות באווירה נעימה ומאפשרת שיח.

זאת ההזדמנות לומר תודה למחנכים, לצוות החינוכי הרחב משני בתי הספר, לשיראז, לתלמידי כיתה י' שהפעילו פעילויות ביום הזה, לאלון שתיעד את המפגש ולתלמידינו ששיתפו פעולה ותרמו להצלחת המפגש.

קישור לתמונות

תמונות נוספות

Big picture

כיתות ח בשיעורי אנגלית מסכמים יחידה לימודית בקופסאות וחדר בריחה שהכינו לחבריהם

Big picture
Big picture
Big picture
Big picture

מוקד 105

מנהלים, מורים, הורים וצוותי מקצועיים שלום רב, המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת, מוקד 105 הושק ויצא לדרך. מוקד 105 הוא מערך אזרחי-משטרתי ייחודי בארץ ובעולם המשלב את מישור האכיפה החוקית עם המישור הטיפולי והחינוכי, על מנת לייצר סביבה בטוחה עבור ילדים ובני נוער במרחב המקוון. במטה פועלים זה לצד זה שוטרי משטרת ישראל ונציגי השירות הפסיכולוגי ייעוצי של משרד החינוך, המשרד לביטחון הפנים, משרד הבריאות, משרד העבודה והרווחה ומשרד המשפטים *במטרה משותפת למנוע אלימות ופשיעה נגד ילדים ובני נוער ברשת*. נפגעתם ברשת? אתם מכירים מישהו שנפגע? פנו אלינו ל-105 בכל שעה.

Big picture