קבוצת קריאה פסיכואנליטית

קריאה משותפת ודיון במיטב הטקסטים של גדולי התאורטיקנים

מה מטרת הקבוצה?

מטרת הקבוצה היא להעשיר את הידע התאורטי של המשתתפים בכל מה שקשור לגישה הפסיכואנליטית על זרמיה השונים ולקרב את התאוריה לקליניקה. הלמידה תיעשה במשותף, בגובה העיניים ובאופן שיותאם לצרכי המשתתפים.

למי היא מתאימה?

הקבוצה מתאימה למתמחים בפסיכולוגיה (לקראת הבחינה או סתם בשביל הכיף), מומחים צעירים, עו"סים, פסיכותרפיסטים וכל מי שעוסק בטיפול ורוצה להרחיב את אופקיו בתחום.

מה נקרא?

בקבוצה נקרא את כל מה ומי שחשוב להכיר וללמוד: תאוריות קלאסיות לצד תאוריות חדשניות, נפילים היסטוריים (פרויד, קליין, ויניקוט, ביון, קוהוט) וגם ענקים בני-זמננו (אוגדן, בולאס, דונל סטרן, אייגן, פרו).


נלמד להכיר את הקולות הייחודיים של כל אחד מהכותבים ונחבר את הטקסטים (היבשושיים לעיתים) לחוויות מעבודתנו הטיפולית, לתופעות חברתיות המתרחשות סביבנו ולחיינו האישיים.

מתי, איפה וכמה?

הקבוצה תיפגש בימי רביעי, אחת לשבועיים, 14:00-15:30, בשכונת רמת-אביב בתל-אביב. העלות למפגש היא 120 ש"ח (בתשלום מראש ל-5 פגישות).

מי מנחה?

רועי סמנה - פסיכולוג קליני מומחה בעל ידע תאורטי וקליני עשיר וניסיון רב בכתיבה ועריכה של מאמרים מקצועיים (פרסומים רבים ב"שיחות" ו"פסיכולוגיה עברית"). מדריך אנשי מקצוע בפסיכותרפיה, מרצה ומעביר סדנאות למטפלים בנושאים שונים הקשורים לטיפול ואבחון. בימים אלו שוקד על כתיבת ספר עבור סדרת "פסיכה" של הוצאת מודן.