רצינו שתדעו 30

5 באפריל 2014, ה בניסן תשע"ד

כנסי הסברת רפרומת הבגרויות

השבוע הגיע לסיומו סבב הסברת רפורמת הבגרויות. ביום א' הייתי בחיפה, ביום ב' - בתל אביב, ביום ג' - בנתניה, ביום ד' במודיעין. מפגשים אלה היו השלמה למפגשים שנערכו באשדוד ובאר שבע שבוע קודם לכן. המצגת בה עשיתי שימוש הועלתה לפורום שלנו בפייסבוק לשירות כולם.

הנוכחות במפגשים הייתה מרשימה מאוד. למורים היו שפע של שאלות. על חלקן הספקתי לענות תוך כדי המפגש, אחרות זכו לתשובה רק לאחר המפגשים, בפניות ישירות של המורים אלי.


ועדיין נותרו נושאים שיש לגבש להן תשובה. המורים נקראו להציג את עמדותיהם בסוגיות אלה. התשובות צריכות להגיע אלי עד 6 באפריל, כדי שאוכל לעבד את המידע לקראת ישיבת ועדת המקצוע העתידה להתכנס ביום ד' הקרוב.


קיבלתי כמה וכמה פניות מורים, ואשמח להציגן בישיבת ועדת המקצוע הקרובה.


ולמרות הכל - ברור לחלוטין שלא כל המורים נכחו במפגשים. היה מענין לראות את התגובות של מי שנכח בהם לעומת מי שלא היה שם. נראה כי על אף שעדיין חסרים חלקים בפאזל הגדול הקרוי 'רפורמת הבגרויות', המורים שנכחו בכנסים כבר מבינים טוב יותר את השינוי הצפוי והאפשרויות הגלומות בו.


כאן יהיה עליכם לסייע למורים להיערך באופן נכון לשינוי המהותי. אנו נעסוק בכך בשבועות ובחודשים הקרובים. חשוב מאוד - במידה ואתם נתקלים בשאלה שאינכם בטוחים בתשובה - התייעצו והימנעו ממסירת תשובות שאין בהן ממש.


אנו הולכים לקראת חידוש משמעותי - חשוב לראות את התהליך כהזדמנות שיש להפיק ממנה את המירב!

סערת השעה השביעית

ביום רביעי בבוקר דלף לתקשורת פוסט שכתבתי למורים בפורום הסגור שלנו בענין השעה השביעית.


בתוך כמה שעות צוטטו משפטים שלי במספר כלי תקשורת. הפרסום הוביל לליבון הסוגיה במשרד והתוצאה הייתה ההודעה הרשמית שנוסחה על דעת מנכ"לית המשרד והדוברות:למורים להיסטוריה

מפגישה שהתקיימה אתמול בערב בלשכת המנכ"לית עולה כי:

1. אין ולא היה קיצוץ של שעות הוראה בהיסטוריה....
2. חוזר מנכ"ל סז/8(א) – עומד בעינו, והמלצתנו להקדיש 7 ש"ש להיסטוריה תקפה.
3. בנוסף, נקראים המורים להציע לבתי הספר נושאים בהיסטוריה שאינם נכללים במסמכי ההלימה (לדוגמא – מתולדות מדינת ישראל), כדי שאלה יילמדו במסגרת ההשכלה הכללית.
4. במקרים של בעיות חריגות וקיצוצי שעות, המורים מתבקשים לפנות אלי.


ההודעה פורסמה על דעת גורמי המשרד בפורום המורים ותשלח גם למנהלי בתי הספר.

חופשת הפסח

מורינו יצאו לחופשת הפסח (לפחות רשמית).


צוות הדרכה מחויב ליום עבודה גם בשבוע זה. אנא הכינו השבוע סדנאות למורים שלכם בנושאי הערכה חלופית/ יחידות הוראה/ בניית בחינות מתכונת/ בניית מחוונים, וכל מה שהם זקוקים לו.

מועדי ימים מרוכזים בקיץ:

יום מרוכז בחיפה - 24/6.

רעננה 25/6 וכן 30/6 ,

26/6 - יום עיון בבית בתפוצות בנושא 100 שנה למשפט דרייפוס.

ובדרום כנראה 29/6.


אנא שריינו

ומשהו חמוד לסיום:
רפסודיה מצרית

להתראות

אורנה