Teemandid!

Teemandid

Teemantid avastati umbes 4000 aasta eest (nende moodustumine aga algas juba miljard aastat tagasi). Sõna teemant pärineb kahest Vana-Kreeka sõnast: „adamas“ (purustamatu, taltsutamatu) ja „diaphanes“ (läbipaistev) viidates igavesele armastusele. Alates vanast Kreekast on teemant ja teemantitega ehteid peetud tradistsiooniliselt armastuse sümboliteks. Allikas: http://www.matikuld.ee/teemantid
Teemant on võimu, rikkuse, ilu ja tarkuse sümbol. On valgeid ja värvilisi teemante, kusjuures viimased on haruldused harulduste seas, nad võivad olla kollased, roosad, oranžid, purpursed, rohelised, helesinised, punased, sinised, mustad ja konjakivärvi. Värviliste briljantide hind on mõõtmatult kõrge. Teemandid on väga haruldased vääriskivid. Neid leidub vaid üksikutes kohtades Maa peal.

Faktid

Teemantide kaevandamine on raske ja keeruline, ettevõtmine, mida on kahetsusväärselt palju tehtud orjade või väga madalapalgaliste tööliste abil.
Teemantide leidmiseks tehakse maapinda sügav kitsas auk. Maa sisse uuristatud ristkäikudest lõhutakse lahti kimberliiditükke. Need kantakses šahti kaudu üles ja sõelutakse läbi. Kui veab, leitakse sealt ka teemante. Paljud kaevurid jäävad teemandikaevandustes haigeks, paljud surevad, enamasti on elamistingimused väga kehvad. Mõnest Aafrika piirkonnast saadud teemante kutsutakse vereteemantiteks, sest nende müügist saadud raha eest peetakse sõdu ja ostetakse relvi. Selline on hind, mida tuleb tegelikult nende kivimaailma kaunitaride eest maksta. Neid on raske kätte saada nii, et neid on raske kaevandada ja seetõttu ei ole eriti muret, et need kiiresti otsa saavad.