18 בדצמבר, כ"ה בכסלו

רצינו שתדעו, 18

הפקת סרטונים קצורים המכוונים לתלמידים - בסגנון טד


השבוע קיבלתי את הפנייה הבאה מד"ר שלהבת אופיר, ממט"ח. אנא קיראו את הדברים המליצו על נושאים אותם כדאי יהיה לכסות:


לאור עברי כתלמידת מחקר וכמרצה באוניברסיטה העברית, פנו אליי מהחוג להיסטוריה של עם ישראל בהצעה לשיתופי פעולה אפשריים. העלנו מספר יוזמות אפשריות כשהראשונה בהם היא הפקת סרטונים קצרים המכונים לתלמידים שיהיו במתכונת של טד ואותם יעבירו מיטב החוקרים בכל אחד מהתחומים. אנחנו מקווים שהצעה נדיבה זו תתרחב גם לחוגים היסטוריים נוספים.
בכל אופן נתבקשנו כעת להעביר רשימת נושאים שרלוונטיים עבור התלמידים ועבור תוכנית הלימודים. את הרשימה עלינו לגבש עד תחילת השבוע הבא.
אודה לך מאוד אם את וצוות המדריכים תוכלו לסייע לנו באיתור הצרכים והנושאים שבהם הרצאות שכאלה עשויות לסייע להוראה.
יום טוב
שלהבת


ביקור במכללת אורנים

ביום שני נערך ביקור מפמ"רים במכללת אורנים במטרה לבסס שיתופי פעולה. כבר במושב הראשון ביקשה אחת המרצות לציין את השינויי המדהים ('מהפכה' בלשונה) שעוברים לימודי ההיסטוריה. היא ציינה בפני כולם כי בנה למד עם רוני ברקין היסטוריה מורחב באופן חדשני, מלהיב ומרתק. באולם נכחו כ-40 מרצים ומפמ"רים. עכשיו - רק חישבו איזה אפקט יש לחוויה מוצלחת של אדם אחד המספר ומשבח את המורה של בנו!


תודה לרוני שלנו! תודה למיכל יוספן ותודה לכולכם על המהלכים שאתם מסייעים להוביל בהוראת ההיסטוריה!

השתלמות מקוונת להוראה בדרך החקר

ד"ר ענת קדרון ועמית מירז שותפים בפיתוח השתלמות מקוונת בדרך החקר. להלן הפנייה למדריכים ולמורים:

ההשתלמות תחל בתחילת פברואר והיא תכלול מפגש אחד או שניים פנים אל פנים, והשאר - מקוון.

אנא הפיצו בין המורים שלכם ואשמח כמובן אם גם אתם תרשמו:https://docs.google.com/forms/d/1KVlISwciacCBNBM1wUj1bYwaXB9TsjlpIB23TZhYMTI/viewform

ציר זמן אקטיבי

השבוע העלינו לקבוצת הפייסבוק את ציר הזמן הקטיבי שהוכן על ידי ד"ר אהובה שלר ועמית מירז. תגובות המורים - נפלאות.אנא הפיצו בקרב גם מי שאינם חברי הקבוצה.

ושוב - פנייה לכולכם

אני מבקשת בכל לשון של בקשה להקפיד להיכנס לקבוצת הפייסבוק לפחות אחת ליומיים. המורים שואלים שאלות חשובות, מעלים כתבות משמעותיות (הויכוח שהתעורר בעל דפי 'הארץ' על מרד גטו ורשה), וכמובן - גם אני מעדכנת כל העת.


חשוב מאוד שתהיו שם כחלק מהמציאות החדשה והמתחדשת בה אנו חיים.

שבוע טוב ומשמעותי לכולם

אורנה