עבודת הגשה בזה"ב : תאונה קטלנית

מגישים : עומר פרידמן ובן רבינוביץ כיתה ט'2

ניתוח התאונה באמצעות טבלה

מבוא: תאונה קטלנית בצפון: שלושה בני אדם נהרגו בהתנגשות חזיתית 26/7/2015

שתי מכוניות התנגשו בכביש 70 ליד טמרה שבגליל התחתון. שלושה בני אדם נהרגו ושלושה אחרים נפצעו באורח בינוני. כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו בחקירת נסיבות התאונה. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר בתאונה חזיתית בין כלי רכב פרטי לבין מונית, מסיבה שאינה ידועה. החשד הוא שהרכב הפרטי סטה מסיבה שאינה ברורה, ייתכן בשל היסח דעת, והתנגש במונית שהגיעה מהכיוון ההפוך.

בתאונה זאת הופרו שני עקרונות בטיחות:

-עקרון ההתייחסות הכוללת לסביבת התעבורה: נהג המונית היה חייב להיות ער לכל מה שמתרחש סביבו, עליו לסרוק כל מה שבסביבתו ולרכז את תשומת הלב שלו לאירועי התחבורה שלידו. נהג המונית לא שם לב שנהג המכונית הפרטית סוטה לעברו ולכן לא הגיב בדרך הנכונה והמכונית פגעה בו.

-עקרון הפער: עקרון זה קובע כי על משתמש הדרך לשמור כל הזמן על מקדם בטיחות שיגן עליו מפני טעיות ותקלות של האחר. המכונית הפרטית היתה צריכה לשמור על הפער (מרחק) בין המונית ולקחת בחשבון את זמן התגובה של האדם, זמן התגובה של הרכב ואת מצב הדרך.

Big image

סיכום ומסקנות

סיכום:

לאור הדברים שכתבנו אפשר להסיק שאם לא מצייתים לחוקי התנועה והתחבורה יכול להיגרם נזק רב.

משתמש הדרך (נהג) צריך כל הזמן לחשוב ולצפות לאירועים שיכולים להתרחש ולנסות למנוע אותם.

הנהג צריך להבין שאסור לסמוך על הנהג השני שלא יעשה טעויות. הנהגים חייבים תמיד לשמור מרחק בניהם

וכך הם ימנעו מכניסה למצבים עם סיכון מיותר. שמירה על כל עקרונות הבטיחות תקטין משמעותית את הסיכוי של הנהג להיות מעורב בתאונות דרכים.

מסקנות:

היה ניתן למנוע את תאונת הדרכים הזאת בכך שאם נהג הרכב הפרטי היה שומר על המרחק בינו לבין המונית

ולוקח בחשבון את זמן התגובה של האדם, את זמן התגובה של הרכב ואת מצב הדרך. ואם נהג המונית היה ער מספיק למה שקורה סביבו והוא היה מרכז את תשומת ליבו לאירועי התחבורה הוא היה מצליח למנוע את התאונה ולצאת בשלום מהמקרה.