Bizden Haberler

31 Aralık 2021

Big picture

2022’nin Sağlık ve Mutluluk Getirmesi Dileğiyle…


Değerli TAC Ailesi,


Sıra dışı zamanlardan geçtiğimiz bugünlerde, sağlığınızın en önemli önceliğimiz olduğunu paylaşmak isteriz. Hepinize bu süreçteki özverili yaklaşımınız için teşekkür ediyoruz.


2022’nin dünyamıza sağlık ve mutluluk getirmesi dileğiyle, Yeni Yılınız kutlu olsun.

Big picture

TAC Öğrencileri Yeni Yılı Yaşlılarımızla Karşıladı


Tarsus Amerikan Koleji toplum lideri 11. Sınıf öğrencileri, Tarsus Alzheimer Derneğindeki yaşlı teyze ve amcalarımızla bir araya gelerek güzel bir Yeni Yıl etkinliğine imza attılar.


Toplum hizmeti çalışmaları kapsamında düzenlenen etkinliğin her detayıyla öğrencilerimiz ilgilendi. Sadık Paşa Fuaye Alanında okulumuzun tarihçesi ile ilgili sunum hazırladılar, beraber resim çalışması yaptılar ve hep birlikte 2022 için bir Umut Ağacı çizdiler. Genç öğrencilerimiz, yaşlılarımızla sohbetlerinde Tarsus’a geçmişe dair pek çok bilgi edindiler.


Öğrencilerimiz, Tarsus Alzheimer Derneği ile yıl içerisinde farklı etkinlikler düzenleyerek, sağlıklı yaş alma konusunda toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.


Birçok farklı alandaki sosyal hizmet çalışmalarını başarıyla yürüten geleceğin lideri Tarsus Amerikan Koleji öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Big picture

Basketbol Takımımız Mersin İl Şampiyonu!


TAC Genç-A Erkek Basketbol Takımımız, 24 Aralık Cuma günü Mersin Edip Buran Spor Salonunda gerçekleşen final maçında, rakibi Lisan Fen Kolejini 60-76 yenerek Mersin İl Şampiyonu olmuştur. Türkiye finallerinde görmek dileğiyle öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Voleybol Takımımız Mersin İl Şampiyonu oldu!TAC Genç-A Kız Voleybol Takımımız, 23 Aralık Perşembe günü Mersin 1000 Kişilik Spor Salonunda gerçekleşen final maçında, rakibi Evrensel Kültür Koleji'ni 3-0 yenerek Mersin İl Şampiyonu olmuştur. Türkiye finallerinde görmek dileğiyle öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Felsefe Sempozyumu
TAC Sosyal Bilimler Bölümünün organizasyonuyla, 27 Aralık Pazartesi günü, Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taşkıner Ketenci’nin konuk olduğu Felsefe Sempozyumu düzenlendi. 11. sınıfların katılımıyla gerçekleşen sempozyumda Prof. Ketenci, “Orta Çağ’da Düşünmek” başlıklı konuşmasına felsefi düşünüşle gündelik yaşam ilişkisi üzerinde durarak başladı. Prof. Ketenci, modern dönem ile Orta Çağ’ın düşünüş biçimi arasında aslında üzerinde çok durulmayan benzerliklere vurgu yaptı. Sempozyum, öğrencilerin katılımı ve soru cevaplarıyla son buldu.

Kütüphanede Willy Wonka’dan Altın Bilet Sürprizi!


Ünlü yazar Roald Dahl’ın yediden yetmişe herkesin okumaktan ve seyretmekten keyif aldığı “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” isimli eserindeki Altın Biletler, bu sefer TAC Korkut Beriker Kütüphanesinde, raflardaki kitapların içinde şanslı öğrencileri bekledi. Kütüphane raflarını yeni bir kitap incelemek için gezen öğrencilerimiz, ödünç almak istedikleri kitapların içinde buldukları altın biletlerle Willy Wonka’nın o muhteşem çikolata fabrikasına gidemeseler de sürpriz hediyeler ve altın bilet bulmanın heyecanını yaşadılar.


Yılın son haftasında Altın Bilet bulan 10. Sınıf öğrencilerimiz Cem S.’yi ve Elif Öykü S.’yi tebrik ediyoruz.


Bu arada 5 Altın Biletimiz hâlâ kitapların içinde! Biletleri bulup sürpriz hediyeleri kazanma şansı devam ediyor…

Kütüphane Yeni Yıl Yarışması Son Haftanın KazananlarıYeni yıl etkinlikleri kapsamında okul kütüphanemizin düzenlemiş olduğu “Kitapları Kapaklarına Bakarak Tahmin Et!” bilgi yarışmasının son kazananları belli oldu. Okul genelinde yapılan yarışmaya katılanlardan tüm kitapları ilk ve doğru tahmin eden öğrencilerimiz sürpriz yeni yıl hediyelerini aldılar.


9. sınıf öğrencimiz Beren B. ve 11. sınıf öğrencimiz Levent Onur T.’yi tebrik ediyoruz.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Haftalık YKS Bülteni


Hafalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture