עידו רקובסקי

למועצת אגודת הסטודנטים

מי אני?

בן 25 מקיבוץ עין השופט, סטודנט שנה א' לפוליטיקה וממשל ולימודי אירופה. בשנים האחרונות עסקתי בהדרכת נוער בחינוך הבלתי פורמאלי ובעולם החינוך היהודי בתפוצות. בשנה האחרונה שימשתי כשליח הסוכנות היהודית בחלקה הצפוני של מדינת וירג'יניה, ארה"ב. בצבא שירתי כתומך לחימה בחיל האוויר. בין השיעורים אני עוקב אחר כל ספורט שבעולם וחובב סרטים מושבע. מתגורר בשכונה ב' עם שתי שותפות וכלב אהוב ואנרגטי.

למה להצביע לי?

1. זמינות ונגישות הן התכונות החשובות ביותר לנציג, ולכן אני מתחייב להיות זמין, קשוב ומכיל לכל אחת ואחד מכן ומכם שתבוא או יבוא לבקש את עזרתי.

2. הקשבה לצורכי הסטודנטים והסטודנטיות, מתוך ההבנה כי לכולנו צרכים שונים ועל כולם ניתן לענות.

3. סדרי עדיפויות הם מה שמבדיל בין עשייה לדיבורים. כמאמר האמרה "תפסת מרובה לא תפסת" צריך להתמקד בנושאים החשובים לכולנו.

4. התפקיד במועצה דורש שיתופי פעולה רבים, ומעבר לניסיוני הרב בעבודה בצוות, אני מאמין בשיתופי פעולה שונים ומגוונים עם ארגונים, סטודנטים, מוסדות ואנשים כבסיס להצלחה ושגשוג.

5. אני מביא יצירתיות והומור החשובים הן לחיים והן לסביבת עבודה פורייה.

6. אם לא נעשה את מה שאנחנו עושים באווירה טובה, כאילו לא עשינו דבר.

המצע המלא

שמי עידו רקובסקי ואני מתמודד למעוצת אגודת הסטודנטים מטעם המחלקות הבאות: המחלקה לפוליטיקה וממשל, המחלקה לגיאוגרפיה, החטיבה בגישה בינתחומית בסכסוכים ומשא ומתן ‎והחטיבה ללימודי פוליטיקה וחברה אירופית. בשנים האחרונות עסקתי בעיקר בחינוך והדרכה של בני נוער, כמו גם בעבודה מול ארגונים רבים, גדולים וקטנים, במסגרת שליחות מטעם הסוכנות היהודית לקהילה היהודית בצפון מדינת וירג'יניה, ארה"ב.


הנושאים שברצוני לקדם הם:

1. אקדמיה – ייצוג נאות והולם של הסטודנטים אל מול הגורמים האקדמיים מתוך תפיסה של הוגנות הדדית. בנוסף, שיפור תנאי הבחירה בתחום התרגולים (שעות, תרגולים אחת לשבועיים וכדומה), יצירת מאגר מידע אמין ומהימן של חומרים משנים קודמות, הסדרת מנגנון של מכירה מוזלת של ספרים לצורכי קורסים מסוימים. יצירת מסגרת של גישור בין סטודנט למחלקה במקרה של סכסוך כזה או אחר.

2. תפעול – שיפור התנאים בקמפוס לתלמידי המחלקות בפרט ולשאר התלמידים בכלל כגון פינות קפה, חדר לימודים שקט ייעודי למחלקה או לחילופין חלל ייעודי בספריה שבו ניתן יהיה לעבוד בקבוצות או ביחידים.

3. תרבות – תמיכה באירועי תרבות שונים ומגוונים המכוונים לכלל יעד הסטודנטים מתוך עקרון השוויון. המשך תמיכה במסגרות מבורכות כמו הנגטיב, הפוזיטיב, ספורטוק, שלישי ב-6 ועוד, יחד עם העלאת יוזמות ומסגרות חדשות לפעילויות פנים וחוץ אוניברסיטה.

4. עסקים – קידום מדיניות של העסקת סטודנטים נוספים באוניברסיטה, בין אם בעסקים המופעלים באוניברסיטה או על ידי האוניברסיטה עצמה. כמו גם, פיקוח על מחירי מוצרים ושירותים בחנויות השונות באוניברסיטה מתוך הבנה כי אותן רשתות/חנויות זכו בבלעדיות ועליהן להצדיק אותה במחירים הגונים לקהל הסטודנטים.

5. התארגנויות – תמיכה בתאים וארגונים בקמפוס מתוך אמונה שסטודנט/ית פעיל/ה חברתית הוא/היא סטודנט/ית משפיע/ה, הן בתוך הקמפוס והן מחוצה לו.

6. פתיחות – נושאים ותחומים רבים שלבטח לא חשבתי עליהם אך אתם יותר ממוזמנים להצטרף אליי ולהיות שותפים בדרך החדשה הזו:

· מייל: ido.rak@gmail.com

· פייסבוק: Ido Rakovsky


בהצלחה לכולם ושתהיה לכולנו שנת לימודים פורייה ומוצלחת,

עידו רקובסקי
Big image