המלצה על איטליה

אתרי תיירות ואתרים היסטוריים באיטליה

הקולוסיאום-הוא אמפיתיאטרון אליפטי במרכז העיר רומא שבאיטליה שנבנה מבטון ואבן. היה זה האמפיתיאטרון הגדול ביותר באימפריה הרומית ונחשב בימיו וגם היום לאחת מהיצירות הגדולות ביותר של הנדסה ואדריכלות רומית, וכן הינו האמפיתיאטרון הגדול ביותר בעולם.


הפנתאון-הפנתאון הוא מבנה רומי עתיק הנמצא בעיר רומא ועומד שלם עד היום. המבנה שימש תחילה כ"פנתיאון" - מקדש כל האלים, אך הוא שימש בין השאר גם כבית משפט וחצר לקיסר. במאה ה-7 הוסב שימושו לכנסייה, הנקראת סנטה מריה רוטונדה . הפנתאון ברומא הוא המבנה הרומי שנשמר באופן הטוב ביותר עד היום והוא המבנה העתיק ביותר בעולם המקורה בגגו המקורי.


בזיליקת פטרוס הקדוש-הבזיליקה האפיפריורית של פטרוס הקדוש , ידועה רשמית באיטלקית כ-Basilica Papale di San Pietro in Vaticano או בפשטות בזיליקת פטרוס הקדוש היא המבנה המרכזי של קריית הוותיקן. בזיליקת פטרוס הקדוש היא הכנסייה הגדולה בעולם, ויכולה להכיל בתוכה עד כ-60,000 איש. היא ידועה כ"כנסיית האם" של הנצרות הקתולית ונחשבת לאחד האתרים הקדושים ביותר לנצרות. היא תוארה כ"מחזיקת מקום ייחודי בעולם הנוצרי" וגם כ"גדולה מכל כנסיות העולם הנוצרי".

מלונות באיטליה

המטבח האיטלקי

המטבח האיטלקי הוא הכלאה של שפע מטבחים מקומיים של מחוזות איטליה הניזון מהשפעות של עמים אחרים שהתגוררו באיטליה. המטבח האיטלקי נחשב לאחד המטבחים המפורסמים והמשובחים בעולם. המטבח האיטלקי התהווה במשך מאות שנים של הפרדה בין מרכיביו השונים עד איחוד איטליה, שהתרחש רק ב-1861. לרוב מזוהה המטבח האיטלקי עם סוגים שונים של פסטה (מקרוני, רביולי, ניוקי וכו'), פיצות, גלידות ועוד, אך הוא מגוון בהרבה. הוא הושפע בעיקר ממטבחים של העמים שחיו באיטליה, כמו הרומאים, הנורמנים והלומברדים, אך בחלקים מסוימים של איטליה ניתן להבחין בהשפעות של המטבח הערבי, המטבח הסלאבי, המטבח היווני, המטבח הטורקי ואף המטבח העברי המסורתי.
Italy צפון איטליה וונציה פירנצה ורונה פיזה רומא קאפרי והאגמים 13-22.5.13
Gianni Morandi "In ginocchio da te" 1964