מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

4-10.2.2018

לקהילת עמק חרוד שלום רב

"ים השיבולים שמסביב
על גליו לשוט יצאה הרוח
אלף חיוכים שלח אלי האביב
שמש חביבה יצאה לשוח"

(מילים יצחק קינן)


פורים עבר חלף ואנו בתוך ימי אביב מלאי פעילות לימודית תרבותית וחברתית בבית-הספר. מוזמנים לראות בהמשך המידעון חלק מהפעילות היומיומית שהתקיימה בשבוע האחרון.
במקביל מתקיימות פעילויות בנייה שונות ברחבי ביה"ס. בשעורי הגיאוגרפיה (ולא רק) התלמידים ממשיכים לבנות את שביל התשעים משער הכניסה של תל-יוסף אל עבר ראש גבעת קומי. מוזמנים לטייל בשבת יפה ולראות את הנעשה בשביל. אולם הספורט הישן ששימש כמחסן רוקן מתכולתו לקראת התחלת עבודות השיפוץ להקמת מרכז היזמות. מעל המגרש המשולב החדש החלה עבודת ההשלמה של ספסלי הישיבה.

כחלק מההערכות לקליטת תלמידי כיתות ו' בשנה הבאה בביה"ס מתקיים ביום ג' 13/3/18 היום הפתוח. ביום זה יתקיימו הלימודים עד השעה 13:00.

בעוד שבועיים ביום ד' 21/3/18 מתקיים "יריד המעשים הטובים" הבית-ספרי. במהלך היריד יקימו התלמידים דוכנים למכירה שתהיה פתוחה לקהילת העמק. כל ההכנסות מהיריד יועברו למועדניות של ילדים בסיכון.
הורים המעונינים לעזור ולקחת חלק ביריד מוזמנים ליצור קשר עם עופר בשן.

שבוע טוב לכולם.
לילך.

כיתת וותיקים

כיתת הוותיקים שלנו זכתה לביקור של ראש המועצה ואחראית כיתות הוותיקים במשרד לשיוויון אזרחי. הצגנו בפניהם את הפעילות המבורכת והם שמעו על תכני הלימוד, על המפגשים עם תלמידי בית הספר ומוריו, והביעו תמיכה בפרויקט להנאת כל הצדדים.

חשבנו יחד כיצד להביא תלמידים נוספים בשנת הלימוד הבאה, ואנו תקווה שאכן וותיקים נוספים יבואו להתעשר וליהנות איתנו יחד.

Big picture

אתן העתיד - שרת המדע היא משלנו!

התרגשנו השבוע מאוד עם בחירתה של מאיה אריאלי מכיתה י' לשרת המדע בממשלת הנערות האלטרנטיבית של הנשיא ריבלין. מאיה לומדת בתכנית אלפא למחוננים במכון וייצמן. חוקרת באמצעות בינה מלאכותית את נושא התיאום החברתי בין מערכות אוטונומיות. לומדת בתוכנית הסייבר הלאומית "מגשימים" במכללת יזרעאל. משתתפת בתכנית מדעניות העתיד, של משרד המדע ושל המועצה האזורית לקידום נשים במדע. השתתפה בתחרות ארצית למדעי המוח.
כמו שאמר הנשיא ריבלין למאיה: מעולם לא היה שר בפועל עם כל כך הרבה רקע כמו שלה יש לתפקיד. אנו גאים במאיה ובפועלה ושמחים על שאנו יכולים לאפשר לתלמידים מצוינים המעונינים בכך להתפתח אל מעבר לגבולות ביה"ס.

Big picture

אירוח כיתות ו'

במסגרת תכנית המעברים מכיתה ו' לחטיבה, ביה"ס אירח השבוע את תלמידי כיתות ו' לבוקר של פעילות. מטרת הביקור היא להכיר לתלמידים את ביה"ס ולחשוף אותם לחלק ממגוון הפעילויות שתלמידי הרב תחומי עמק חרוד עוברים במסגרת הלימודים בביה"ס.

התלמידים הגיעו לביה"ס ועברו בחמש תחנות אירוח שכללו שיחה עם לילך שטיין מנהלת ביה"ס ושיחקו משחקי עברית, שניצל בורשט, בנושא 70 שנה למדינה, עם מורות המרכז הלימודי. בנוסף, צפו התלמידים בניסויים מדעיים, שיחקו במשחקי חשיבה שהופעלו על ידי צוות המתמטיקה וגלשו באומגה שהינה חלק מפרויקט האתגרים שעוברים תלמידי הרב תחומי עמק חרוד.

את הקבוצות ליוו תלמידים משנתון ח' שענו לשאלות התלמידים, ליוו אותם ברחבי ביה"ס והיו קשובים לצרכיהם.

יום האירוח הראשון הסתיים בהצלחה רבה, והתלמידים עזבו את ביה"ס עם חוויות, מגנט המנציח את הפעילות וחולצה. אנו מצפים ליום האירוח השני בשבוע הבא.

Big picture

דמוקרטון

רשת עמל חרטה על דיגלה ערכים של סובלנות, כבוד האדם ורב תרבותיות. הדמוקרטון, המורכב מהשמות דמוקרטיה ומרתון, הינו מיזם חינוכי ערכי המקיף את כל בתי הספר של רשת עמל ומשלב אינטראקציה בין כל מגזרי החברה הישראלית, מומחים מהקהילה ואנשי חינוך. מטרתו הכללית של הדמוקרטון: עיסוק במערכת חוקים, כללים, קודים אתיים, ומיצגים בתחומיה של הדמוקרטיה במדינת ישראל. בחודש הארחון עסקה קבוצה מתלמידי כיתות י' בדילמה: האם מדינת ישראל צריכה לסבסד עסקים פרטיים, שלהם חשיבות לאומית, או לתת לשוק החופשי "לעשות את שלו"? בדגש על החקלאות . לסיכום הפעילות נסענו קבוצה נבחרת של תלמידים משנתון י למרכז היזמות של רשת עמל בחדרה ליום שיא של פרוייקט הדמוקרטון שעסקנו בו בחודש האחרון. היה יום חוויתי בו תכננו ובנינו את המדינה האוטופית שלנו כשאנחנו יושבים בכס ראש הממשלה.

Big picture

סיור מגמת מדעי המחשב Pay pal

כחלק מהמסורת של השנים האחרונות, גם השנה יצאו תלמידי שנתון י״א ממגמת מדעי המחשב לסיור מקצועי.

הסיור התקיים ביום שני 5/3 בחברת Pay Pal ישראל הממוקמת במרכז תל אביב ובגובה רב (קומה 49).

הביקור כלל הרצאות מרתקות ומגוונות בהן נחשפו התלמידים לסכנות ולאיומים האורבים לנו, הרוכשים והמוכרים ברשת ונחשפנו לאלגוריתמים מתקדמים וחדשניים בתחום.

כמו-כן, השתתפו התלמידים בסימולציה בה הודגמה מתקפת סייבר על Pay Pal.

הביקור כלל, גם, סיור במשרדי החברה ובו ״ספגנו״ את אווירת ההיי-טק, הרצינות, התכנות ולא פחות חשוב את הפינוקים המתלווים לזה....

כל משתתפי הסיור נהנו מאוד מהיום כולו ואפשר לומר שהמשימה הוכתרה כהצלחה גדולה!!!

Big picture

הצגה מייד אין יזראל - לכיתות ז-ח


כיתות ז - ח צפו ביום רביעי בהצגה 'מייד אין יזראל' סיפורה של להקת נוער ייצוגית במסע בחו"ל אשר מעלה את השאלות החשובות בחברה הישראלית ומציגה את הפסיפס האנושי המרכיב את הזהות שלנו: מה הופך אותנו לישראלים? כיצד נוצר אותו הדבק שמאפשר את החיבור לשורשים, להווי, לשירים ולמסורת של כולנו? עד כמה ערך החברות תורם לתחושת השייכות של כל אחד מאיתנו? - בשילוב שירים ופזמונים - המחזה היה חשוב מרגש ונוגע לכולנו .

Big picture

אתגרים בגלבוע

במסגרת פרויקט אתגרים יצאו ח3, ליום אתגרי במיוחד במצוקי גפת בגלבוע. כולם יצאו מאתגרים, גם המורים.
Big picture

יום ניקיון בית ספרי

Big picture
Big picture