Timebank MUNI

Časová banka Masarykovy univerzity

Timebanking

Představte si, že existuje svět, ve kterém nepotřebujete peníze. To, co umíte, nabízíte ostatním a oni nabízí svoje dovednosti vám. Je to sice něco za něco, ale není třeba používat mezikrok v podobě peněz. Zní vám to trochu jako utopie?

www.timebankmuni.cz

Časová banka je prostor umožňující propojit studenty v rámci MU ve sdílení a vzájemné pomoci. Každý, kdo se chce zapojit, napíše, co by rád dělal pro ostatní a co by chtěl, aby ostatní udělali pro něho. Nezáleží na tom, jak je činnost, kterou směňujeme náročná, ale jde o čas, který jsme nad ní strávili. Měnou v systému je hodina.

Časové banky

Časové banky lze nalézt všude po světě. Ve Velké Británii, kde vznikly, v USA, v Německu, v Turecku i u nás v České republice. Krásným příkladem je Hourworld.org, která má přes 25 000 členů a více než 1 300 000 směněných hodin.

NABÍDKY A POPTÁVKY

Je možné využít přes čtyřicet služeb od konverzace v několika světových jazycích, právnických rad, sportovních aktivit, výuky vaření, hlídání dětí, přípravy párty či péči o zahradu. Každý si mezi nimi najde to své.

o nás

Jsme tým studentů z Kabinetu informačních studií na Masarykově univerzitě.


Big image