אז מה היה לנו?

מרץ וקצת אפריל

שלום לכולם,

כולנו בסיומה של חופשה שהגיעה בזמן, מקווה שהספקתם לנוח לנפוש .לרגע קטן מחזירה אתכם למבט לאחור מה עשינו בחודש מרץ,החודש התחיל עם תחרות הרובוטיקה שעליה ועל התלמידים הנפלאים שעבדו ולמדו כל כך הרבה יספר שמוליק בגיליון מיוחד שנוציא בהמשך ,ארז לא הספיק לסיים את הפקת י"א וכבר הפקת התאטרון של שכבת י"ב- שלוש הפקות נפלאות מי שלא ראה הפסיד.היתה גם טורניר הכספות של מכון וייצמן מגמת פיסיקה בהובלת בוריס וסמדר שלחה לשם שלוש כספות שאחת מהן זכתה במקום הראשון.והאחרות גם זכו,בהמשך כל הפרטים. היו גם סיורים וערבים של מגמות רבות- ספרות, מדעי החברה, ביוטכנולוגיה,כימיה.., גם מסיבת פורים ויום המעשים הטובים בחסות מועצת התלמידים- תודה מיוחדת לענת שניידרמן שהאמינה בתלמידים ויחד עם טל ,אילנה ושלומית הובילו יום מכובד שבו נאספו מעל שלושת אלפים ש"ח. שכבת יוד יצאה לטיול שנתי, שכבת י"א לבית המשפט ושכבת י"ב ערכה בוקר סיום לא רשמי מיוחד. בין לבין התנהל רישום של שכבת ט העולה ליוד , תודה לצוות המנהלה , למירב, איריס ,ענת שניידרמן שעזרו ברישום,  וכמובן לכל חברי ההנהלה.  ובמבט קדימה נותרו לנו חודשיים עמוסים לא פחות. לוחות המבחנים עמוסים לנו וגם לתלמידים. ולא רק מבחנים . ביום רביעי תחל ההכנה של תלמידי שכבת י"א למסע לפולין, שיצא באוגוסט וביום שישי הקרוב יקבל מחזור כ"ד ( המחזור של דורית) תעודות בגרות.החזרות למסיבת הסיום של שכבת י"ב (שתתקיים ב-26 ביוני-רישמו לפניכם את התאריך) החלו ,אבל עוד לפני כן יש משימות רבות . ב-11 במאי תערך ישיבת מורים כללית שתעסוק בעיקרה במבנה החדש של הלמידה וההוראה ע"פ התוכנית החדשה של משרד החינוך.הגענו לחלק השלישי של השנה שבו הלמידה מתקיימת בצורה קצת אחרת,חשוב ביותר להקפיד לפתוח הודעות בווב טופ מידי יום ולעקוב אחרי לוחות השמירה, לשאול כל דבר קודם , להגיע בזמן להחליף את המורים השומרים, באמצע ההפסקה ולא בסופה. אם יש לכם ספק אם אתם שומרים או לא מוטב שתחשבו שכן..עדה עבדה עם רכזי השכבה לפרסם לוח לימודים ומידי שבוע היא תעדכן אותו ותשלח עם לוחות השמירה הרלבנטיים - חובתכם לעקוב אחרי הלוחות.אני מבקשת מאוד לא לשחרר תלמידים , אם הוחלט שיש לימודים יש לקיים את השיעור כפי שתכננתם בכל מספר של תלמידים שנמצא. רישמו נוכחות והקפידו על הכללים. המסר יעבור גם לתלמידים.שיהיה רק טוב וחזרה מוצלחת       עירית

סיום לא רשמי שכבת י"ב/דונה

ביום שישי 4/4 שכבת י"ב המקסימה התכנסה בהיכל התרבות של מועצת דרום השרון לציין את הסיום הלא רשמי של השכבה. פתחנו את האירוע במופע "חופרים בקלאסי". מופע כיפי של תזמורת המהפכה והרכב הרוק Diggin' Classic המנגנים ראש בראש ומאלתרים על-גבי יצירות מופת קלאסיות של גדולי המלחינים בעיבודים מקוריים חדשים.

הרעיון העומד מאחורי המופע הוא שרוק הוא לא בהכרח ז'אנר מוסיקלי. זהו הלך רוח, גישה למוסיקה.

לאחר המופע המהנה, הנהגת התלמידים החלה בטקס הענקת ה"אוסקרים השכבתיים" המסורתית. חולקו אוסקרים בכ20 קטגוריות מהזוג המאוהב של השכבה, דרך המבריזן של השכבה (שכמובן לא נכח!) ועד זה שתמיד יודע הכל. הכל כמובן נעשה ברוח טובה. לאחר מכן המחנכות והשכבה הפתיעו אותי בפרחים, בלונים וברכות לקראת יום ההולדת שלי. היה מרגש ביותר! לסיום הטקס על הבמה שתי תלמידות מהשכבה, גלי קלנר והדר ארנהיים גזרו את השיער ויחד איתי תרמנו 4 צמות להכנת פאות לאנשים שנלחמים במחלת הסרטן. איריס לוי גזרה להדר וגלי ותלמידי השכבה קנו כרטיסי הגרלה (כל הכסף נתרם כמובן לארגון למלחמה בסרטן) כדי לזכות ולגזור לי. עידו מואב היה הזוכה הגדול ומול כל השכבה גזר גם לי את השיער.

אחרי כל ההתרגשות והחגיגות קינחנו במאפים ישר מהטבון ושקשוקות. בוקר כיפי עבור שכבה מיוחדת במינה!

תודה לכל מי שעזר בארגון הבוקר - טל פרנק, עדה ועירית - שבלעדיהן זה לא היה קורה

וכמובן לצוות המושלם שלי - הילה, שלומית, טלי, גילה, אתי, מרסל, איריס, דורית וורד- שהן הסיבה העיקרית שזכיתי בשכבה כה מדהימה!

טורניר הכספות-שלוש כספות זוכות כבוד גדול למגמת פיסיקה!

תחרות הכספות פתוחה לתלמידי כיתות י"ב הלומדים פיסיקה .על הצוותים המשתתפים לתכנן, לבנות ולהפעיל מנגנון נעילה לכספת שיפעל על בסיס עקרונות פיסיקליים. במסגרת התחרות נדרשים המשתתפים גם לנסות לפרוץ כספות שבנו הצוותים האחרים.

ב- 25.03.14 התקיים שלב הסיום של טורניר הכספות בהשתתפות 49 צוותים, מתוכם 40 צוותים מהארץ ו 9 צוותים מחו"ל . חולקו פרסים לחמשת הזוכים במקומות הראשונים תלמידי מגמת הפיסיקה שלנו הציגו שלוש כספותבמקום הראשון בטורניר הכספות, זכתה הנבחרת שבנתה את "כספת האימה" עידן הרשקוביץ, ארתור זברקו, עפרי פרץ, ארד הלוי ויעל ארדרייך הנבחרת הזו זכתה גם בתואר "הפורצים המצטיינים" - הנבחרת שפרצה הכי הרבה כספות מכל הנבחרות .

התלמידים:אייל הורוביץ, יעל הורוביץ, ארבל רדיאן, עידן תומר ואביב שמחוני - זכתה בתואר "הכספת החסינה ביותר" - הכספת שאותה לא הצליחו לפרוץ. הנבחרת השלישית:.יובל מור, אסף יגודה, דנה הלוי, רביב שפר ועמית פריזט תלמידים אילו קיבלו 100 בבחינת הבגרות במעבדה בפיסיקה.

כל התלמידים והמורים הוזמנו לישיבת מועצת העיר (ביום רביעי הקרוב) לחלוק להם ולמגמה כבוד .