הקומזיצון

13/3/2016

Big image
שלום הורים יקרים,

במפגש האחרון שלנו קרו המון דברים מעניינים ומרגשים.

שתי משפחות חדשות הצטרפו לקומזיץ להמשך השנה. נברך את רומי ורמי, הילדים החדשים בקבוצת הגן. החל מהמפגש שיתקיים ב 10/4 לירון תהיה הסייעת בקבוצה זו. ברוך הבא לירון.

ליאן ביקרה אצלנו והכינה עם הילדים את המפות. היא סיפרה שהתרגשה לראות כל כך הרבה ילדים שמחים דוברי עברית :) והודתה מאוד לכולנו על שיתוף הפעולה.

בכל הכיתות הילדים החליפו משלוחי מנות מושקעים והיה כיף לראות. במתנס ראינו את סיפור המגילה שהציגו לנו ילדי כיתה ב. וכולנו שיחקנו משחקי הסוואה במיוחד לפורים.

תודה רבה רבה למורן, אור ויובלי המקסימים על ארוחת הצהריים הטעימה שהכינו לנו.

אחד הדברים הכי משמעותיים עבורי היו אסיפת ההורים. הרגשתי שזה תחילתו של מסע משותף, מרגש ומעניין שיכול להניב דברים מקסימים וכיפיים עבורינו ועבור ילדינו. עדכון קצר למי שלא היה: הנושא הראשון היה מציאת מקום לקומזיץ לשנה הבאה. מקום שיוכל להכיל את המשפחות שמשתתפות עכשיו וכמובן את המשפחות החדשות שירצו להצטרף אלינו. הצעד הראשון והדחוף הוא להקים צוות מציאת מקום.

הנושא השני היה הצורך לייצר בסיס איתן וחזק שמורכב מאיתנו ההורים על מנת להוביל את קומזיץ. קומזיץ גדלה מאוד בשנים האחרונות ואני מרגישה שיש צורך בשותפות רחבה של אנשים טובים שאכפת להם במקום הזה.

יש לנו כרגע הזדמנות לשיתוף פעולה עם 'קהילה עברית' באמסטרדם בהקשר הזה. הם יכולים לסייע במגוון רחב של נושאים סביב ההקמה, בעצם השינוי שאני חושבת שיהיה נכון עבורינו. 'מכון קהילות' שהוקם על ידי 'קהילה' מסייע בתחומים רבים בהקמה של קהילות דוברות עברית ברחבי אירופה. מצורף בהמשך קובץ שמסביר על פועלם בתחום. אחת ההצעות שעלתה באסיפת ההורים שלנו היתה להקים צוות מוביל מבלי לשנות כרגע באופן רשמי את הססטוס של העמותה (קומזיץ) ואני נוטה להסכים עם זה. עלינו לבדוק האם המבנה (יוזמה הורית) מתאים לנו ולהשתמש בהתפתחות האורגנית הטבעית של שותפות הורית שמתקיימת כרגע אצלנו.

ב 1/5 יגיעו לביקור אצלנו נציגים של מכון קהילות. הם יצטרפו למפגשים עם הילדים שלנו וגם יערכו שיחה איתנו, ההורים. אשמח מאוד שתסמנו לכם את התאריך ביומן על מנת שיהיו כמה שיותר הורים נוכחים. השיחה תערך משעה 11:30-13:00.

במפגש ביום ראשון הקרוב נחגוג יחד את פורים במסיבה צבעונית וחגיגית!

בשעה הראשונה (10-11) יהיו שיעורי עברית בקבוצות האם, לאחר הפסקה שתחל בשעה 11, נתכנס כולנו יחדיו ונתחיל את המסיבה. המסיבה והשיעור עברית יתקיימו במרכז הישן שלנו בשונברג (מקום יותר חגיגי וכיפי) ואת הכתובת המדויקת אשלח במייל נפרד למשפחות שמגיעות.

אל תשכחו לבוא מחופשים (גם אתם ההורים!) ועם המון מצב רוח טוב! יהיה שמח.

קבוצת הקטנטנים

במפגש האחרון פגשתי את הקטנטנים המתוקים והמשכנו את חגיגות הפורים עם הסיפור הביצה שהתחפשה. פגשנו את סינרי והוא סיפר לנו על הביצה שרצתה כל הזמן להיות מישהו או משהו אחר. בסוף היא חזרה לאימא שלה, התרנגולת ובקע ממנה אפרוח חמוד וצהוב.

אחר כך קישטנו ביצים וחיפשנו אותן לכל מיני חיות. היה כיף!

במפגש הבא נחגוג מסיבת פורים גדולה וצבעונית.

לירון

Big image
Big image
Big image
Big image
Big image

קבוצת הגן עם ניצן

שלום לילדות ולילדים, להורות ולהורים!

השבוע היה לנו מפגש מרגש ומיוחד, בו היינו לראשונה קבוצה בהרכב חדש ומורחב. הצטרפו אלינו דניאל, רמי ורומי המקסימים, והילדים הוותיקים עזרו להם להשתלב צ׳יק צ׳אק. היה נורא כיף לראות כמה מאמצים הם השקיעו בלעזור לחברים החדשים ולתת להם הרגשת שייכות. חוץ מזה, הכרנו השבוע את האות ט, דיברנו כרגיל על חפצים המתחילים בה והכנו טבעות עם יהלומים קסומים. הטסנו טיסנים, לא לפני שסיפרנו להם מה מעוז חפצנו, ועבדנו בחוברות.

בחלק השני של השיעור חברנו לכיתה א של תורה, ולמדנו על החג הכי כיפי שיש- חג פורים. צבענו מסכות, התאפרנו, החלפנו משלוחי מנות- וכל זה תוך כדי שירה של שירי פורים בהובלת ויוזמת הילדים!

למפגש הבא אבקש כרגיל להביא חפצים המתחילים באות י, סנדויצים ומים.

מכיוון שלאחרונה נשכחים חפצים רבים בסוף השיעור, אבקש מההורים להגיע לכיתה על מנת לאסוף את החפצים ולוודא שהכל במקום.

ניצן

Big image
Big image
Big image

כיתה א עם תורה

הורים וילדים יקרים,

את שיעור עברית התחלנו עם סיפורו של רובין. רובין שיתף אותנו בדברים שהוא אוהב לשחק וגם בזכייתו לאחרונה מקום ראשון בחוג ג'ודו. כל הכבוד רובין! את המשך השיעור העברנו בהתרגשות גדולה ממשלוחי המנות שחיכו לנו והיה מאתגר ללמוד את האות י' והצלילים יה (פתח וקמץ). למרות זאת עמדנו באתגר בהצלחה.

בשיעור חברה היינו עם קבוצת הגן של ניצן. למדנו על פורים והכנות מסיכות מגניבות! תמיד כיף.

בשיעור הבא נהיה בהרכב מצומצם ונתקדם בחוברות העבודה.

תורה

Big image

כיתה ב עם יעל

שלום לכולם :)

בשיעור עברית האחרון המשכנו להתקדם בקצב בחוברות העבודה. גור המתנדב שלנו היה איתנו הפעם והדבר איפשר לנו תשומת לב מירבית לכל מי שהיה זקוק לה.

חלק מהילדים התחילו להתאמן על אותיות כתב ואני מקווה שבקרוב נוכל לתת לעוד ילדים להתנסות בכך.

בחלק השני למדנו את סיפור מגילת אסתר והצגנו אותו במתנס בדרך מבדחת.

במפגש שייערך ב 10/4 תחליף אותי קורל, מכוון שאני נמצאת בהודו. קורל קיבלה עדכונים על הילדים ועל מיקומם מבחינת החומר הלימודי.

נתראה בקרוב

יעל

Big image
Big image

קבוצת הבוגרות עם יפעת ויערה

שלום הורים יקרים,

יפעת מספרת: במפגש הפעם למדנו על אמת ושקר בסיפורים, וכיוון שהאמת היא שהורים רבים מעונינים בלימוד קריאה וכתיבה- עסקנו במחקר בנושא זה, עם טקסטים כתובים ( שכללו גם על הדרך שאלות הבנת הנקרא). עוד לא הגענו למסקנות חד משמעיות ולכן נמשיך במחקר גם בפעם הבאה!

בחלק השני של השיעור עם יערה:

בשיעורנו עסקנו בהתמודדות עם כישלונות. למדנו אודות דמויות מפורסמות מצליחות אשר במעלה הדרך נכשלו לא אחת (דוגמאת מייקל ג׳ורדן, וולט דיסני ועוד). התחלנו את השיח אודות הגורמים המאפשרים לנו להצליח או לאו, כאשר הדגש הינו בגורמים חיצוניים או פנימיים.

בהמשך, חברנו לכיתה של יעל והחלפנו מישלוחי מנות מפנקים וטעימים!

חג שמח

יערה ויפעת

Big image
Big image
Big image
Big image