מערכת העיכול

מגיש:ירוסלב כיתה:ה2

פירמידת המזוןפירמידת המזון היא יכולה להגיד מה כדאי לאכול ומה לא או שמה הכי בריא ומה הכי פחחות בריא,אך היא גם נוצרה כדאי שנוכל ליראות מה תאריך הזמן שבוא אני יכול לאכול משהו.

התהליך של המערכת

קודם מכניסים את המזון לפה והרוק מרטיב ומרכך את המזון,ואנזים המצוי בוא מתחיל את התהליך הפירוק של הפחמימות (סוכר) העמילן שהוא רב סוכר, מיתפרק ליחידות של דו סוכר.אחרי זה שרירי הוושט מיתכווצים לאורך הצינור בגלים רציפים, ודוחפים את גושי המזון לעבר הקיבה. ואז הקיבה מערבלת את המזון ומפרישה חומצה וחומרים נוספים. החומצה והחומרים הנוספים מפרקים את החלבונים שבמזון לחומצות אמיניות.לאחר מכן מיצי העיכול מופרשים מהכבד ומן הלבלב אל תוך המעי. התפקיד של מיצי העיכול הוא לפרק את החלבונים,את הפחמימות ואת השומנים שבמזון. ולבסוף תהליכי הפירוק של המזון נשלמים במעי. החומרים המפורקים נספגים לדם דרך דופן המעי. שאריות המזון וחומרים שלא נעכלו, מופרשים החוצה כצואה.

מה בריא ומה לא

מה בריא ומה לא

1.המזונות שנחשבים לבריאים ביותר הם אלה שבמחקרים נמצא קשר ישיר בינם לבין מניעת סרטן, הגנה על רקמות הגוף והספקה של ויטמינים ושל מינרלים חיוניים.

2.בראש רשימת המזונות הבריאים ביותר נמצאים דג סלמון, אוכמניות, יין אדום, אגוזי מלך, ירקות ירוקי עלים, דגנים מלאים ויוגורט.

3.החוכמה היא לבחור נכון איפה להשקיע את הקלוריות הפחות בריאות. למשל, אם במסיבה יש גם חטיפים מטוגנים, גם עוגה וגם בורקסים - בחרו רק דבר אחד מהרשימה הזאת.

היעדתם

בכוס אחת של קולה מוסיפם 4! כן זה ברמת 4 כפיות סוכר

שיר על מערכת העיכול