Мій родовід

Хрієнко Соня

Big image

Гранати у будинку

Прабабуся розповідала моїй мамі, коли та була маленька, що під час війни до них у хату прийшли німці. Вона на той час була маленькою дівчинкою. Була люта зима, страшенні морози, не те, що тепер. І от ті німці почали виганяти трьох дітей (бабусю та її двох сестер) на вулицю. Батько, який на той час був вдома, бо прийшов з фронту поранений, не зміг їх ніяк вмовити піти геть. І от вони, троє дітей, лиш у нічних сорочечках, босі, бігли тими страшними морозами через усе село до родичів. Німці деякий час проживали у тій хаті, але незабаром довелося втікати. Коли сім'я моєї прабабусі поверталася додому, то батько зайшов перший, а всім наказав сидіти на вулиці. Кілька годин він вичищав усі можливі місця від гранат, яких німці понакидали майже усюди, як наприклад, у пічку, ще й приховали гарно соломою. Я, слухаючи розповідь моєї мами про цей випадок, не раз уявляла, що би було, якби прабабусин тато не додумався зазирнути у кожну щілину в тому будинку...

Село Вишневе

Мої предки народилися жили в селі Вишневе, Житомирської області Ружинського району.

Засноване в 1693 році. Колись називалось Велика Чернявка.

Лаврентій Похилевич у праці "Сказания о населенных местностях Киевской губернии" (1864) пише: «Чернявка Великая, между Сестриновой и Чернявкою Малою, в 5 верстах от каждого от этих сел. Принадлежит Иосифу Францовичу Куриловичу (латинского исповедания, син Антон рожденный 1824 года). Земли в их имении 1882 десятины. Жителей обоего пола: православных 435, римских католиков 308. В 1741 году в Великой Чернявке было 30 дворов. Церовь деревяная, во имя Иоана Богослова, седьмого класса; земли имеет с хутором 90 десятин; построена в 1787 году. Предшествовавшая церковь, как видим из визиты за 1741 год Погребищенского деканата, была дубовая, соломою покрита, построена в 1724 году».

Мама народилася в городі Козятині.

Козятинський район утворено 7 березня 1923 року в складі Київської губернії.На території району відомі понад сотня археологічних пам'яток різних культур, включаючи трипільську, черняхівську та епохи бронзи.Традиційно, землі Козятинщини входили до складу Київської землі, будучи її південно-західним рубежем. В кінці XIV століття землі були приєднані до Великого князівства Литовського. З 1569 року, за наслідками Люблінської унії входить до Польської держави.З давніх часів землі Козятинщини знаходились на межі трьох історичних земель — Київської, Волинської та Подільської. З південного сходу на північний захід, через район проходить знаменитий Чорний шлях, який служив в свій час кордоном між Київщиною та Брацлавським воєводством.

Тато ж народився у Києві

Згідно з "Повістю минулих літ", Кий, щек та хорив ( а також їх сестра либідь) збудували місто й назвали його на честь старшого брата Києвом. Згідно з легендою, наведеної автором «Повісті временних літ», Кий, жив на дніпровських горах разом зі своїми молодшими братами Щеком, Хоривом і сестроюЛибідь, побудував місто на правому високому березі Дніпра, названий на честь старшого брата Києвом. Також Кий названий засновником містечка Києвець на Дунаї. Від Кия та його братів літописці виводили полянське плем'я.


Познайомилися вони у техникумі, і вже через місяць почали товаришувати, а згодом - зустрічатися. Вже через три роки мама й тато одружилися, а через рік після весілля на світ з'явилася я)

Улюблена страва с:

Інгредієнти:
  1. Пшеничне борошно - 1 кг
  2. Маргарин - 130 г
  3. Яйце - 3 шт.
  4. Сухі дріжджі - 2 ч. ложки
  5. Молоко - 500 мл
  6. Ванілін - 3 г
  7. Цукор - 1 ст.
  8. Сіль - щіпка.


Приготування
Як приготувати пиріжки з вишнею? В неглибоку ємність наливаємо молоко, висипаємо зверху дріжджі і, не розмішуючи, ставимо в тепле місце приблизно на 10 хвилин.
Тим часом збиваємо яйця з цукром і потім додаємо в молоко. Туди ж кладемо розм'якшений маргарин, ванілін і щіпку солі. В отриману суміш додаємо трохи пшеничного борошна, ретельно перемішуємо і ставимо в тепле місце на 15 хв. Далі додаємо борошно, замішуємо однорідне тісто і знову ставимо його на 30 хвилин у тепле місце.
Тим часом готуємо вишню: промиваємо, видаляємо з неї кісточки і кладемо в друшляк, щоб стік сік. Готове тісто ділимо на невеликі шматочки, формуємо з кожного коржика, кладемо в центр декілька ягід і присипаємо цукром. Потім акуратно защепляем краю, формуємо пиріжки і викладаємо їх на достатній відстані один від одного на застелений пергаментним папером деко. Змащуємо пиріжки зверху яєчним жовтком і ставимо в заздалегідь розігріту духовку приблизно на 30 хвилин. Після закінчення часу, смачні і ніжні пиріжки з вишнями можна подавати до столу.
Тісто на кефірі для пиріжків також виступить відмінною заміною в цьому рецепті.


Смачного!

Я презентую себе!

Звати Соня, 12 років.

Дуже люблю єнотів, із-за чого більшість близьких мені людей саме так мене і називають)

Маю трьох котів (Алісу, Мусю та Філю) та собаку (Черрі), і люблю їх понад усе.


Недавно підсіла на серію книг "Коты - воители", в яких розповідається про чотири племені котів, які ворогують і борються за свою територію. Але кожну луну предводителі, разом з глашатаями та деякими"особливими котами" збираються у чотирьох дерев і мирно спілкуються.

Автор все дуже детально і цікаво описує, тому відірватися від твору просто неможливо)


Улюбленого фільма немає, але дуже люблю комедії і жахи.


Маю багато друзів, але найкращих лише двоє, і мені їх з головою хватає)В майбутньому хочу стати зоологом, а саме теріологом.


P.s. Теріологія - наука про ссавців

Big image