אי ללא שבת

תארו לכם שאתם עובדים כל יום, בלי הפסקה. כל הפרטים בכתבה הבאה

שרשרת איי הנסיך וולפגן

כששמענו על האי שאין בו יום מנוחה פשוט לא האמנו והיינו צריכים לבוא לבדוק:

כשנחתנו היינו מעל איים יפים ומיוחדים ובסוף נחתנו באחד מהם. יום אחרי מיד התחלנו לסקר את הנושא שאליו

באנו - אי ללא הפסקה. באי המסחר ראינו 2 מפעלים ועוד הרבה האנגרים וחנויות. כל כמה שעות יש חילופי משמרות של עובדים שמגיעים והולכים במעבורת גדולה שאליה יכולים לעלות גם תיירים כדי להגיע לאזור התעשיה. בכל בוקר מגיע מטוס ריק כדי להעביר סחורה מאזור התעשיה ליבואנים ומשווקים. בתחילת כל שבוע מגיע הניסך "וו" כדי לבדוק את התפוקה ולהעיר הערות למען שיפור היצור.

אי המסחר והעבודה

האי שלא מפסיק לעבוד.

כשהגענו לאי עם המעבורת לא האמנו - ראינו עיר שלמה (25 קמ"ר) של אזור תעשיה ומסחר. בתחילת האי (איפה שהמעבורת עוגנת) יש בעיקר חנויות של כל מיני מוצרים: מבתי קפה עד למותגי אופנה המצליחים בעולם. באמצע האי הוקדם פארק ירוק הכולל מדשאות גדולות, עצים ונהר מלאכותי כדי "לכסות" על הנזק שאזור התעשיה עושה לעולם. בסוף האי ישנם 2 מפעלים המוציאים סחורה לכל העולם ועוד מפעל קטן שמייצר כל מיני דברים לארמון המלוכה.
Big image

ראיון עם הנסיך "וו"

שאלנו את הנסיך מדוע בחר באמונה כזו - בלי יום מנוחה.

הוא ענה כך: " אני לא מאמין שיש יום קדוש או יום מנוחה האדם צריך לעבוד לפרנסתו כל יום אך לא רק, ישנם חילופי עובדים ואיש אחד לא עובד 24/7, הוא יוצא לזמנים חופשיים שבהם הוא מפתח קשרים חברתיים, תחביבים, מקצוע "חלופי" כמו רפואה, פילוסופיה, חינוך...כל אחד צריך לעבוד ולהפיק את המירב שהוא יכול ולא להתבטל. אך כמובן שאנשינו נחים מידי פעם ולא רק עובדים. ואני רק רוצה להזכיר שזוהי לא כפייה, הם יכולים כל רגע נתון לעזוב ולככת אך זאת בחירה שלהם וזה הדבר הכי טוב עבורם."

הקלף "נסיך" בחבילת קלפים בעצם מבוססת על הנסיך וולפגן

כתב: נדב שני