מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

10-16.12.2017

לקהילת עמק חרוד שבוע טוב


"לא יהיה ניצחון של האור על החושך כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להילחם בחושך, עלינו להגביר את האור."
(א.ד גורדון).כאשר תעברו ותקראו את המידעון שלנו, אני בטוחה שתראו שאנחנו מגבירים כל העת את האור. החל מהזכייה בליגת התיכונים וכדורסל, עבור במיקאתון ביומימקרי ועד לסיורים לימודיים ומפגשים עם אוכלוסיות מגוונות. כמות גדולה זו של פעילויות לימודיות, חברתיות וערכיות מאפשרות לתלמידים שלנו להביא לידי ביטוי אינטלגנציות ויכולות מגוונות.


העשייה הגדולה הזו לא הייתה יכולה להתרחש בלי שילוב הידיים של כל השותפים להצלחה: הורים תומכים, צוות ביה"ס מחוייב ואחראי, תלמידים מיוחדים, מועצה אזורית גלבוע ורשת עמל נותני גב וקשרים עם הקהילה הרחבה של הגלבוע והעמק. אני מבקשת לשלוח תודה ענקית לכל אחד ואחת שבמקומו תורם להצלחה הגדולה של ביה"ס.

לצערי במקביל לחגיגות קיבלנו בשורה קשה על פציעתו של בוגר ביה"ס לוטן מן בתאונת אופניים. אנו מחבקים את משפחת מן היקרה ומקווים להחלמתו המלאה של לוטן.


מאחלת לכולנו חג עם הרבה אור ושמחה
ורק בשורות טובות

לילך.

אלופי ליגת התיכונים בכדורסל

כפי שהבטחנו צבענו את ת"א ב אדום וחזרנו עם הגביע בשלום!
בפעם השנייה בתולדות ביה"ס זוכה נבחרת הבנים בכדורסל בגביע לאחר משחק ענק וניצחון 95:86 את תיכון חדש מת"א. הסיפור של המשחק היה הקהל האדיר שהגיע מהעמק - 1500 אוהדים אדומים שנתנו גב לנבחרת ותרמו למורל הגבוהה. במקביל לנצחון זכה ביה"ס בפרס ההגינות בטורניר. פרס זה הוא הישג חשוב לא פחות מהמקום הראשון ומוכיח את האיכות של כל תלמידי ביה"ס.
שחקני הנבחרת הנפלאים שלנו נתנו משחק משובח וגם כשנידמה היה שהמשחק נשמט לנו לא ויתרו והוכיחו שהם אלופים אמיתיים. כל מי שלקח חלק בנסיעה למשחק זכה לחוויה אדירה של שיכות יחד וגאווה גדולה להיות חלק מהרב תחומי עמק-חרוד.

לחצו לצפייה בתמונות מהמשחק

אדום עולה!!!!

Big image

מייקאתון ביומימקרי - תכנון גן משחקים לילדים בעלי צרכים מיוחדים בהשראת הטבע

ביום שלישי בלילה התקיים המייקאתון השני בבית הספר. התכנסו כ-70 תלמידים, מורים ומומחים שונים מהקהילה. הערב נפתח בא.ערב חגיגית והדלקת נר ראשון של חנוכה, ובהרצאה מרתקת מעילם רן על פיתוח של מאבק צמחים רובוטי שיהווה תחליף לדבורי הדבש הנעלמות מהעולם.
בהמשך שמעו התלמידים הסבר משני בן-זאב, מורה לגאוגרפיה מביה"ס ואבא לילדה אוטיסטית, על צרכי ילדים בעלי מוגבלויות בגן משחקים.


התלמידים התחלקו לקבוצות עבודה והחלו ללמוד ולחשוב על תכנון מתקנים לגן שעשועים אקטיבי עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים ובהשראת עולם החי והצומח.

ביחד עם התלמידים עבדו מומחים מתחומים שונים מהקהילה שתרמו מהידע והנסיון שלהם בפיתוח ותכנון, הנדסה ועיצוב. במהלך הלילה ביקרו אותנו מטעם המועצה האזורית הגלבוע ראש המועצה עובד נור יחד עם ראש מנהל החינוך במועצה יאיר ילובסקי ועם עוזר ראש המועצה שניר פרידמן והמנהלת האסטרטגית ענת מור. מרשת עמל ביקרה סמנכל"ית פדגוגיה ד"ר רונית אשכנזי ורפרנטית ביה"ס ורד פרג. התלמידים הסבירו לאורחים את הרעיונות שלהם, חוו דעתם על דרך הלמידה והראו יצירתיות ורמת חשיבה גבוהה.
לפנות בוקר כשהשחר עלה הציגו התלמידים דגמים של מתקנים מרהיבים והסבירו כיצד הם מותאמים לילדים ומהי ההשראה מהטבע, היה לילה סוער ופורה, מלא באנרגיות של עשייה ולמידה משמעותית ואחרת.

תודה לאורית להב ופיליפ מרשת עמל שליוו אותנו בלילה המרגש שעבר עלינו וליעל להמן האלופה שהובילה את כל התהליך מתחילתו ועד סופו. תודה גם להורים ואנשי קהילה שלקחו חלק, הצטרפו אלינו וסייעו בעצות ותובנות.
האתגר הבא שלנו יהיה לבחור מבין ההצעות מספר מתקנים שיעלו לשלב הגמר ויעברו לתכנון מדויק ולביצוע.
להתראות במיקאתון הבא.

קישור לתמונות

Big image

ימי החנוכה 2017

שנתונים ז-ט:

לכבוד חג החנוכה התקיימו פעילויות מגוונות בשנתונים השונים: שנתון ט אירח את שנתון ז לפעילות חנוכה לפי כיתות. בפעילות הילדים צפו בהצגה "חנה זלדה", ענו על חידון סיפור חנוכה עם מצגת ציורים בהנחיית תלמידי שנתון ט ואכלו יחד סופגניות.

לצפייה בתמונות

שנתון ח:

השתתפו במירוץ משימות בתחנות ופעילויות מגוונות בהובלת מועצת תלמידי כיתות ח. התחנות כללו חידונים, ניסויים מדעיים מיוחדים לחג בהובלת מורות המדעים וחדר בריחה בכיתה בהפקת מועצת תלמידי ח.

קישור לתמונות

שנתונים י"א-י"ב

השבוע ביום שלישי ציינו תלמידי שנתון יא' + יב' את מרוץ הלפיד המסורתי.

צוות מארגן משנתון יב' בהנחיית רכזת מעורבות חברתית, מיטל מרגלית, יזם, תכנן והוציא לפועל את כל הפעילויות ביום זה.

בפעילויות השונות הושם דגש על שיתוף מירב התלמידים בשני השנתונים.

בין הפעילויות השונות היו גם מרוץ שליחים מקצועי ומותח ומשחקי כדורעף בנים וכדורשת בנות.

התלמידים נהנו מפעילות ספורטיבית, תחרותית והוגנת ושמרו על אוירה חיובית ומכבדת.

בסיום האירוע הדליקו התלמידים נר ראשון של חנוכה וקינחו בסופגניות כיאה למסורת החג.

קישור לתמונות

Big image

ליסודי באהבה

השבוע תלמידי שנתון י' ציינו את חג החנוכה בפרויקט המסורתי 'ליסודי באהבה'.

את הפרויקט הובילה רכזת מעורבות חברתית מיטל מרגלית והשתתפו בו צוות תלמידים שכלל נציגות מכל כיתה בשנתון.

אחרי מס' שבועות של הכנות וארגונים, השתתפו תלמידי כל השנתון, יחד עם הצוות החינוכי, ביום פעילות חווייתי לחג החנוכה המיועד לכלל תלמידי בית הספר היסודי עמק חרוד ולתלמידי ד-ו בבתי הספר היסודיים נר הגלבוע ויד לחמישה.

צוות המורים והתלמידים מבתי הספר היסודיים נהנו מפעילות חגיגית לחנוכה שהועברה בהנאה רבה ע"י תלמידי שנתון י'.

Big image

תלמידי י״ב 1 נסעו לשמח את ותיקי דורות בגלבוע לקראת חנוכה.

ביום שני יצאו תלמידי י"ב מב"ר להתנדבות במסגרת המחוייבות הקבוצתית במרכז היום ב"דורות בגלבוע".

בהדרכתן של רכזת כיתות שח"ר הילה תורג'מן, המחנכת שירן בוזנח וענת יבין האחראית לפעילות החברתית במרכז היום, הפיקו התלמידים פעילות באווירת החג ששימחה את באי המקום וקישרה בין הדורות. בנוסף התלמידים הגישו סופגניות ושי צנוע.

ענת יבין סיכמה את המפגש במילים אלו:

"הייתם אדירים!!!!!

תודה ענקית על ההשקעה האדירה. הרוח הצעירה שהכנסתם אצלנו בבית.

החבר'ה שלכם מדהימים וזורמים וכייפים.

נשמח מאוד למפגשים נוספים.

חיבוק ענק לכל אחד ".

לחצו לצפייה בתמונות

Big image

למידה משמעותית וחווייתית - תלמידי הרחבת ערבית י״ב קיבלו מתכונים בערבית ומצרכים והכינו ארוחה טעימה....

Big image

שנתון ט - סדנא מהממ"ט

ביום שלישי, נסעה קבוצה של בנות מכיתה ט', לביקור בחברת מייקרוסופט. הבנות הוזמנו לסדנה של פיתוח אפליקציה במסגרת פרויקט "מהממ"ט". הפרויקט נועד לעודד בנות לעסוק בתחום ה STEM: הנדסה, מדעים, מתמטיקה וטכנולוגיה.

משך סדנת מהממ"ט היה כ 3 שעות, במהלכה בנו הבנות אפליקציית צייר לאנדרואיד.

פיתוח האפליקציה נערך במס' שלבים:

- פתיחת חשבון gmail (במידת הצורך)

- פתיחת פרויקט אפליקציה חדש דרך AppInventor והכרות עם האימולטור

- עיצוב ממשק המשתמש של האפליקציה

- פיתוח הקוד של האפליקציה

- בדיקת האפליקציה והתקנתה על מכשיר האנדרואיד.

הסדנה היוותה פעילות חווייתית מיוחד החושפת את הבנות לעולם שאינו מוכר להן, מפיגה חששות ופותחת צוהר לעולם התובנות. הסדנה הייתה מעניינת ומאתגרת, וכל אחת מהבנות יצאה עם אפליקציה אישית בטלפון הנייד. הייתה סדנה נהדרת והתלמידות מאוד נהנו, גם המורים המלווים, נאוה ואיציק, התנסו בפעילות ואף הם יצאו עם אפלקציות חדשות.

Big image

תלמידי מדעי המחשב י״א - י״ב השתתפו בתחרות skilz - תחרות הסייבר...התלמידים נהנו מאוד ולמדו המון. 100% למידה משמעותית.

Big image

שנתון י"א דיאלוג דרך קולנוע- יוצאים לדרך!

ביום שני השבוע יצאו תלמידי מגמת הקולנוע משנתון י"א למפגש ראשון במסגרת הפרוייקט "דיאלוג דרך קולנוע", המפגיש תלמידים יהודים וערבים ליצירת סרטים משותפים. בית הספר לוקח חלק בפרוייקט הארצי זו השנה השלישית. במפגש, שהתקיים בשכונת ואדי ניסנאס בחיפה, פגשו תלמידינו את תלמידי מגמת התקשורת מבית הספר הפטריאכלי לטיני ביפיע, ערכו היכרות ויצאו בקבוצות משותפות למשימות צילום ברחובות ואדי ניסנאס. חיפה היא אחת הערים המרכזיות בה מתקיימים חיים משותפים הלכה למעשה ושכונת ואדי ניסנאס מארחת כבכל שנה את פסטיבל "החג של החגים". זכינו למזג אוויר נפלא ולמפגש מעניין, מהנה ומלמד. בהמשך יתקיימו מפגשים הדדיים בשני בית הספר וסמינר של יומיים בו יפיקו התלמידים יחד סרטים קצרים. השנה יתווסף לפרוייקט גם צד שלישי- תלמידים מבית הספר CESJDS בוושינגטון, אשר ילמדו במקביל על יחסי יהודים ערבים בישראל ויקיימו אינטראקציה עם תלמידינו דרך האינטרנט.


Big image

מגמת גיאוגרפיה בסיור בחיפה

ביום שני יצאנו מגמת גאוגרפיה כיתה י' לסיור בעיר חיפה, נסענו ברכבת, עלינו לכרמל רגלית דרך העיר התחתית והדר אל הכרמל, ירדנו חזרה אל המושבה הגרמנית, את הסיור הדריכו בהצלחה רבה התלמידים, למדו על המאפיינים של העיר ושל השכונות בהן ביקרנו, תודה לרקפת סתיו על הליווי​.
Big image

נהנים משביל התשעים

רגע לפני היציאה לחופשה יצאו תלמידי ח5 עם מחנכת הכיתה צפרא שהם להנות מהשביל ומנופי העמק.

Big image