APPLE

ÜLDINE

Apple Inc. (varem Apple Computer, Inc.) on rahvusvaheline ettevõte, mis arendab ja toodab riistvara, tarkvara ning muud tarbeelektroonikat. Ettevõtte tuntuimad riistvaralised tooted on Macintoshi arvutid, iPod, iPhone ja iPad. Apple'i tarkvaratooted on muu hulgas operatsioonisüsteem Mac OS X, meediapleieri iTunes, rakenduskomplekt iLife, lisaks kontoritarkvara komplekt iWork, professionaalne fototöötluse ja haldamise tarkvara Aperture, professionaalne heli- ja videotöötluskomplekt Final Cut Studio, muusika produtseerimise tarkvara Logic Studio ning mobiilseadme operatsioonisüsteem iOS.
Big image

Fakte Apple kohta

  • Ettevõte on asutatud 1. aprillil 1976 USA California osariigis Cupertinos.
  • 3. jaanuaril 1977 muudeti ta aktsiaseltsiks.
  • Apple asutasid Steve Jobs, Steve Wozniak ja Ronald Wayne.
  • Apple käive 2013. aastal oli 170,910 mld dollarit

Apple tunnuslause

THINK DIFFERENT!
Big image

10 fakti Steve Jobsi kohta

1. Jobs kukkus kolledžist välja. Nagu Facebooki looja Mark Zuckenberg ei püsinud Harvardis, oli ka Jobsil parematki teha kui koolipinki nühkida. Ta käis Portlandi koolis Reed College, kuid pidas seal vastu vaid kuus kuud.

2. Talle meeldis hallutsinogeen LSD. Kui ta oli koolist välja kukkunud, põrutas ta Indiasse ja hakkas budistiks. Jobs eksperimenteeris seal LSD-ga. Hiljem on ta öelnud, et need kogemused on olnud ühed tähtsamad kogemused tema elus üldse.

3. Ta oli adopteeritud. Jobsi bioloogiline ema loobus Jobsist, kui too oli vaid paar nädalat vana. Jobsi adopteerisid Armeeniast pärit Paul ja Clara Hagopian. 1990ndatel aastatel otsis Jobs üles oma bioloogise õe. Üllatus-üllatus, ta õde on ülikoolis professor. Tõesti, geniaalsus on perekonnaviga.

4. Jobs on budist. Ja ta võtab seda nii tõsiselt, et oleks peaaegu liitunud kloostriga ning hakanud mungaks. Ilmselt on iga iPhone'i omanik tänulik, et ta seda valikut siiski ei langetanud.

5. Animatsioonistuudio Pixar kaasasutaja on samuti Jobs. 1986. aastal ostis ta stuudio endale 5 miljoni dollariga ja andis ettevõttele veel lisaks 5 miljonit dollarit, et nad saaksid animatsiooniga eksperimenteerida. Jobs oli ka üks neist, kes vastutas selle eest, et Pixar pea 20 aastat hiljem Disney'le müüdi.

6. Jobs oli naistemees - enne seda, kui ta 1991. aastal Laurene Powelliga abiellus, võis tema käevängus näha ka Hollywoodi staare Dianne Keatonit ja Joan Baezi. Ta sai lapse Chrisann Brennani nimelise naisega. Esiti ajas Jobs tagasi, et lapse isa on, ta väitis, et on üldse steriilne. Hiljem võttis Jobs siiski isaduse omaks.

7. Ta vallandati Apple'ist. Firma lõi Jobs koos sõbra Steve Wozniakiga. Kui ettevõte oli 10 aastat kasvanud, olid sõbrad ise lahku kasvanud. Juhatus toetas Wozniaki ja Jobs vallandati.

8. Tema tegi Apple'i kuulsaks. Nagu eelmises punktis mainitud, ta vallandati. Ometi naasis Jobs 1996. aastal, kui ettevõte oli tõsises kriisis. Totaalse muutumise taga oli Jobs. Just tema tegi Apple'i edukaks ja lõi iPodi.

9. Jobs on taimetoitlane. Või olgem täpsed - ta ei söö liha! Kala ja piimatooteid ta siiski tarbib.

10. Jobs on väga, väga rikas. Tema varanduse suuruseks hinnatakse 8,3 miljardit dollarit.

Apple - Perspective

AITÄH!