מידעון 4

בית ספר "בראשית"

Big image

טיול שנתי כיתה ח'

בתאריך 10-11 בפברואר יצאנו, תלמידי השכבה הבוגרת, כיתה ח', לטיול שנתי לגליל העליון.

ביום הראשון טיילנו בנחל עמוד ובמערת קשת. בסוף יום ארוך הגענו עייפים אך מאוד מרוצים לאכסניה בשלומי. הערב היה מהנה, שיחקנו, דברנו, צחקנו ולבסוף נרדמנו........ביום השני צעדנו בנחל כזיב בתוך המים ועל גדת הנחל, לאחר עלייה ארוכה ומעייפת בנוף מקסים נסענו לחוף בצת, בקצה הצפוני של המדינה. היה טיול מקסים!!

Big image

טיול שנתי כיתה ו'

תלמידי כיתה ו' יצאו לטיול שנתי ליומיים, לאזור העמקים, הגליל התחתון. ההתרגשות הייתה בעיצומה, שכן עבורם זהו טיול ראשון ליומיים, כל התלמידים נכחו. את הטיול ניתן לסכם במילה "מושלם". הכל היה מאורגן למופת ובאופן יסודי. האווירה הייתה נהדרת, המסלול מקסים ומאתגר, הנוף יפיפה, מזג האוויר היטיב עמם, וכך גם האכסניה והשירות, ואחרונים חביבים הילדים המדהימים שנהנו והסתדרו מאוד, מאוד יפה לכל אורך הטיול, הכילו זה את זה, נשמעו להוראות, נהגו בכבוד כלפי כולם... והדבר היפה מכל שעזרו מאוד זה לזה. טיול שהשאיר טעם מתוק ורצון של עוד...

טיול שנתי כיתות ז'

בסוף חודש פברואר יצאו שתי כיתות ז' לטיול שנתי בגליל העליון ובגליל המערבי.
טיילנו בנחל עמוד ביום הראשון וההתרגשות ומלאי הממתקים היו בשיאם.

האושר - בטיול כל מה שאתה צריך כדי להיות מאושר זה מרחבים פתוחים מזג אויר מעולה (בדיוק כפי שהיה לנו) והכי חשוב, חברים טובים, בדיוק כפי שהיו לנו...
פריחת השקדים והעיריות יחד עם השמיים הבהירים היו התפאורה המושלמת לאווירה הנהדרת ששררה בקרבנו.

בקרנו גם במערת קשת וזכינו לשקיעה מרהיבה ואפילו לשמוע סיפור מעניין מפי המדריכה המופלאה שליוותה אותנו.

ביום השני נחל כזיב שבכלל לא הכזיב אלא צינן את גופנו וחימם את לבנו. קנחנו במפגש מסכם בחוף בצת והתחלנו את המסע חזרה הבייתה....
כל הכבוד לשכבה ז' המדהימה! צעדתם, התעניינתם נהנתם ולנו הסבתם אושר אדיר
כן ירבו.

אשכולות חשיבה כיתה ג' בגני הילדים

במסגרת שיעורי אשכולות חשיבה, יצאו ילדי כיתה ג' להתנדב בקהילה.
בחרנו מס' משחקים, התאמנו על החוקים וההסברים ויצאנו ללמד את ילדי הגנים.

התרגשות גדולה קיננה בקרב התלמידים, לפגוש את הגננות הוותיקות של גן ברוש וגן אלה.

כל חצי כיתה לגן אחד נכנסה ומיד לפעולה קפצה: כל זוג קיבל קבוצה ומשחק חשיבה אותה לימדה.

הסדר והשקט היו מופתיים וילדי הגנים היו מוקסמים ובסוף הפעילות ביקשו שיתקיימו מפגשי חשיבה נוספים!

תודה ענקית לילדים המקסימים שהפגינו בגרות והפכו לשעה קלה להיות מורים קטנים וסבלניים,

ותודה נוספת לגננות ענת ואילנית שפתחו את דלתן לזאת התוכנית!

אשכולות חשיבה

תחרות אתלטיקה כיתות ה'-ו'

ביום רביעי ה- 22.2.16 יצאה נבחרת האתלטיקה של בית הספר (כיתות ה'- ו') לתחרויות באצטדיון ראשל"צ. התחרות כללה ענפי ריצת 60 מ' , 600 מ' ושליחים וכן קפיצה לרוחק, קפיצה לגובה וזריקת כדור יד. התלמידים היו נרגשים, התחרו בהגינות ובספורטיביות, נהנו וייצגו את בית ספרנו בכבוד.

כל הכבוד לנבחרת ובהצלחה בהמשך!

יום המשפחה כיתה ו'

תלמידי כיתה ו' והוריהם ציינו את "יום המשפחה", בערב חגיגי, במופע מרתק, מצחיק, מרגש, משמח וחינוכי, ששילב סיפור חיים נוגע ללב, עם הבדרן והחקיין אושי גרוס. המופע היה קשור לתכנים שנלמדו במהלך השנה, במסגרת הנושא "האחר הוא אני". כולם יצאו נשכרים מהמופע ועם חומר רב למחשבה אך לא פחות חשוב - צחקו כל הערב.

Big image

סיור בשילר כיתות ג'

ביום ראשון ה-28.2.16 יצאו תלמידי כיתות ג' לסיור בישוב שילר. את פניהם קיבלו מתנדבים ותיקים מהישוב שהדריכו אותם לאורך היום בתחנות מעניינות. הילדים למדו את החיים בעבר ובהווה בישוב ובן היתר ביקרו בבית הילדים לשעבר שמשמש כיום לגנים ולצהרונים, עלו לתצפית על גג מרכז הישוב, נסעו בטרקטור בשטח וליטפו חיות בפינת החי. הילדים נהנו מאוד ואפילו ילדי שילר למדו הרבה דברים חדשים.

תודה רבה לכל העוסקים במלאכה ונפגש בשנה הבאה.

בית התפוצות- הקשר הרב דורי

אתם חלק מהסיפור......

בית התפוצות, מוזיאון העם היהודי, הוא מוסד עולמי שמספר על תרבות אחת רבת-פנים, עשירה ורבת רבדים; הוא מספר על אנשים ונשים, על מבוגרים וילדים, על משפחות וקהילות, על השנה העברית ומועדיה, על תלאות ושמחות, ועל פירות הרוח, החינוך והיצירה, המסורות ואורחות החיים של העם היהודי, שנתהוו במגוון ארצות, בכל מיני תקופות, תחת שליטים ומשטרים שונים, ובשבעים לשונות, במשך אלפי שנים. בבית התפוצות מתואר העם היהודי, עם בקרב עמים אחרים, אשר שומר ומטפח גם קשר מיוחד אל ארץ ישראל ואל מדינת ישראל.

הסיור לשם מחבר בין הסיפור האישי של המבוגר לסיפור העם היהודי. הילדים, הסבים והסבתות שיצאו לסיור שם נהנו מאוד מהחוויה.

Big image

משחק ראווה כדורסל

ביום שלישי ה- 23.2.16 התקיים באולם ביה ספר בראשית משחק כדורסל במסגרת

"כדורסל נשים למען הקהילה" בחסות מפעל הפיס. נבחרת כדורסל בנים ז'-ח הבית ספרית שיחקה נגד נבחרת בנות ליגת העל של פתח תקווה באולם בית הספר. התלמידים היו נרגשים, עודדו והייתה אוירה ספורטיבית ושמחה. גם תלמידי הנבחרת התרגשו ושיחקו בצורה מכובדת ומרשימה למרות הפרש הגילאים ולא ויתרו עד הסוף.

כל הכבוד !