ט"ו בשבט בגננו

מאת: קרין מטר ושרה אייצ'ו

פעילות לאורך כל השבוע בנושא ט"ו בשבט

לקראת חג ט"ו בשבט, נחשוף את הילדים בגן למגוון פעילויות העוסקות בפירות הדר, חלקי העץ והנבטה.

בשבוע זה אנו נפעל עם הילדים, נחשוף אותם לשירי החג, הם יכירו את מאפייני פירות ט"ו בשבט ונתרגל את הידע הנרכש. לקראת שבוע זה, נודה לכם אם תשלחו את הילדים עם בקבוקי שתיה ריקים (שקופים) כדי שנכין מהם עציצים וכל ילד יוכל לחזור עם התוצר שלו הביתה.

מארגן גרפי של תהליך ההנבטה בגננו- לעיונכם!

דרך המארגן נוכל להסביר לילדים את תהליך ההנבטה בגננו, המארגן יוכל לעזור לכם לדעת איך אנו נפעל בגן בפעילות זו ומה הילדים יעשירו בגן.
Big image

טיפים להנבטה בגן ובבית

1. אם אתם גרים במקום חם ויבש, עדיף לשטוף את הזרעים מתחת למים 3 פעמים ביום

2. אם אתם לא נמצאים כל היום אין לכם אפשרות לשטוף את הזרעים פעמיים ביום, ניתן למלא את קערת האיסוף במים עד לגובה המנבטה, כך שהתחתית שלה תהיה במגע עם במים. המים פשוט יחלחלו מעלה וישאירו את המנבטה רטובה וקרה

3. אם אתם רוצים שהנבט יהיה ירוק, תחליפו את המכסה בצלחת שקופה או מכסה שקוף של סיר, כדי שאור ייכנס פנימה והנבט יוכל לייצר כלורופיל. קחו בחשבון שככול שהנבט יותר ירוק הוא יותר מר.

4. כשהנבטים מוכנים ניתן להכניס את המנבטה ישירות למקרר, או להעביר אותם לקופסת פלסטיק. הנבטים ממשיכים לגדול במקרר באטיות וכך שומרים על טריות, במשך לפחות שבועיים. חשוב לנקז מים מהקופסה ולוודא שהיא סגורה.


ועכשיו... קצת העשרה

במאמרה של אורלי מלל, ניתן לראות איך הטכנולוגיה חושפת ונותנת לכם כהורים את האפשרות לתחושת השייכות והשותפות לעשייה של ילדיכם בגן. מעורבותכם כהורים בחוויות של הילדים בונה תקשורת מצויינת ומערכת של יחסים בין הילדים וצוות הגן.

המאמר

לסיום.. קצת טעימה משירי החג- חג שמח!!!

חג האילנות - טו בשבט 2012 - Tu B'Shvat