ברוכים הבאים לאימפריה המוסלמית

תחילת המאה השביעית לפנה"ס

תנאי הטבע והשפעתם על מנהגי התושבים

רוב התושבים בחצי האי ערב חיים בשבטים. מרביתם היו נודדים ומיעוטם יושבי קבע (ליד נווה מדבר).
במדבר סכנות רבות: חום כבד ביום ובלילה קור עז. מקורות המים מועטים, האדמה אינה נוחה לעיבוד ושטחי מרעה מועטים. אך קיימים גם סכנות מעשה ידי אדם בהם: פשיטות, התנפליות ומעשי שוד וביזה מצד שבטים עוינים.

כתהליך צודק ליצירת הגנה התפתח מנהג גאולת דם שקובע כי צריך לנקום במי שפוגע במשפחתך. אך קיים גם מנהג הכנסת אורחים הכולל אירוח בנדיבות ודאגה לשלום האורחים.

אחרי שלטון מוחמד הנביא

מי שהחליף את הנביא מוחמד היו חמשת הח'ליפים. סללו את האימפריה המוסלמית ושלטו בה. בנהיול האימפריה נעזרו הח'ליפים בנתינים. במשרות של פקידות(בעיקר יהודים ונוצרים שידעו קרוא וכתוב) כך שהשפה הערבית הייתה לשפה של האימפריה.המטבעות בראשונים של האימפריה נוצרו 693 לפנה"ס בדמסק עם כתובות מן הקוראן. תושבי האימפריה המתאסלמים היה נחות והם חויבו במיסים כגון מס גולגלות. ליהודים ולנוצרים היה מעמד מיוחד בני חסות מעצם היותם עם הספר ודת שקדמה למוחמד. אך הוטלו עליהם גם מגבלות כמו בנייה של בתי כנסת תהלוכות ועוד'.

התרבות המוסלמית תרבות עשירה שמתפתחת באימפריה המוסלמית

באימפריה היה כמה תרביות ושילובם בתור חלק מהאמפריה הביא להתפתחותם של האדריכלות ואומנות לדוגמה בניית מסגדים ופיתוח צורת עיטור "ערבסקה" המבוססת על צורות הנדסיות צמחים ואותיות ערביות. האלגברה פותחה ע"י הערבים "אל-גבר". המתמטיקאי הערבי אל-ח'וארזמי פיתח פתרון משוואות ובעיות יסוד. הערבים הפיצו את הספרות ההודיות ובהשפעתם הם מקובלים היום כמעט בכל העולם. הח'ליפים עודדו תרגום של ספרי מדע וגם מאמרים של פילוסופים יוונים כמו אריסטו ואפלטון. היו עוד השפעות בתחום גיאוגרפיה, אסטורומיה ורפואה.