Telefonlar

Eski telefonlar

Telefonun tarihçesi

Alexander Graham Bell telefonun mucidi olarak ün kazanmayı başardı, ama aslında o,ticari olarak kullanışlı ilk telefonu icat etmiş olan kişidir: Bell’den önce, Johann Philipp Reis, Antonio Meucci ve başkaları işlevsel telefonları yapmışlardır. Çalışır bir telefonun halka ilk tanıtı mı 1860’ta Johann Philipp Reis (Almanya) tarafından yapıldı. Reis’in buluşu kesintili akım kullandığı, alıcı ya sinyalleri istikrarsız gönderdiği için deneysel aşamanın ötesine geçemedi. 1871’de Antonio Meucci 1849’da telefonu icat etmiş olduğunu ve Aralık 1860- Aralık 1861 tarihleri arasında tanıtımını yaptığını öne sürerek fikrinin korunmasına dair uyarı başvurusu yaptıysa da, tam bir patent başvurusu yapmadı.
Big image

Artık yavaş yavaş antika konumuna gelmeye başlayan zamanın muhteşem telefonları. arama yapmak için kadranadı verilen ve cihazın üzerinde bulunan delikli bir disk çevrilir, ki numara çevirmek deyimi de buradan doğmuş olsa gerektir. özellikle içinde 0 ve 9 rakamlarını barındıran uzun numaraları çevirmek işkenceye dönüşebilir. yine de güzeldir, naiftir, nostaljiktir, ağır ve oturaklarıdır. kendini özletmeye başlayan birkaç şeyden biridir.

Big image

markası nokia olup tuşlu olarak kullanılır. oyun oynanabilen konuşulabilen ve mesaj gelebilen bir telefondur. fakat fotograf çekilemez.
ATA BÖTE EMT13 2012 Dijital Öyküleme TELEFON TARİHİ