Tervislik Toitumine

Sandra Sillakivi ja Eve Schults

Kuidas valida, mida süüa?

Kas sina toitud juba tervislikult? Kui ei siis miks mitte sellega kohe praegu algust teha?!
Vali mida sööd. Vaata, et sinu toidukord sisaldaks kindlasti midagi värsket. Kui soovid tervislikult toituda, ei pea sa kohe kõikidest oma lemmiktoidudest loobuma, vaid võid lihtsalt harvendada nende söömist.


Mida peaks korralik toidukord sisaldama?

Korralik toidukord peaks olema mitmekülgne ja see peaks sisaldama tervislikke puu-või juurvilju. Pool sinu taldrikust võiks sisaldada salatit või muud rohelist. Kindlasti on ka teised asjad olulised mida sööd. Kui sööd iga nädal ainut liha oleks tervislik asendada see vahelduseks ka kalaga, kuna ka see sisaldab valku ja veel teisi vitamiine.

Millised vitamiinid on olulised ja miks?

Olulised on kõik vitamiinid aga kui nüüd natuke loetleda, siis näiteks A, B, C ja D vitamiinid. C vitamiini leiab näiteks apelsiinist ja sidrunist. A vitamiini leidub tomatis ja porgandis. Vitamiinid on tähtsad normaalseks organismi tööks.

Kuidas on seotud toitumine ja haigused?

Oled praegu haige ja mõtled kust sa selle haiguse said. Võibolla on asi selles, et ei pestnud korralikult puu-või juurvilja mida sõid. Pese alati puuviljad ja samuti ka juurviljad, mida sööd, korralikult puhtaks kuna ka süütute puuvijade pärast võid haigestuda.

Kuidas on seotud toit ja hügieen?

Nagu juba enne öeldud, pese alati ka puuvilja mitte ainult mullast kartulit. Ega siis keegi ei tahaks süüa kleepuvat mandariini, mis on kaugelt välismaalt meile poodidesse saadetud. Minu meelest on küll oluline, kas ma söön musta või puhast puuvilja.

Mis on oluline sinuealiste toitumise puhul?

Noorukid, ega üldse kasvamise eas lapsed ei tohiks süüa liiga vähe, kuna nende keha vajab kasvamiseks materjaali millest keha üles ehitada. Kindlasti ei tohiks noored ideeti pidada, kuna noores eas on kindlasti väga tähtis pidev ja korrapärane söömine. Väga tähtis on ka koolipäeva hommikul midagi põske pista, et jõuaks terve päeva koolis ja trennis vastupidada. Muidugi tuleb ka peale hommikusöögi koolis midagi süüa.