רצח תאיר ראדה

מאי פישר

תיאור העבודה

העבודה מספרת את סיפורה של תאיר ראדה, ילדה בת 13. חייה היו רגילים, עד שהמקרה הנוראי ב6 לדצמבר ב2006 קרה. העבודה כוללת את סיפורם של האנשים שמעורבים במקרה: החשודים, המשפחה והחברות.

מי רצח את תאיר ראדה?

כמה מילים על העבודה, סיכום ומסקנות

"...זה קרה ב-6 לדצמבר 2006, תאיר חשבה שהיא הולכת לעוד יום רגיל בבית הספר "נופי גולן". לאחר אחד השיעורים, נכנסה תאיר לשירותים- ולא יצאה משם. בגופתה, נמצאו חתכים של סכין על היד שלה, ושיסועים בגרון. חקרו את הרצח במשך ימים רבים, ומצאו חשוד- רומן זדורוב. רומן זדורוב נולד ב1978..."


הדבר הנחקר בעבודה היא השאלה: מי רצח את תאיר ראדה?

מתוך המאמרים הצלחתי ללמוד יותר מי הייתה תאיר, ומה הקשר של א.ק, א.ח ורומן זדורוב בסיפור. הצלחתי יותר להבין מהו רצף האירועים, ומה היה המניע של הרוצח\ת לעשות את המעשה החמור הזה?

הצלחתי להבין למה האשימו את רומן זדורוב.


לפי סקר שנערך, אפשר ללמוד שרוב התלמידים שענו עליו מכירים את הסיפור על רצח תאיר, והם שמעו עליו כמה פרטים בסיסים. אני חושבת שצריך יותר להרחיב את הידע בנושא זה.


סיכום: מתוך עבודה זו אני מבינה שלא כל האנשים בעולם תמימים בעולם. אני חושבת שצריך לפתוח את העיניים ולא להישאר אדישים, לדווח על כל דבר שנראה חשוד והכי חשוב- להיזהר ולהישמר. תאיר הייתה ילדה רגילה ותמימה, שלא עשתה שום דבר רע לאותו בן אדם רע שרצח אותה. עד היום (כ-10 שנים אחרי), לא יודעים מי רצח את תאיר. בנתיים- זה נראה כאילו השאלה הזו תישאר לעד. מה שנשאר זה לזכור את תאיר, שנשמתה קבורה עכשיו מתחת לאדמה. יהי זכרה ברוך, ת.נ.צ.ב.ה.