חשיבות התנדבות בני נוער

מהי בעצם התנדבות? ומדוע חשוב שבני נוער יתנדבו במקומות שונים?

הסבר הערך "התנדבות":

  • התנדבות היא מעשה או פעולה שנעשית מרצונו החופשי של האדם ללא תמורה, המונעת ע"י רעיון או מטרה מסוימת.
  • מטרתו של כל מתנדב היא אינה קבלת תמורה כספית או אחרת אלא כדי לעזור ולסייע לבני אדם נזקקים או כדי לתרום לקהילה. ההתנדבות מסייעת בחיזוק הקשרים בין אוכלוסיות שונות ותורמת לאותם מתנדבים מבחינה נפשית.
  • ההתנדבות מתקיימת לאחר שעות הלימודים, בזמנם הפנוי של אותם מתנדבים ומשקיעים את זמנם בעזרה לזולת והכרת חברים חדשים.
  • ההתנדבות חשובה כדי שאותם אנשים בעלי מוגבלויות יקבלו יחס אנושי וחברותי ויקבלו סיוע או כדי לשפר את הסביבה ע"י תרומה לקהילה.

כתיבה- חשיבות ההתנדבות בקרב בני הנוער

כתיבה- חשיבות ההתנדבות בקרב בני הנוער

היוזמה של התנדבות ע"י בני נוער נוצרה ע"י משרד החינוך אשר החליט ש-450,000 תלמידי התיכון בישראל יצטרכו להתנדב במשך 180 שעות בתוך 3 שנים. לדעתי, החלטה זו טובה ונכונה ואכן, תלמדי התיכון צריכים להשקיע את זמנם לא רק בלימודים ומשחקים אלא גם בהתנדבות.


ראשית, התנדבותם של התלמידים תועיל בעתיד עבורם כשאר יסיימו את הצבא והאוניברסיטה ויתחילו לעבוד. לדוגמא, אם תלמיד בכיתה י' התחיל להתנדב במקצוע המד"א (מגן דויד אדום), סיכויים רבים שאותו תלמיד ימשיך במקצוע זה משום שהוא כבר מכיר את העקרונות והבסיס וחיבב את המקצוע בעבר.


שנית, כשתלמידים מתנדבים במקצועות שונות- הם בונים את התכונות שלהם והם מודעים יותר לסביבתם כך שבמהלך התנדבותם הם גם תורמים לקהילה וגם מודעים יותר למצבם של עניי העיר, זקנים ודמויות נוספות. אם המצב לא טוב, אותם תלמידים יכולים להביע דעה באמצעות מחאה או באמצעות כתבה בעיתון, כנראה הם גם יכולים להוביל לשינוי גדול בעיר.


בנוסף לכך, התנדבותם של התלמידים- מאווררת את נפשם בשל הלחץ הרב בלימודים, לחץ זה גורם לתלמידים לחוסר ביטחון אצלם ולכן כדאי להם להתנדב, דבר זה יעלה את בטחונם- ושיפור נפשם יוביל להצלחה בלימודים ושינוי במצבם הלימודי.


לסיום, החלטת משרד החינוך נכונה מאוד ובני הנוער צריכים להתחייבו להתנדב ולתרום לקהילה וכך יגרמו לשינוי, יועילו לקהילה ויקיימו מצוות רבות.

Big image

סירטון אנימציה- התנדבות

הסירטון שלקוח מהסרט "Up" (למעלה) מסופר על מתנדב בשם ראסל שדפק בבית של איש מבוגר (ששמו קארל) והציע לעזור לו
Why is Volunteering Important?

סירטון של התנדבות בני נוער בסדנה לכבוד ילדי חינוך מיוחד

בסירטון הבא נראה כיצד בני נוער משמחים ומסייעים לילדים שיש להם בעיות נפשיות ועוזרים להם להסתגל לסביבה
נוער עלי! התנדבות ב'סדנת שילוב' - עם ילדי חינוך מיוחד