מידעון 6

בית ספר "בראשית"

Big image

טקס יום השואה

עוד לפני חופשת הפסח התקיימו בכיתה ז'1 סדנאות כתיבה' בהן התלמידים התחלקו לקבוצות וכתבו טקסטים בעקבות אירועים מהשואה אליהם נחשפו במהלך השיעורים. את הקטעים שילבו התלמידים בטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה שהתקיים ב-5.5.16. בטקס השתתפו כל תלמידי הכיתה, אשר גילו בגרות יוצאת דופן בהכנת הטקס ובקיומו. הטקס היה מכובד ומרגש.
בנוסף, הוקמה בביה"ס תערוכה "צילום בגיל" ושניים מהצלמים, שלמה טורבינר ונחמה פלומפ, הגיעו לספר לתלמידים על זיכרון שלהם מתקופת השואה, הזיכרון שהביא אותם לצלם את התמונה שצילמו. המפגש היה מרתק ומעניין וזימן שיח בין התלמידים לניצולים.

טקס יום הזיכרון

השנה, התכנסנו כלל תלמידי ביה"ס, הורים רבים ואורחים, לפני השמע הצפירה, ברחבה ולאחר קריאת היזכור עמדנו יחד בעת הצפירה. את הטקס הכינו תלמידי כיתה ז'2, בדגש על סיפורים אישיים ומכתבים שכתבו החיילים עצמם בזמן שירותם הצבאי או בני משפחתם של החללים. במהלך הטקס שולבו קטעי נגינה, שירה וריקוד שגרמו לכל הצופים להתרגש ולהזיל דמעה.

ביקור "בשביל ההעצמה בבראשית"

ראש המועצה, מנהלת מחלקת החינוך ומפקחת ביה"ס כיבדו אותנו בביקור, בו סיירו בין הכיתות ושמעו את התלמידים מספרים על תהליכי הלמידה וההעצמה שלהם. האורחים נהנו מתערוכת תוצרים של התלמידים בכל אחת מהכיתות ומהשכבות. קיבלנו מחמאות רבות על בית הספר, על האווירה שבו ועל הפעילות הרבה המתקיימת בין כתליו, מתוך החזון לאורו אנו פועלים ולאור הערכים בהם אנו מאמינים.

טיול כיתות א'-ב'

לטיול בבן שמן יצאנו תלמידי כיתות א'-ב', מזג האוויר היה אביבי ונעים. התחלנו את הטיול במשחק קבוצות וחידות הגיון, צעדנו עד לגת קדומה, טיפסנו, שרנו ומאוד נהנינו. חזרנו עייפים ומרוצים.

ביקור הגנים בכיתות א'-ב'

ביום ראשון 29.5.16 ארחו ילדי כיתות א'-ב' את ילדי הגנים העולים לכיתה א'. ילדי א'-ב' ברכו את ילדי הגנים בבואם לכיתה, שיחקו עימם "חפש את המטמון" ברחבי בית הספר (וכך למדו ילדי הגן להכיר את המקומות החשובים) שמעו יחד את הסיפור "דניאל שואל" מאת פטה קופלינס ופעלו בעקבות הספר. ההתרגשות היתה רבה: ילדי כיתות א' הרגישו מאד בוגרים והתרגשו לפגוש את הגננת מהשנים הקודמות ואת החברים שהשאירו בגן. ילדי הגן התרגשו להגיע אל בית הספר, לשבת ליד שולחן התלמיד, לפגוש את המנהלת ולשחק בחצר בזמן ההפסקה - ממש כמו הגדולים...

נבחרות

נבחרת כדורשת בנות ז'-ח'

לראשונה, ארחנו טורניר כדורשת באולם הספורט של "בראשית". נבחרת הבנות ניצחה בשני המשחקים נגד גדרות וגן יבנה והעפילה לחצי הגמר. חצי הגמר נערך ברחובות נגד ביה"ס מבית חשמונאי, משחק ארוך קשה ומותח שבסופו ניצחנו ועלינו לגמר אותו סיימנו במקום השני והמכובד. כל הכבוד!!

גמר ארצי באתלטיקה ז'-ח'

שחר קליינברט ז'1 ויניר גדות ח'1, עלו לשלב הגמר הארצי באתלטיקה שהתקיים באיצטדיון הדר יוסף. מתוך עשרות משתתפים, יניר שהתחרה בקפיצה לגובה, הגיע למקום ה-3 ושחר, שהתחרתה בקפיצה לרוחק, הגיעה למקום ה- 8. כל הכבוד אנו גאים בכם ובהצלחה בהמשך.

נבחרת קט רגל בנים כיתות ה'-ו'

נבחרת קט רגל בנים כיתות ה'-ו' ניצחה בטורנירים האזורים ועלתה לגמר שיתקיים ב- 8.6.15.

בהצלחה לנבחרת.

סיום בני מצווה

ערב סיום בני מצווה התקיים בבית ספר בשיתוף ילדי והורי שכבה ז' מ"בית אור". את הערב כבדו בנוכחותם ראש המועצה מר דורון שידלוב, מנהלת מחלקת החינוך הגב׳ עליזה אילן ורב המועצה, כבוד הרב עמיהוד. הערב נפתח בטקס קצר בו סכמו הילדים והמחנכות, משני בתי הספר, את שנת המצווה ובדברי ברכה של ראש המועצה וכבוד הרב. לאחר מכן התקיימו סדנאות משותפות לתלמידים ולהורים שהופעלו על ידי עמותת "עם אחד", בנושא עבר, הווה, עתיד. הערב היה מוצלח וחשוב בתהליך החיבור בין ילדי שני בתי הספר לקראת המעבר לתיכון.

פעילות ההנהגה הצעירה ליום העצמאות

שגרירי ההנהגה הצעירה בחרו לשגרר את ערך הכבוד "אני ישראלי" בכיתות א' לקראת יום העצמאות. פעילות מהנה וחויתית בה הכינו, יחד עם השכבה הצעירה, כובעים עם סמלי מדינת ישראל בעזרת קיפולי נייר. הפעילות חיזקה את תחושת ה"ביחד" והגאווה שבלהיות ישראלי.

הילדים צבעו וקשטו את הכובעים ויצאו מוכנים לחגיגות יום העצמאות.

פעילות זה"ב לכבוד ל"ג בעומר

נציגים מכיתות ה' הלומדים בשיעורי זה"ב "עצמאים בשטח" שיגררו בכיתות א'-ד' פעילות לקראת ל"ג בעומר. בפעילות, העבירו בצורה חווייתית ומהנה את כללי הזהירות לקראת מדורות ל"ג בעומר.

התלמידים שיתפו פעולה, למדו ונהנו. תודה לשגרירים.

פעילות כיתות ד' ליום ירושלים

בכיתות ד' התקיימה השבוע פעילות לקראת יום ירושלים. הילדים, קראו אגדות, כתבו, יצרו וציירו והכל בנושאים העולים מהמפגש עם העיר שחוברה לה יחדיו: שערי העיר העתיקה, שכונות בבירה, פסוקים במקרא ושירים.

הנהגה ירוקה

בתאריך 24.5.16 התקיים כנס מועצות ירוקות בחווה האקולוגית באשדוד, במקום נכחו בתי ספר רבים וקיימו יחד איתנו סבב תחנות ירוקות שמעודדות את התלמידים להתקרב אל האדמה ולפשטות. בין היתר, בניית בית מלון לחרקים, זיהוי צמחיי תבלין ואירוח במאהל בדואי את הכנס חתם מופע של הקרקס הירוק שמטרתו להגביר את המודעות למחזור וצרכנות מופחתת. נהננו מאוד ויצאנו עם רשמים חיוביים וחשיבה להמשך.