מידע ועוד מעמק-חרוד

מידעון עמק-חרוד 7-13.5.2017

Big image

לקהילת הרב תחומי עמק חרוד שלום רב

"ואולי יבוא יום ונהפוך שווים

אתה תהיה לי נחל ואני לך ימים
ונזרום ביחד עד אין סוף
שנייה לפני שקו החוף מגיע"

(מילים ולחן: עילאי בוטנר)

ביום שלישי השבוע התעוררנו לארוע המזוהה עם "תג מחיר" שפגע בכפר נעורה. הארוע זעזע את כולנו והזכיר לנו שאורח החיים המשותף הקיים במועצה שלנו אינו מובן מאליו. בעקבות האירוע קיימו המחנכים שיחות עם התלמידים. תלמידי שנתון ט' יצאו לביה"ס אחווה להביע תמיכה והזדהות כפי שתוכלו לראות בהמשך המידעון. אנו בביה"ס הרב-תחומי עמק חרוד נמשיך לחנך לכבוד הדדי בין ערבים ויהודים ולטפח שותפויות עם ביה"ס אחווה בנאעורה.

בחינת הבגרות הגדולה הראשונה - הבחינה באנגלית התקיימה ביום חמישי. אין ספק שבחינה בה משתתפים כ-400 תלמידים מאתגרת מאוד מבחינת ההתארגנות אליה. השנה הבחינות מגיעות לביה"ס ומוכנסות לכספת הנפתחת בזמן מוגדר לפני הבחינה. השיטה החדשה בהחלט מצריכה התארגנות נוספת ואנו מפיקים לקחים וכבר מתארגנים לארוע הבחינה הגדול הבא - הבחינה במתמטיקה.

שימו לב! ביום ראשון הקרוב 14/5/17 יתקיימו הלימודים כרגיל. חופשת ל"ג בעומר תתקיים ביום ב' 15/5/17.

בשבוע שלפננו מספר אירועים:

  • ביום א' בשעה 16:00 אחה"צ (ולא כפי שכתוב בהזמנה) תפתח תערוכת מגמת האומנות.
  • ביום ג' בזמן ההפסקה הגדולה יתקיים יריד החלפת ספרי יד-שנייה. פרטים נוספים ניתן לקרוא בהמשך המידעון.
  • ביום ג' אחרי הצהריים יתקיים מפגש להורי שנתון ז' בנוגע ללמידה בעזרת אמצעי קצה בשנת הלימודים תשע"ח.


מוזמנים לבוא ולהשתתף איתנו באירועים השונים.

שבוע טוב לכולנו
לילך.

ביקור הזדהות בביה"ס אחווה נאעורה

בעקבות אירועי "תג מחיר" בנאעורה נסעה קבוצת תלמידים משנתון ט' לביה"ס 'אחווה' להביע אות הזדהות ותמיכה בתושבים. התלמידים התקבלו בברכה ובחום, הגישו מכתבים מתלמידי הכיתות ושוחחו עם עמיתיהם מנאעורה על האירועים והתחושות. התלמידים משני בתי הספר שיתפו בגילוי לב כי יחסי השכנות הם מעל הכל, ודבר לא יפגע במרקם האנושי שנוצר. חשוב לציין, כי תלמידי שנתון ט' חולקים חוויות משותפות לאורך השנה עם תלמידי נאעורה בתכנית 'מפגשי השכנים' המתקיימת בליווי מדריכים ממוזיאון עין דור. בתום המפגש בביה"ס אחווה, פגשו התלמידים תושבים מאירי פנים ובפי כולם אמירה אחת - בגלבוע המציאות היא מציאות של יחסי שכנות טובים והאירוע הוא בבחינת ארוע חריג, קיצוני ויוצא דופן.
Big image

הרצאה של רועי סדן

שנתונים י' ו - יא' שמעו השבוע הרצאה של רועי סדן. רועי הוא הרפתקן שחזר מהמסע הגדול ביותר שנעשה על ידי ישראלי: הקפת העולם באופניים על פני שש יבשות, במשך חמש שנים, לבד. במהלך המסע רועי נפצע קשה מאוד ועובר תהליך שיקום ארוך ואינטנסיבי. רועי סיפר בהרצאה על המסע המתוכנן וגם על החלק במסע שלא היה מתוכנן וההתמודדות שנדרשה ממנו. ההרצאה היא חלק מהתכנית הייעוצית העוסקת בחוסן נפשי.

Big image

אילו יכולתי....

שנתונים ט' ו- י' צפו השבוע במופע "אילו יכולתי" העוסק בתופעת השימוש בסמים ואלכוהול בקרב נוער והציג את סיפורים של שלוש נערות המתנסות או מתמכרות לסם. ההרצאה היא חלק מהתכנית הייעוצית של השנתונים בנושא לקיחת סיכונים מחושבת והמניעה בשימוש לרעה בסמים ואלכוהול.

Big image

השביל הזה מתחיל כאן....

במסגרת תהליך התווית שביל ה- 90 , נפגשו השבוע שתי ההנהגות הירוקות, ההנהגה של כיתות ה-ו מבית הספר היסודי וההנהגה של כיתות ז-ח מבית הספר שלנו. במפגש נערכה הכרות בין התלמידים, לאחר מכן הילדים קיבלו הסבר מלילך המנהלת ועינב נציגת ההורים על תהליך התווית השביל ועל דרכי השימוש שיכולות להיות לשביל כשביל לימודי –חינוכי- חברתי.

שיא המפגש היה בסיור מקדים לתחילת השביל שם קיבלו הסבר מוחשי על תוואי השביל היוצא בית הספר התיכון היסודי ומתאחד בראשה של גבעת קומי. הילדים התרגשו מכך שהם הולכים להקים שביל חדש במקום שכרגע מלא קוצים, שאלו שאלות, הביעו עניין, הציעו רעיונות וגילו נכונות ורצון להתחיל לעבוד להקמת השביל.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לתהליך התווית דרך לשביל ה-90.

כדי שנוכל ליצור אתכם קשר אתם מוזמנים להירשם בקישור הבא

Big image

עידית רפאלי - מורה מצטיינת בתקשוב

משרד החינוך קיים השבוע כנס הוקרה והערכה לאנשי חינוך על איכות ומצויינות בשילוב התקשוב בהוראה.

בטקס רב-רושם הוענקה למורה שלנו עידית רפאלי תעודת הצטיינות אישית. מדברי ההמלצה לבחירה בעידית:

עידית משלבת את ההוראה המתוקשבת בכיתות חט"ב ומפעילה את התלמידים באופן נכון תוך חשיבה יצירתית והתאמת דרכי הלימוד למאה ה-21.
הנכונות‏ ללמוד,‏האמונה‏ בדרך ‏והרצון ‏להפוך ‏את ‏ההוראה ‏והלמידה‏ למשמעותית, ‏היישום‏ המצוין‏ של ‏הלמידה‏ והחוויות‏ אותן‏ היא‏ מספקת ‏לתלמידיה הם שהופכים את עידית למורה הראויה להצטיינות בנושא התקשוב.


עידית כל הכבוד! אנחנו גאים בך.

Big image

כיתה ח2 - אלופי טורניר הקט-רגל

טורניר קט-רגל ח' הסתיים השבוע. בטורניר השתתפו כל כיתות השנתון והיה טורניר מעניין ומותח. כיתה ח 2 זכתה בגביע השנה לאחר משחק גמר מרתק ובעיטות פנדל בסיום. את הטורניר ניהלו תלמידי מגמת הספורט מורן כהן ויונתן גולן במקצועיות רבה.
Big image

שנתון ז במפגש עם הסופרת תמר ורטה זהבי

כיתות ז זכו להפגש השבוע עם החוקרת וסופרת הילדים והנוער - תמר ורטה-זהבי, מחברת הספרים על מרטין לותר-קינג, מהטמה גנדי ונלסון מנדלה. המפגש עורר עניין ושיח על אפלייה, על מאבק לחופש לשיווין ולצדק וגם על כוחם של יחידים לשנות את ההיסטוריה. היה מעניין ומעורר מחשבה לכולם
Big image
השבוע אנחנו מעלים אתר אינטרנט חדש לביה"ס.

האתר החדש תומך בכל אמצעי הקצה(טלפונים, אייפדים ומחשבים) ויציג לכם באופן קל ונח את הפעילויות השוטפות שנערכות בביה"ס, תמונות, סרטים, מידע על ביה"ס ועוד.

מוזמנים להיכנס ולהתרשם.

Big image

ביום ג', 16.5, יתקיים יריד ספרים ברחבת ביה"ס בהפסקה הגדולה בשעה 11:15

עמק חרוד מתגייס ותורם ספרי יד-שנייה! תלמידים, מורים, הורים ותושבים מוזמנים לתרום ולהחליף ספרים.

הספרים שיישארו בתום היריד יועברו כתרומה לקבוצת "סיפור חוזר"- קבוצה חברתית הפועלת לשילוב נפגעי נפש ואנשים המתמודדים עם קשיים תעסוקתיים בקהילה ע"י איסוף, מיון ומכירה של הספרים הללו בבבתי קפה ובנקודות שונות ברחבי הארץ. באמצעות התעסוקה ב'סיפור חוזר' ניתנים כלים מקצועיים לנפגעי נפש, מתאפשרים עבורם תהליכי שיקום אישיים והזדמנות תעסוקתית מוגנת ומכבדת. הם מנהלים את מדפי הספרים, וזוכים לפרנסה ממכירות הספרים.

טיול שנתי שנתון ח לירושלים

תלמידי שנתון ח' יצאו לטיול דו יומי בירושלים וסביבותיה. למדנו על מורשתה ההיסטורית וקדושתה של ירושלים עיר בירתנו . התפעלנו מנוף ארץ בראשית בכפר אדומים שם לנו. הטיול היה חוויתי ,מגבש ומהנה לתלמידים ולצוות כאחד -יישר כוח .
Big image

תערוכת פרויקט הגמר של מגמת אומנות

ביום ראשון הקרוב 14/5 בשעה טובה, תפתח תערוכת הגמר של מגמת אומנות.

ביום שישי בבוקר נפגשנו, באווירה חגיגית מהולה במתח לבחינת הבגרות המעשית של תלמידות המגמה, אני, התלמידות ותמר כרמי האגדית. בנחת ובשלווה עברנו יחד עבודה עבודה והתפעלנו מההשקעה, המעורבות והאכפתיות החברתית, מיכולת החשיפה והמודעות האישית של התלמידות וגם מהיכולת שלהן להעביר בדיבור ושיח את הרעיון העומד מאחורי העבודה.

במשך ארבע שעות ראינו 15 תערוכות, שמענו את ההסברים של התלמידות ונתנו עצות לשיפור. זמן ארוך אבל מעניין ומרתק. אני מזמינה את כל אוכלוסיית בית הספר, להסתובב בתערוכות הפזורות בבית שיפרוני וסביבותיו וליהנות מהעבודות וההסברים המוצגים לידן. מי שרוצה לשמוע את האומניות הצעירות מסבירות על העבודות מוזמן להגיע ביום ראשון בשעה 11:00 בבוקר לבית שיפרוני להצגת העבודות או בשעה 16:00 לפתיחה הרשמית.

רקפת בהרב - רכזת המגמה

Big image
Big image
משוב למידעון

לחצו על כפתור המשוב וספרו לנו על חווית הצפייה בפורמט החדש של המידעון. במידה והתמונה מטושטשת לחצו עליה והאיכות תשתפר.