עשייה חינוכית ממ"ד אריאל

חודש טבת

"..צום הרביעי צום החמישי צום השביעי צום העשירי יהיו לבית יהודה לששון ושמחה.."

טקס עשרה בטבת לציון תחילת המצור על ירושלים ויום הקדיש הכללי לנספים בשואה, נערך ע"י תלמידי כיתה ד'1 של המורה יוסף עוז. התלמידים הופיעו נפלא ,וריגשו את קהל המאזינים בקטעי קריאה, מזמורי תהילים, נגינה בכינור ושירה .

פייטנים- פרחי אריאל

במסגרת אירועי "סל תרבות" הוזמן הפייטן להופיע בפני תלמידי ביה"ס .

התלמידים אדם ציקרמן מכיתה ד2 ואילון בן שטרית מכיתה ב2 הצטרפו לשירת הפיוטים והנעימו בקולם להנאת המאזינים.פייטנים אריאל אשדוד

13 למצוות

ב-טז' טבת חגגו תלמידי כתה ו' בניצוחן של המחנכות ליאת וקלודין מסיבת בר מצווה לתלמיד נהוראי.

לשמחת חתן המצווה, נערכה חגיגה מפוארת בה נשא רב ביה"ס ,הרב אריאל, דברי תורה, שירים הושמעו ברקע ומטעמים הוגשו כיד המלך. התרגשות עצומה נחוותה כאשר סיים התלמיד נהוראי לקרוא את דרשת בר המצווה .מחיאות הכפיים דיברו בעד עצמן.

Big image

מצטייני השבוע- פרשות שמות-וארא "יגעת ומצאת תאמין"

כמידי שבוע הוזמנו 2 תלמידים מכל כיתה אל חדר המנהלת לקבלת "מכתבי נחת" כהערכה על הצטיינות לימודית, דרך ארץ ומידות טובות.


שבוע "ואהבת"- כ' טבת . "יהי כבוד חברך חביב עליך כשלך"

בשבוע ו"אהבת" נחשפו תלמידי ביה"ס לערך העליון של אהבת הזולת . התלמידים חוו מגוון פעילויות, מערכי שיעור, פתגמים ואמרות בנושא. תלמידי כיתה ו'4 ו-ד'3 העבירו מצגת שחזקה את המסר הנידון. המטרה היתה להוביל את התלמידים להפנמה כי "האדם הוא אדם באשר הוא אדם".שבוע "ואהבת"/השונות- המשך..

כיתות ד' הוזמנו לביה"ס מעלות לפעילות היכרות . התלמידים רקדו, שרו, בישלו, יצרו ובנו בשילוב עם תלמידי המקום .

קשר גן בית ספר

ילדי הגנים הוזמנו לביה"ס ונהנו בפעילות "אשכולות חשיבה" בשיתוף עם תלמידי כיתות ו'. הילדים שחקו במשחקי חשיבה מגוונים ונטלו חלק פעיל במשימות.
"צליל איתן"

תלמידי ביה"ס צפו במופע זמר וצליל מרהיב ,שכלל לימוד נרחב על כלי נגינה שונים מתרבויות שונות, יוצרים ואנשי רוח . התלמידים נהנו מצלילי הניגון והעשירו את ידיעותיהם.


https://www.youtube.com/watch?v=pFE2_hKyu6c

כיתות ד בביקור ב"צוללת הירוקה" ובנמל

תלמידי כיתות ד' נהנו מיום סיור חוויתי ומעשיר "בצוללת הירוקה"בנושא שמירה על הסביבה, מיחזור והרגלי צריכה. בנוסף, ביקרו התלמידים בנמל ,בו נחשפו לפעולות ייבוא וייצא, פריקת מכולות ועוד ,זאת בשילוב משחקים ויצירה.ערך : יוסף עוז