FASHIONEL.MK

Честит 8-ми Март

Го празнуваме Денот на жената: Fashionel и пријателите ви подаруваат...

Во пресрет на празникот кој и е посветен на жената, 8-ми Март, Fashionel во соработка со своите пријатели освен искрено внимание и бескрајни позитивни вибрации, ви подаруваат и вредни подароци.

Fashionel и пријателите ви подаруваат...

ДМ-дрогерија маркт
Balea е ексклузивен dm бренд, кој нуди високо квалитетни производи за нега на Вашата кожа. Гелот за туширање и лосионот за тело со масло од семка на грозје и фстак се дел од Balea производите кои ја негуваат кожата и истовремено ја штитат од сушење. За комплетно уживање, овој сет го надополнуваме со Balea стапче за капење.

**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Како поинаку е позната папајата во манекенските кругови?

Fashionel и пријателите ве наградуваат...

Фустан Елена Лука
Што повеќе може да си посака една жена за својот празник од идеален фустан? Овој кус фустан од модната куќа Елена Лука совршено ја следи линијата на женското тело и ги истакнува нејзините секси облини. Комбинацијата од црна и сина боја со акцент на модните додатоци како панделка и транспарентен дел на грбот, се совршени за вечер исполнета со љубовни воздишки!

**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Со колку венчаници се претстави модната куќа Елена Лука на саемот за венчаници во Виена?

Fashionel и пријателите ви подаруваат...

Енерџи
Прв подарок-За здрав и свеж изглед.
Салонот за убавина Енерџи со своите услуги ќе Ви помогне во одржувањето на линијата на телото.Користењето на вибро сауната ќе Ви помогне при губење на вишокот на килограми, Ве ослободува од стресот и напнатоста, ја зголемува циркулацијата, ги намалува болките во мускулите и кожата ја прави мека и нежна...
Втор подарок-Масажа за опуштање и реклаксација.
Секоја дама заслужува да биде негувана, а брзото темпо на живеење, домашните и работни обврски доведуваат до појава на болки во разни делови од телото. Токму затоа, салонот за убавина Енерџи ќе ви озвоможи масажа за релаксација, опуштање и ревитализација на кожата, со чистење на мртвите клетки, зголемување на циркулацијата на телото и забрзување на лимфната дренажа.


**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Како беа нашминкани моделите на Том Форд на модната недела во Њујорк?

Fashionel ви подарува црна и црвена чанта

Прв подарок-Црна чанта
Кој рече дека најдобрите пријатели на жените се дијамантите? Дефинитивно, пријателките што никогаш нема да ве изневерат се чантите. Оваа волуменозна црна чанта од крокодилска кожа во која ќе ви ги собере сите секојдневни грижи, е совршениот подарок со кој може да си се разгалите себеси за денот на жената!
Втор подарок-Црвена чанта
Елегантна, софистицирана и во прекрасна боја! Токму со ваква чанта ќе оставите впечаток на уникатна и оригинална девојка со младешки и свеж дух во топлите пролетни приквечерија. Истата е доволно голема да ви ги собере сите вечерни потреби, а доволно мала да ви одговара и на малиот црн фустан со кој ќе освојувате!

**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Од каква кожа е изработена најскапата чанта на светот?

Fashionel и пријателите ви подаруваат...

La Dama
За секоја вистинска ДАМА, топло ги препорачуваме хулахопките на LA DAMA! Елегантен спој на естетика и квалитет, несомнено вистински избор за комплетен финиш на вашиот секојдневен изглед или сигурна варијанта за секоја посебна и неповторлива прилика. LA DAMA е македонски производ кој го следи сензибилитетот на македонската жена, а паралелно чекори со светските трендови на глобалниот пазар.

**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Која дизајнерка го дефинираше новото модно правило за комбинација на чорапи со елегантни чевли и долг фустан?

Fashionel и пријателите ви подаруваат...

Матица за љубителите на доброто четиво.
Подарува две книги на своите читатели.
Заедно- Џоди Пико
Возбудлива приказна за опсесијата, загубата и чувството на вина. Трогателна приказна со мистични елементи која ќе го задржи Вашето внимание се до последната страна.
Владетел од сенка-Донато Каризи
Сите ние, бар еднаш во животот сме се обиделе да избегаме од се, да заборавиме...Трилер за возбудливите доживувања на Мила Васкез, главниот лик во уште една нова приказна на Донато Каризи.

**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Кое е највпечатливото парче на дизајнерката Фиби Фило што го претстави на Париската модна недела?

Fashionel и пријателите ви подаруваат...

Max Factor
Ако сте личност која е зависна од волуменозни трепки, тогаш оваа маскара на Max factor е вистинскиот избор за вас. Таа е наменета за жени со стил кои сакаат да осават впечаток со својата појава. Со употребата на Max Factor Excess Volume маскарата добивате формула која содржи восок, темни пигменти и сферни честички што креираат микро подлога за создавање на одличен волумен. Поради микро структурата на првиот слој, горниот слој е наменет за да го финишира изгледот на секоја трепка од коренот до врвот, да ја направи интензивно црна и да и даде сјај.

**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Набројте три од пролетните мејкап трендови за престојната сезона?

Fashionel и пријателите ви подаруваат...

Ланче Miss Spice
Овој празник, добро познатото златно синџирче претворете го во вистински предвесник на пролетта. Со прекрасните блескави цветчиња во интензивни, пролетни бои ќе и овозможите сосема нова и уникатна димензија на секоја ваша комбинација. Облечете црно фустанче и комбинирајте го со овој оригинален ѓердан и дефинитивно ќе бидете дива на вечерта!

**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Кое е името на аргентинската дизајнерка на аксесоари која создава шик и забавни парчиња во посебна техника од монистра препознатлива за 50-тите 60-тите год?

Fashionel и пријателите ви подаруваат...

Seventeen
Линијата на Exotic Oil на Lorvenn Paris за здрава и убава коса е инспирирана од скапоцените карактеристики на аргановото масло.
Аргановото масло, познато како “течно злато” е вековна тајна на мароканските убавици за секојдневна нега на нивната коса.
SEVENTEEN Ви подарува сет за коса кој се состои од:
Beauty шампон за потхранување и хидратација на коса.
Beauty Conditioner збогатен со арганово масло за свиленскасто мазна коса со екстра сјај.
Beauty Masque е исклучителен комплекс од арганово масло и активни природни состојки за еластичност, лесно обликување и сјај на косата

**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Со која позната личност се поврзуваат фризурите “undercut” и “sidecut”?

Fashionel и пријателите ви подаруваат...

ounge bar Telekom Trend
Имајте убава вечер во пријатна и опуштена атмосфера, покрај кејот на Вардар, во Lounge bar Telekom Trend.
Двајца наши читатели ќе добијат подарок ваучер за двајца за Тренд салата и бело вино “Stobi” 0.2 za dvajca.
**НАГРАДНО ПРАШАЊЕ чиј одговор ќе го пронајдете низ содржините на нашиот портал:
Во кој град во светот, вљубените двојки за св.Валентин беа идентично облечени?