איתי פורמן

הנציג שלכם במועצת הסטודנטים

אהלן!שמי איתי פורמן, בן 25, סטודנט לפוליטיקה וממשל ולימודי מזרח תיכון שנה שנייה ובאר שבעי במקור.

בימים אלו אני מתמודד על מקום במועצת הסטודנטים. מי שיכול להצביע לי הם סטודנטים וסטודנטיות שלומדים פוליטיקה וממשל, היסטוריה, וגיאוגרפיה. גם אם אתם לא לומדים באחת מהמחלקות האלו, או אם בסופו של דבר תבחרו להצביע למועמד אחר, חשוב לי שתקראו את מה שאני כותב לכם פה כי מה שאתם הולכים לקרוא הולך להבהיר לכם את החשיבות של הבחירות האלו.


על המועצהאז מהי מועצת הסטודנטים? מישהו בכלל יודע מה התפקיד שלה? סביר להניח שרובכם הגדול ענה בשלילה על שתי השאלות. ופה מתחילה הבעיה, כי המועצה היא אחד הארגונים החשובים ביותר באוניברסיטה. 20 שניות על מהי מועצת הסטודנטים, here we go!מועצת הסטודנטים היא ארגון של סטודנטים, כמוכם וכמוני, שהוא הגוף המכווין של אגודת הסטודנטים. האגודה היא הארגון שאחראי על פעילות הפנאי בקמפוס, מעורבות חברתית, נושאים אקדמים ובעיקר רווחת הסטודנטים. המועצה והאגודה עובדים יחד בשיתוף פעולה כדי שנחווה חוויה סטודנטיאלית מגוונת ומהנה. תחשבו על מועצת העיר, שמעבירה הצבעות ומחליטה כמה כסף מוזרם לאגף החינוך, אגף התברואה וכדומה. מועצת העיר היא הגוף המחוקק, ומשרדי העירייה השונים הם הגוף המבצע. במועצת הסטודנטים זה עיקרון זהה: למועצה נבחרים דרך מערכת בחירות דמוקרטית, כשחברי המועצה הם מתנדבים שמשקיעים את כל זמנם בהתנדבות ואילו לאגודת הסטודנטים ניתן להצטרף דרך מכרז עבודה שבסופו מי שהתקבל הוא עובד בשכר לכל דבר.המועצה, אותה קבוצה של 33 סטודנטים שנבחרו בבחירות דמוקרטיות, מחליטה דרך הצבעות על דרכה של האגודה. אך יותר חשוב – התקציב השנתי של האגודה עומד על בערך כ7 מיליון שקלים. אותו תקציב מנותב למטרות שונות על פי צרכי הסטודנטים שאמורים להשתקף דרך החלטות המועצה. מדובר במיליוני שקלים ש33 סטודנטים, חלקם חברים וחברות שלכם, מחליטים לאן הוא הולך כשחלק יכול להיות מנוצל לתקצוב יום הסטודנט, חלק יכול להיות מנוצל להופעות בימי שלישי שהאגודה מארגנת וכדומה. את כל הדברים האלו – המועצה מחליטה, והאגודה מיישמת.


מה אני בעצם רוצה??


איך אני קשור לכל זה? אני רץ למועצת הסטודנטים כי אני מאמין שמעשים טובים יותר ממילים. אני פעיל חברתי בעיר במגוון נרחב של פרויקטים, ולפני הלימודים הייתי בשליחות התנדבותית מטעם הסוכנות היהודית בארצות הברית במשך כשנתיים ולכן תחום העשייה החברתית אינו זר לי. בחלק הבא אציג את מה שאני רוצה לעשות כחבר מועצה. תוכלו לשים לב שלא כתבתי שורה ארוכה של רעיונות רבים אלא כתבתי 3 נושאים ספציפים בלבד, אך זה בעיקר כי אני מעדיף לקדם איכות על כמות בדגש על רעיונות ישימים.הנושא הראשון הוא המודעות. לכל אחד ואחת מכן מגיע לדעת מה המועצה עושה. כיום החלטות המועצה מפורסמות באתר האגודה, אך זה לא מספיק ורק אלו שמודעים לקיומה יודעים לקרוא את ההחלטות. אני רוצה לשנות את המצב, ולדאוג לכך שלא יהיה סטודנט באוניברסיטה שלא ידע מהי המועצה ומה מעשיה. מגיע לכם, זה הכסף שלכם וכולכם צריכים לדעת לאן הוא הולך! אפעל להגברת פרסום החלטותיה דרך יותר פרסומים באתר האגודה, פרסום בפייסבוק, ויום ושעה מוגדרים בו אחד מחברי המועצה לעמוד לרשות הסטודנטים בבית הסטודנט כדי שיוכל לעדכן באופן אישי כל אחד ואחת מכן, אבל בעיקר כדי לשמוע מה עוד הייתם רוצים לראות באוניברסיטה שלנו.הנושא השני הוא החיבור לעיר באר שבע. כבאר שבעי שחובש גם כובע 'מקומי' וגם כובע 'סטודנט' אני יכול להעיד מקרוב שהסטודנטים יכולים להכיר באר שבע הרבה יותר יפה ונהדרת ממה שכיום הם מכירים. אני מודע לפער הגדול בין איך שבאר שבע נתפסת לבין מה שהיא באמת, ולכן אפעל ליצירת קשרים עם עסקים ברחבי העיר אשר יעניקו בתקופות מוגדרות הנחות לסטודנטים, אקדם 'קורס הכרת באר שבע' בו הסטודנטים לומדים ומסיירים ברחבי העיר וזכאים בנק"ז על כך, ואפעל רבות לחיבור אמיתי של הסטודנטים אל העיר.הנושא השלישי והאחרון הוא הקשר הישיר. אני מבטיח להיות אוזן קשבת לכולכם ולדאוג שרעיונותיכם ירקמו עור וגידים. יש מגוון רעיונות קטנים שדורשים שינוי מהדברים שאני רואה ושומע בשטח, דוגמת מצוקת המיקרוגלים באוניברסיטה, או המשך התמיכה במאבק למען עובדות הניקיון. אני מבטיח להיות שם ולעשות כמיטב יכולתי כדי ליישם את זה, אך חשוב לי שתדעו שאני תמיד אהיה כאן לידכם זמין על מנת שאוכל ללמוד מכם מה עוד צריך להיעשות. סביר להניח שמרחפים בחלל בית הסטודנט עשרות רעיונות מדהימים שמעולם לא הוגשמו כי חלקכם לא הייתם מודעים לקיום המועצה. הגיע הזמן להפסיק לחלום, אפשר להתחיל להוציא אותם לפועל!אם לפחות אחד מהנושאים ברשימה מוצא חן בעיניכם, אתם מוזמנים לעזור לי להפוך את המועצה לרלוונטית יותר בשביל כולנו. הגיע הזמן שתיקחו חלק בהחלטות, אני הנציג שלכם למועצה. אני מבטיח לעבוד קשה שם בחוץ – אתם רק צריכים לפתוח לי את הדלת.


תודה רבה על הזמן שהקדשת לקריאה,


איתי פורמן.