روغن بادام برای ماساژ بدن (ابیانگا)

از روغن بادام برای تسکین، لطافت و ترمیم پوست استفاده می شود

هزاران سال است که از روغن بادام برای تسکین، لطافت و ترمیم پوست استفاده می شود. خاصیت گرم کنندگی خاص آن، آن را برای ابیانگا (ماساژ آیورودا) به ویژه برای پوست واتا (خشک) ایده آل می کند. هر زمان که احساس کردید بدنتان به آرامش نیاز دارد و پوستتان به دوز آبرسانی سالم نیاز دارد، می‌توانید ابیانگا را با روغن بادام تمرین کنید.

بدن کسی که به طور منظم از ماساژ روغن استفاده می کند، حتی اگر در معرض صدمات تصادفی یا کار شدید قرار گیرد، آسیب زیادی نمی بیند. با استفاده روزانه از ماساژ روغنی، انسان با لمس دلپذیر، اندام‌های بدنش اصلاح می‌شود و قوی، جذاب و کمتر تحت تأثیر پیری قرار می‌گیرد

Abhyanga یک کلمه سانسکریت به معنای خود ماساژ است و راهی برای ارائه عشق و شفا به عمیق ترین لایه های بافت است.

Big picture

چرا از روغن بادام برای آبیانگا استفاده کنیم؟

استفاده از روغن مناسب برای آبیانگا ضروری است. در حالت ایده آل، باید روغن ماساژ را بر اساس پراکریتی (دوشا) منحصر به فرد آن انتخاب کنید. روغن های گرم و سنگین برای واتا، روغن های خنک کننده و خنثی برای پیتا و روغن های گرم و سبک برای کافا هستند. از آنجایی که روغن بادام گرم و خنثی است، برای انواع پوست مناسب است، اما به ویژه برای کسانی که پوست خشک (واتا) دارند توصیه می شود .

Big picture

چگونه از روغن بادام برای ابیانگا استفاده کنیم؟

برای استفاده از روغن بادام برای آبیانگا، با گرم کردن نصف فنجان روغن بادام شیرین شروع کنید زیرا پوست روغن گرم را بهتر جذب می کند. در مرحله بعد، در مورد تکنیکی که برای ماساژ روغن روی پوست استفاده می کنید، تصمیم بگیرید. شما می توانید انرژی بیش فعال واتا دوشا را با ضربات طولانی، آهسته و ثابت آرام کنید.

 1. با ماساژ بازوها، پاها و پشت شروع کنید. سپس به آرامی توجه خود را به شکم جلب کنید. در آیورودا، سیستم گوارش سالم برای سلامت کلی بدن بسیار مهم در نظر گرفته می شود و ماساژ شکم شما هضم کلی را بهبود می بخشد. از حرکات دایره ای در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت استفاده کنید.
 2. و البته یاد داشته باشید که قیمت روغن بادام شیرین متفاوت است.
 3. در مرحله بعد، توجه خود را به مناطقی که احتمال ایجاد استرس وجود دارد، جلب کنید. برخی از ما تنش را در شانه ها، کمر و یا حتی قفسه سینه خود نگه می داریم. توجه به این مناطق ضروری است. روی نفس خود تمرکز کنید و سعی کنید در حین انجام این کار عمیق نفس بکشید.
 4. اکنون وقت آن است که توجه خود را به پاها جلب کنید. پاهای ما دارای نقاط فشاری هستند که به آرامش بدن کمک می کنند، بنابراین مدتی را به ماساژ دادن پاها اختصاص دهید و سپس جوراب بپوشید تا روغن به خوبی جذب شود.
 5. باید اجازه دهید روغن برای مدتی روی پوست شما بماند. بلافاصله پس از ماساژ شستشو نکنید. می توانید برای بهبود بیشتر تجربه وارد سونا یا اتاق بخار شوید. یک زمان عالی برای تجربه آبیانگا قبل از رفتن به رختخواب است زیرا بدن شما را آرام می کند و به شما کمک می کند بهتر بخوابید. این همچنین اجازه می دهد تا روغن در طول شب در پوست شما جذب شود.

ماساژ بدن با روغن بادام شیرین نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای نوزادان نیز مفید است. اطمینان حاصل کنید که روغن بادام شیرینی که استفاده می کنید 100٪ خالص و ارگانیک است تا بهترین نتیجه را داشته باشید.


روغن بادام برای آروماتراپی

درست مانند Abhyanga، عمل آروماتراپی نیز شامل ماساژ بدن با روغن های گیاهی است. تنها تفاوت در نوع روغن مصرفی است. در رایحه درمانی، یک روغن حامل مانند روغن بادام و یک اسانس درمانی وجود دارد. هدف از روغن حامل این است که روغن های ضروری را رقیق کرده و آنها را به پوست شما "حمل" کند. از آنجایی که روغن‌های ضروری غلیظ هستند، وقتی مستقیماً روی پوست استفاده می‌شوند، می‌توانند تحریک شوند. از این رو، آنها همیشه با روغن حامل استفاده می شوند.

روغن بادام شیرین یکی از محبوب ترین روغن های حامل است. دارای رایحه ای آجیلی است، روغن آن سبک است و به راحتی جذب پوست می شود. محتوای غنی ویتامین E روغن بادام شیرین به ترمیم کلاژن پوست و حفظ نرمی و کشسانی پوست کمک می کند.

بسته به نیاز، می توانید 15 تا 60 قطره اسانس را به 6 قاشق چایخوری روغن بادام برای رایحه درمانی اضافه کنید.

روغن‌های حامل ایده‌آل به صورت سرد فشرده می‌شوند، زیرا در اثر حرارت آسیب نمی‌بینند و برای استفاده با روغن‌های ضروری مناسب هستند. روغن های حامل ارزان اغلب با گرما درمان می شوند. همچنین این احتمال وجود دارد که آنها بسیار تصفیه شده باشند یا حاوی مواد افزودنی باشند که می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد آسیب برساند.

Big picture

سوالات متداول در مورد روغن بادام

 1. روغن بادام برای چیست؟

  روغن بادام یک روغن بسیار مغذی و غنی از ویتامین های A و E است. این روغن پوست را تغذیه می کند و پوست کلی را بهبود می بخشد که به احیای درخشش طبیعی کمک می کند. روغن بادام همچنین برای روشن کردن حلقه های سیاه، لکه های تیره و علائم مفید است. همچنین برای انواع پوست های ظریف، تحریک شده و حساس مناسب است.

  این روغن علاوه بر اینکه یک روغن مغذی برای پوست است، برای ماساژ مو نیز ایده آل است. کوتیکول های مو را صاف می کند، به کنترل ریزش مو کمک می کند و به موهای آسیب دیده درخشندگی می بخشد. به دلیل ماهیت مغذی، سبک و گرمایشی، برای ماساژ کودک و ماساژ خود بدن (ابهیانگا) ایده آل است. همچنین یک روغن حامل محبوب در آروماتراپی است.
 2. آیا می توانم روغن بادام را روی صورتم بمالم؟

  بله، روغن بادام را می توان روی صورت مالید زیرا سریع جذب می شود و نمی چسبد. مقدار کمی را در دست ها گرم کنید و به آرامی روی تمام صورت ماساژ دهید. بگذارید 30 دقیقه بماند و بعد از درمان با یک شوینده ملایم پاک کنید.
 3. کدام روغن بادام برای مو مناسب است؟

  توصیه می شود از روغن بادام شیرین ارگانیک با پرس سرد برای موهای خود استفاده کنید زیرا تمام مواد مغذی بادام را حفظ می کند و دوز غنی از تغذیه مو و پوست سر شما را تامین می کند.
 4. آیا می توانیم یک شبه روغن بادام را روی صورت بمالیم؟ توصیه می شود روغن بادام را روی صورت بمالید و بگذارید فقط 30 دقیقه بماند.


 5. چگونه از روغن بادام برای مو استفاده کنیم؟ به سادگی روغن بادام شیرین را روی پوست سر بمالید و به آرامی موها را از ریشه تا نوک ماساژ دهید. بگذارید حداقل 20 دقیقه بماند، پس از درمان با یک پاک کننده ملایم مو و آب گرم آن را تمیز کنید. همچنین می توانید روغن را یک شبه روی موهای خود بگذارید.


 6. آیا می توانم روغن بادام را روی بدنم بمالم و بگذارم یک شب بماند؟


بله، روغن بادام را می توان یک شبه روی بدن مالید و گذاشت.
لینک کوتاه منابع:

http://gg.gg/xwtpi

https://b2n.ir/b96468