CAMPUS

LİSE 4. SINIFLAR REHBERLİK BÜLTENİ / 2019-2020

Big picture
Campus bülteni bu sayısında sizlerle, Lise 4. sınıfların üniversite başvuru süreçleri ile ilgili güncel bilgileri paylaşıyor...

TO DO LIST...

Big picture
FRANSA BAŞVURULARI

Öğrencilerimiz Campus France başvurularını tamamladı ve cevaplarını almaya başladılar. Fransa'da Üniversite Okumak hakkında detaylı bilgi almak için, yenilenen Campus France web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

FRANSA DIŞINDAKİ ÜLKELER İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRMELER:

İngiltere Üniversiteleri - Üniversiteye Doğru Projesi
Hollanda Üniversiteleri - Üniversiteye Doğru Projesi
Kanada Üniversiteleri - Üniversiteye Doğru Projesi
İtalya Üniversiteleri - Üniversiteye Doğru Projesi
Amerika Üniversiteleri - Üniversiteye Doğru Projesi
Big picture

YKS Başvurularının Ardından...

YKS 2020 başvurularını tamamlamış bulunmaktayız. Sınav süreci ile ilgili bundan sonraki yol haritası aşağıdaki gibidir:


1. YKS Başvurusunun Tamamlanması:

Aday, sınav ücretini yatırarak, yaptığı online başvuruyu tamamlamalıdır. Sınav ücreti ÖSYM'nin web sitesi üzerinden veya kılavuzda yer alan banka seçeneklerinin biri üzerinden yatırılabilir. Her sınav 70 TL.dir ve ücretin yatırılması için son tarih 4 Mart 2020 Çarşamba günüdür.


2. YKS Başvuru Bilgilerinin Kontrol Edilmesi veya Değiştirilmesi:

Aday, sistem tarafından kendisine verilen kişiye özel şifreyi Aday İşlemleri Sistemi üzerinden değiştirmelidir. (www.ais.osym.gov.tr) Bundan sonraki tüm ÖSYM işlemleri bu site üzerinden yürütüleceği için, unutmayacağı bir şifre belirlemesi önerilir. Aday bu şifreyi kimse ile paylaşmamalıdır.

3 Mart 2020 Salı günü saat 23.59'a kadar Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvuru bilgileri kontrol edilebilir ve istenirse değiştirilebilir.


3. Sınava Giriş Belgesinin Edinilmesi:

YKS 2020 sınavına 1 hafta kala ÖSYM adayların Sınava Giriş Belgelerini yayınlar. Aday, TC Kimlik Numarası ve şifresi ile Aday İşlemleri Sistemi'ne giriş yaparak sınava gireceği adresi görebilir ve bu belgenin çıktısını alarak sınavda yanında bulundurur.


4. YKS 2020 Sınavına Katılınması:

20-21 Haziran 2020 günlerinde, adaylar sınav başlangıç saatinden en geç 1 saat önce sınava girecekleri binada hazır bulunmalıdır. Sınav saatinden 15 dakika önce binaya girişler durdurulur. O saatten sonra gelenler sınava katılamazlar.

Adaylar, güncel fotoğraflı ve TC Kimlik No.su yazılı Nüfus Cüzdanı, TC Kimlik Kartı veya geçerliliği devam eden pasaportu ile sınava girebilir. (Ehliyet kabul edilmez.) Ayrıca Sınava Giriş Belgesi'nin de adayın yanında olması şarttır.

Big picture

GSÜ İç Sınavına Başvurular...

31 Mayıs 2020 tarihinde GSÜ Ortaköy Yerleşkesi'nde gerçekleşecek olan Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı ile ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu resmi sınav kitapçığı tüm Lise 4 öğrencilerimizin ve velilerinin e-posta adreslerine gönderilmiştir.

Hatırlatmak isteriz ki;

- Sınav başvuruları üniversitenin internet sayfasından her adayın bireysel başvurusu ile yapılacaktır. Sınava girmek isteyen adaylara, kişiye özel gönderilecek şifre ile sisteme giriş yapılmalı ve en geç 27 Mart 2020 gününe kadar başvurular tamamlanmalıdır.

- Sınava başvuru ücreti 900 TL olarak belirlenmiştir. Aday bu ücreti ilgili hesap numarasına* yatırdıktan sonra dekontunu ve son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafını sisteme yüklemelidir.


* Galatasaray Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü

Ziraat Bankası - Ortaköy Şubesi

IBAN: TR88 0001 0008 2801 6309 2550 18


- Adaylar sınava giriş kartlarını 4 Mayıs 2020 tarihinden itibaren sistemden çıktı olarak alacaktır ve sınava giderken yanlarında bulunduracaktır.

GSÜ KONTENJANLARI:

Big picture

GSÜ TEST İÇERİKLERİ:

Big picture

GSÜ ÖN KOŞULLARI:

Big picture