עבודה בנושא: מונדיאל

מגיש: עדן סאמט כיתה: ז'5

מבוא

אני בחרתי לעשות את העבודה בנושא מונדיאל כי אני אוהב כדורגל ואני מאוד אוהב לראות מונדיאל ואני רוצה ללמוד עוד על מונדיאל.

נבחרת ברזיל במונדיאל

נבחרת ברזיל שמארחת את מונדיאל 2014 אצלה באיצטדיון כאשר היא מועמדת בכירה לזכיה בתואר של אלופת העולם בכדורגל. נבחרת ברזיל נחשבת לנבחרת הכי אהודה בעולם למעט נבחרות מקומיות והיא גם נחשבת לנבחרת הכי תוססת והכי מלהיבה בכדורגל העולמי מאז שהתחיל הטורניר הזה כל 4 שנים. השנה נבחרת ברזיל בכבודה ובעצמה תארח את המונדיאל על פני 12 ערים גדולות ואצטדיונים מפוארים,חלקם חדישים. ומובטח ללא שום ספק קרנבל ביציעים ועל המגרש כאשר הנבחרת הלאומית תשחק לפני קהל של עשרות אלפים באיצטדיון ועשרות מיליונים מול מסכי הטלוויזיה בבתים וברחובות. נבחרת ברזיל הפכה לשם דבר בכדורגל העולמי עוד בשנת 1938 בה סיימה במקום השלישי את הטורניר וכמובן עם הזכיה הראשונה שלה בתואר הנכסף בשנת 1958.

במונדיאל שנערך 4 שנים לאחר מכן היא זכתה בתואר שוב וחזרה עם זכיה נוספת 8 שנים מאוחר יותר במונדיאל 1970 בו השתתפה לראשונה ולאחרונה גם נבחרת ישראל המכובדת. לאורך 3 זכיות אלו כיכב בנבחרת מי שנחשב עד היום לשחקן הגדול בכל הזמנים – פלה.

שתי זכיות נוספו לארון הגביעים הברזילאי בשנים 1994 ו 2002 והצפוי הוא כי 2014 תהיה שנה נוספת של זכיה עבור הנבחרת המעולה הזו.

הסיבה העיקרית לכך שברזיל מועמדת לזכיה היא כנאמר כיוון שהיא מארחת את הטורניר הגדול של מונדיאל 2014 אבל אין כל ספק כי הנבחרת עצמה גם כן מצויינת וכוללת כיום חלק מהשחקנים הטובים בעולם.

כמו בעבר, עם שחקנים שנחשבים אשפי כדורגל דוגמת פלה, רומאריו, רונאלדו, רונאלדיניו, בבטו, ריבלדו, סוקרטס, פלקאו, זיקו, קאקה ועוד אחרים גם כיום סגל הנבחרת כולל אשפי כדור שכאלו.

בסגל הנבחרת משחקים כיום הרבה כוכבים, מחציתם מהליגה הברזילאית המקומית ומחציתם מהקבוצות הטובות באירופה ובראשם ניימאר, כוכב קבוצת הפאר של ברצלונה, שנחשב "הדבר הבא" בכדורגל העולמי, כשרון ענק עם יכולת בישול והבקעה בלתי רגילים

אליו מצטרפים שמות כמו השוער ז'וליו סזאר, המככב בליגה האנגלית, טיאגו סילבה כוכב פריס סן ז'רמן, דויד לואיז מצ'לסי, דני אלבס מברצלונה, החלוץ פרד מפלונינסה, רונאלידינו הותיק מאתלטיקו מנייארו ועוד הרבה.

בטורניר הזה זכתה ברזיל בבית משחקים קל יחסית שיאפשר לה לעבור לשלב הבא, ככל הניראה מן המקום הראשון בבית ויאפשר שילוב של מרבית הסגל בשלב המוקדם בחילופים כך שכל הכוכבים יהיו כשירים להמשך הטורניר.

משחק הפתיחה של הנבחרת יהיה גם משחק הפתיחה של הטורניר כולו והוא ייערך ב 12 ליוני בין ברזיל לקרואטיה והוא יהיה יריית פתיחה למונדיאל 2014 שכל הברזילאים תקווה שכפי שהם נוכחים במשחק הפתיחה הם יהיו נוכחים גם במשחק הגמר בסיומו בתאריך 13 ביולי 2014.

מה זה מונדיאל?

כל ארבע שנים, אנשים מכל קצוות העולם, אוהדים שרופים של כדורגל, נוסעים למדינה שמארחת את המונדיאל, כדי לצפות בטורניר, או לפחות בכמה מהמשחקים בין הנבחרות שהם הכי אוהבים. מונדיאל 2014 יתקיים הפעם בברזיל, אז אם אתם רוצים להיות נוכחים באירוע, כדאי כבר עכשיו להכין את המזוודות ולרכוש כרטיסים.

מתוך 17 ערים בכל ברזיל שהגישו מועמדות להיות מארחות של המשחקים, רק 12 נבחרו: ברזיליה, ריו דה ז'נירו, סאו פאולו, סלבדור, בלו הוריזונטה,פורטו אלגרה, קויאבה, פורטלזה, קוריטיבה, מנאוס, רסיפה ונטאל. קמפו גרנדה, בלם, גואיאניה, פלוריאנופוליס וריו ברנקו גם הן הגישו מועמדות, אבל מועמדותן נשללה.

מלבד ברזיל, שהעפילה באופן אוטומטי לטורניר, תוכלו לראות עוד כמה נבחרות, שחלקן זכו בעבר בגביע, אפילו יותר מפעם אחת, ורובן לא זכו כלל, אבל הגיעו קרוב מאוד. הנבחרות החזקות יותר, שכבר זכו בעבר, הן ברזיל (5 זכיות), ספרד (זכייה אחת), אנגליה (זכייה אחת), איטליה (4 זכיות), גרמניה (3 זכיות) וארגנטינה (2 זכיות).

איפה ישראל ממוקמת על מפת מונדיאל 2014? גם השנה, נבחרת ישראל לא תשתתף בטורניר, מכיוון שלא הצליחה בשלב המוקדמות. אין ספק שנבחרת ישראל בכדורגל היא נבחרת טובה מאוד, אבל יש הרבה יותר טובות ממנה. אפילו ארצות הברית, שם פוטבול הוא משחק הרבה יותר פופולארי בזמן שכדורגל לא זוכה להרבה אהדה, הצליחה להעפיל לטורניר. כנראה שלא מספיק להפוך את הכדורגל לספורט לאומי אהוב כדי להגיע למונדיאל. ייתכן כי נבחרת ישראל הייתה שאננה במשחקי המוקדמות האחרונים, ולכן ניצחו אותה נבחרות שנחשבות חלשות ממנה.

מונדיאל 2014 כולל כמה נבחרות מפתיעות, ביניהן איראן. מי האמין שגם מדינות ערב, תוקפניות , משקיעות בענף הכדורגל ומפתחות אותו? כנראה שלא רק הגרעין זוכה לתשומת לב באיראן.

אין ספק, מונדיאל 2014 יהיה טורניר מעניין ביותר, ואם אתם אוהדי כדורגל, לא כדאי לכם להחמיץ את זה. אם יש לכם אפשרות לקחת פסק זמן מהחיים, חודש בדיוק (מה 13 ביוני 2014 עד ה 13 ביולי באותה שנה), ויש לכם את הכסף, תוכלו לקנות חבילות נופש מיוחדות לכבוד האירוע, דרך כמה חברות תיירות.

אומנם מצער שישראל לא משתתפת בטורניר, אבל אי השתתפותה לא מפחיתה מחשיבותו של האירוע, וכמובן שתוכלו ליהנות מהמשחקים גם בהיעדרה; אולי אפילו יותר, כי בוא נודה בזה, ישראל אומנם טובה, אבל לאחרונה המשחק שלה התנוון,

ועדיף לצפות במשחק של אנגליה, ספרד, איטליה, גרמניה או ברזיל.

מונדיאל 2014 - הגולים הכי יפים

לסיכום

אני למדתי הרבה על המונדיאל ועשיתי עבודת חקר עליו והיה לי מאוד כיף לראות את החומר על המונדיאל ורציתי לדעת מה השלבים במונדיאל מי משחק במונדיאל איזה קבוצות משחקות היה לי כיף מאוד לסכם על המונדיאל בגלל שאני אוהב מאוד כדורגל