MULTIPLYING AND DIVIDING DECIMALS

By: Hannah Thornock and Ecenaz Kizatoprick

Multiplying decimals

Using decimals in real life

If you go to the market and buy 8 bananas for $1.75 each you would have to multiply, $1.75 x 8.