רצינו שתדעו, 46

20 ביולי 2013, יג אב תשע"ג

שיתוף פעולה עם עמותת 'בשער'

שלום לכולם


ביום רביעי נפגשתי עם פרופ' יוחנן פרידמן, העומד בראש החטיבה למדעי הרוח באקדמיה למדעים. העברתי לו את פרטי ההתקשרות עם המדריכים אשר ביקשו להסתייע במרצי עמותת 'בשער', והוא עתיד ליצור עמכם קשר במהלך התקופה הקרובה.

להזכירכם - ההרצאות תינתנה על ידי אנשי אקדמיה מהשורה הראשונה , חינם אין כסף. הנושאים יהיו חלק מתכנית הלימודים או נושאי העשרה - לבחירתכם.


כמו כן הובטח לי מרצה לכנס תלמידי היסטוריה מורחב שיערך גם השנה ב-20 בפברואר (אנא שריינו את המועד ביומינכם ועשו מאמץ להגיע, גם אם אינכם מלמדים כיתות מורחב).

תכנית עידוד מקצועות הליבה ההומניסטיים

כזכור לפני מספר שבועות פוסם חוזר מנכ"ל מיוחד לעידוד מקצועות הליבה ההומניסטיים - היסטוריה, ספרות ותנ"ך.


החוזר מתייחס למגוון דרכי טיפוח וסיוע לבתי ספר אשר מבקשים לקדם מקצועות אלה - החל בפרסי עבודות גמר מצטיינות, המשך בסיוע תקציבי ומענקים לכיתות הגבר מצטיינות המשלבות פרויקטים ייחודים, המשך בתכניות בית ספריות, הוראה בין תחומית ועוד ועוד.

השבוע התקיימה ישיבה עם יו"ר המזכירות הפדגוגית, פרופ' עפרה מייזלס, לבחינת דרכי העבודה מול בתי הספר. ביום חמישי הקרוב נקיים ישיבה נפרדת להיסטוריה. מדריכי הטיפוח - גלעד מניב ומייה בן יאיר - ישתתפו בישיבה זו, ולאחריה נפרסם את דרכי העבודה שלכם מול בתי הספר.

טקס חלוקת פרסי עבודות חקר מצטיינות

ביום חמישי האחרון התקיים במשרד החינוך בתל אביב טקס חלוקת פרסי עבודות חקר בהיסטוריה ובלימודי א"י וארכיאולוגיה (נערך בשיתוף). תודה למדריכות עבודות החקר - ענת בר וגיטה רוקח, אשר הגיעו לטקס. היה בהחלט מרגש לראות את הזוכים מספרים על עבודותיהם ועל תהליך החקר.


היה מחמם לב לשמוע את פרופ' עפרה מייזלס מבקשת מהמורים המנחים לקום על רגליהם, ומהקהל (תלמידים ובני משפחות) לחלוק להם כבוד! זו הדרך להעלות את מעמד המורה!

ומטלה:

חשוב חשוב -


יש עדיין מדריכים שלא תיאמו איתי מועד לפגישה בפסג"ה עם מוריהם.


יש עדיין מדריכים שלא העבירו לי את מועדי המפגשים.


אנא עשו זאת השבוע בטרם יציאתכם לחופשה (למעט המקרים בהם קיימת בעיה עליה יודעתי).
שבוע טוב ומשמעותי.

אורנה