Моє родинне дерево

Проценко Дмитро

Моє роддине дерево

Big image

Історія міста мого роду.

Я розповім про місто Бориспіль, тому що там живуть мої бабусі, дідусь, я прожив там до 6 років, а зараз кожні вихідні гостюю у рідних. Бориспіль — одне з найдавніших поселень Київщини, відоме за літописними матеріалами як Летч, Льто, Олто. Перша літописна згадка про нього відноситься до поч. XI ст. коли в братовбивчій війні між синами київського князя Володимира на річці Альті загинув князь Борис. З іменем Бориса і пов'язана сучасна назва міста. Місцевість була заболочена і лісиста. Летч за часів Київської Русі був не тільки укріпленим пунктом на межі Київського та Переяславського князівства, але й місцем зміни коней та місцем відпочинку для різних посольств, гінців, княжих дружин, князів.

З ХІІІ ст. ці землі переходять під владу Великого князівства Литовського.

Монахи володіли землею до кінця XVI ст. Ймовірніше всього, що в цей час Бориспіль (в окремих джерелах - Баришпіль, Боришпіль) і отримав свою сучасну назву.


Зараз Бориспіль - це красиве сучасне місто, в якому проживать більше 60 тис. чоловік. Ще Бориспіль відомий в усьому світі тому що на його околиці розташований міжнародний аеропорт "Бориспіль".

Історія мого прізвища

Прізвище Проценко відносится до розповсюдженних українських прізвищ.

Після 988 р. кожний слов`янин під час офіціальної церемонії хрещення отримував від священника хрестильне і`мя. Таке називання дозволяло вирішувати проблему ідентифікації: виділення конкретної людини з громади. Тому саме церковні імена і стали активною базою для створення прізвищ.

Прізвище Проценко походить від імені Проць, яке являється українським варіантом зменшеної форми від хрестильного імени Прокопій. В перекладі з грецької Прокопій – «тримаючий меч за рукоятку».

Big image

Мій рід.

Мої батьки народились та навчались у школі в Борисполі. Вищу освіту здобували у Києві, мама закінчила Київський національний економічний університет, а батько Національний транспортний університет. Працюють в Києві в державних установах. У мене є рідний брат Максим, якому 5 років, і двоюрідні три брати і сестра. Мої бабусі і дідусі родом з Київщини і Черкащини. Батьки мого батька були вчителі. Мамин батько, мій дідусь, був військовий, а бабуся робітницею. У нас дуже велика і дружна родина.

Наші рецепти

У нашої родини є багато рецептів різних страв, бо часто вся сім"я збирається разом за святковим столом. Наприклад ми дуже любимо налисники - це такі млинці з сиром. А оскільки я опанував техніку приготування цієї страви, поділюсь рецептом.

В глибоку миску розбиваємо 5 яєць, додаємо 5 ст. ложок цукру і дрібку солі. Збиваємо ложкою поки цукор не розчиниться. Поступово додаєм борошно до сильного загустіння. Потім потроху вводимо молоко, помішуючи, поки суміш не стане однорідною і рідкою. У готове тісто для налисників додаєм 2 ст. ложки олії, щоб млинці не пригорали. Ковшиком наливаємо тісто на пательню і смажимо з обох сторін до готовності.

Мастимо млинці сирною начинкою (сир розтертий з цукром та ізюмом ), або будь-якою іншою за смаком. Скручуємо в рулетики і вуаля- налисникі готові. Буду радий коли скористаєтесь моїм рецептом.

Про себе

Мене звати Діма. Я люблю читати і дивитися пригодницькі фільми.

Мої улюблені книги: "Джури козака Швайки", "Тореодори з Васюківки", "Таємничий острів". Улюблений фільм -"Термінатор". У вільний час я відвідую секцію бойового гопака. В мене є три товариша: Жолуденко Влад (Жолудь), Скоробогатько Ігор (Гермес), Захаров Кирил (Захарич). З шкільних предметів мені подобаються хімія, біологія, література, фізкультура. В майбутньому хотів би винайти філософський камінь і зробити багато інших відкриттів.