למה חופשה דווקא בישראל?

מאת: תמר ושירה נושא: אטרקציות

מידע על האטרקציות בישראל

כמה דברים שחשוב שתדעו על אטרקציות

בישראל פועלות למעלה מ-1000 אטרקציות. עולם האטרקציות הוא חלק מהתשתית התיירותית של ישראל וכולל מגוון רב של אפשרויות בילוי, נופש ופנאי לבני כל הגילאים.

מניפת האטרקציות מתחילה במוזיאונים, מרכזי מבקרים וצפרות מחד ומגיעה עד לאטרקציות אקסטרים כמו סנפילנג, טיולי ג'יפים ורפטינג מן העבר השני. לא חשוב אם אתם בנוף בצפון, בירושלים או באילת, אם אתם צעירים הרפתקנים או משפחה עם גילאים מ-0 ועד 100.

כחלק מתרבות הטיולים המתפתחת בארצנו, רבים מאיתנו היוצאים לטייל מחוץ לבית מחפשים ערך מוסף בדמות "אטרקציות".

דוגמאות למוזיאונים בישראל:

~מוזיאון המדע

~בית התפוצות

~יד ושם

~מוזיאון ארץ ישראל

~מוזיאון לאומנות

~מוזיאון הפלמ"ח

~מוזיאון רבין

~מוזיאון ארצות המקרא

~מוזיאון ירושלים

~מוזיאון האדם הקדמון

דוגמאות לפארקים בישראל:

  1. לונה פארק- תל אביב
  2. צפארי- תל אביב
  3. סופרלנד -ראשון לציון
  4. מימדיון-תל אביב
  5. אייסקייט-תל אביב
  6. עיר השעשועים שמה לה למטרה להמשיך ולפתח את פארקי השעשועים במדינת ישראל, להתחדש ולהפתיע עם מתקנים חדשים, מרגשים ומיוחדים, בצד שמירה ללא סייג על הבטיחות והאבטחה.

קישורים:

tour builder-https://tourbuilder.withgoogle.com/tour/ahJzfmd3ZWItdG91cmJ1aWxkZXJyEQsSBFRvdXIYgICAhdL_vwsM

קישור למפת אטרקציות באתר "יאיר טיולים" -http://tiulim.net/%D7%9E%D7%A4%D7%AA-%D7%90%D7%98%D7%A8%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%99/

נגישות לנכים:

רבים ממקומות הפנאי והבילוי מונגשים לנכים בכסאות גלגלים. אטרקציות נגישות לנכים יאפשרו כניסה נוחה למתחם, שירותי נכים ובחלקן מסלול המיועד במיוחד לכסאות גלגלים ועזרים אחרים. יש אטרקציות נגישות לנכים בצפון, אטרקציות בדרום, אטרקציות באילת, אטרקציות לילדים ועוד. במשך כל השנה ישנו פיקוח על האטרקציות הטובות ביותר בארץ, מה שמראה על חשיבות הנגישות בארץ.

אתרי טבע-

צוק מנרה-

מרחב: צפון.


• אזור גאוגרפי: גליל מרכזי - רמת הגולן.

• אתרים מיוחדים בפארק: מגלשות אקסטרים, טרמפולינה באנג'י דום, "רכבת בצוק" – סיור ממונע, מסלולי טיול בחורש הטבעי, מצוק גיאולוגי, רכבל.

• אתרים נוספים בסביבה: קריית שמונה, קיבוץ מנרה, הרי נפתלי, עמק החולה.

יער בן שמן-מרחב: מרכז.

מפעל הייעור של קק"ל שאין לו אח ורע בעולם החל בנטיעת העצים הראשונים ביער על שם הרצל ב-1908. כיום נמצא באותו מקום יער בן שמן - "הריאה הירוקה" הגדולה ביותר בלב הארץ. כ-22 אלף דונמים של יערות, מסלולי הליכה ומרחבי פיקניק שמהווים את אתר הנופש העיקרי לתושבי המרכז.

אזור גאוגרפי: החוף - שפלה.

אתרים מיוחדים ביער: מצפה מודיעין, דרך החשמל, ביתן ידידות ישראל-תאילנד, קברי המכבים, קבר שיח' אל ע'רבאווי, משלט 219, עתיקות ביר א-שמי מהתקופה הביזנטית, תל גימזו מהתקופה החשמונאית והביזנטית, תל חדיד, אתר השיזפים העתיקים, אורן ברוטיה העתיק ביותר בארץ מ-1929, חניון נופש פעיל הגדול ביותר בארץ, אנדרטת חללי מינכן עם תצפית, אנדרטת מקסיקו, אנדרטת ההגנה, תל חדיד, חניון העיוורים.


נחל הבשור - דרך נוף

נחל הבשור, העובר בחולות עגור- חלוצה וחבל הבשור שבהר הנגב הצפוני, הוא מהארוכים שבנחלי הנגב (אורכו כ- 80 ק"מ). קטע הנחל שבין קיבוץ צאלים בדרום לכביש 241 בצפון הוא שמורת טבע ששטחה כ- 35 קמ"ר ובה נופי בתרונות, מעיינות הנובעים כל השנה, בריכות מים, צמחייה עשירה, מגוון בעלי חיים ואתרים ארכיאולוגיים. בסיוע הקהילות היהודיות בארה"ב ובאוסטרליה, קק"ל הכשירה בנחל מערכת מאגרי ענק לקליטת מי שיטפונות ולהחדרתם אל מאגרי מי התהום, כחלק מתכנית "נגב של צמיחה" של קק"ל, שמטרתה להציב את הנגב בסדר עדיפות לאומי עליון.


מרחב: דרום.

• אזור גאוגרפי: הר הנגב והערבה.

• אתרים מיוחדים במקום: באר צאלים, באר רבובה, תל שרוחן, שרידי גשר הרכבת הבריטית, פארק אשכול.

• אתרים נוספים בסביבה: דרך השדות – נחל בשור, פארק נחל גרר, פארק אופקים, יער בארי, גן לאומי פארק אשכול, פארק גולדה.