הקו הירוק או הקו האדום?

כל מה שצריך לדעת

קווי 67- מידע כללי

קווי 67 הם שטחים אשר נכבשו בשנת 1967 במלחמת ששת הימים.

במלחמת ששת הימים נכבשו השטחים הבאים: ירושלים והר הבית רמת הגולן וחלק מהחרמון אזור השומרון והיהודה ומדבר סיני אשר הוחזר למצרים בעת הסכם השלום עם המצרים.

קו זה הוא גם קו שביתת-הנשק של מדינת ישראל עם מצרים, עם ירדן, עם סוריה ועם לבנון, כפי שנקבע בהסכמי שביתת הנשק שנחתמו בשנת 1949, לאחר מלחמת העצמאות ועד לפריצת מלחמת ששת הימים בשנת 1967.

קווי 67- ביטחוני

קו זה הוא הגבול שלנו עם המדינות השוכנות לנו כך שהוא משמש לנו הגנה היכן צריך לדעת לתקוף את האויב אם נכנס לנו לשטח ומאפשר לנו לדעת מתי אנחנו נמצאים בתוך שטח האויב.

השטחים אשר נכבשו בשנת 1967 משמשים לנו כיום בכך ש:


  • מדבר סיני אפשר לנו לעשות הסכם עם המצרים.
  • לפני שהחרמון והגולן נכבשו השתמשו הסורים בשטח זה כדי לירות עלינו למרחקים ממקום גבוה עד אשר נכבש חלק מהחרמון ויותר לא השתמשו הסורים בחרמון בתור מקום אסטרטגי במלחמות ובכלל.
  • באזור השומרון נתנו לפלסטינים שטחים ועשינו גם איתם את הסכמי אוסלו
הסבר מדהים: מדוע אסור לסגת ל קווי גבולות 67 בבקשה לשתף
נאום במעמד חתימת הסכם אוסלו

קווי 67 לסגת או לא?

יהיו האנשים אשר יחשבו שצריך לסגת וכך נסיג את השלום עם הערבים, אך האם דבר זה יכול לגרום לסכסוך רב יותר? האם ככל שניתן להם יותר הם יבקשו יותר? האם תיפרץ מלחמה על כספי המדינה?

כל שאלות אלה הם שאלות לדיון יהיו כאלה שיסכימו ויהיו כאלה שלא.

ואסור לשכוח לחשוב לפני שאומרים ואיך זה יכול להשפיע על העתיד

דעתי על קווי 67

לדעתי קווי 67 הוא עוד נושא לדיון אני חושב שאם לא היינו כובשים שטחים אלה יכל היה להיות פה שלום טוב יותר עם הערבים או שבכלל לא היה כל הדברים האלה הם בידנו אנחנו יכולים לשנות אותם שטובה או לרעה לפי רצוננו.

לסיכום עקב כל מה שכתבתי בפלייר זה אני חושב שקווי 67 הם לא קווי הגבול שלנו, אלה גבול שלומנו ושלום עם הערבים.

סיכום

לסיכום אני חושב שקווי 67 אלו קווים ששומרים עלינו מוסיפים לכלכלה מוסיפים אוכלוסיה ושיפרה את יחסי החוץ שלנו משמעותית ולכן אני בעד השארת קווי 67 ולא לסגת חזרה לגבולות של קום המדינה.