Bizden Haberler

11 Kasım 2022

Big picture

''Olmasaydın, Olmazdık'' Atamızı Saygı ve Özlemle Andık…

Hatırlatmayın bana dokuzu beş geçeyi,

Hele puslu geçen o geceyi….

Söyletmeyin kasım adlı iki heceyi,

Bu benim en büyük yasım.

Bu Atam’ın öldüğü tarih,10 Kasım.


Kahraman ulusumuzun büyük Önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa yolculuğunun 84. yıldönümü, hüzünlü bir kasım sabahında, Tarsus Amerikan Koleji öğrencileri ve öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen törende saygıyla anıldı.


Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan tören, öğrencilerin sergiledikleri canlandırmalar, oratoryo, şiir ve koro ile devam etti. ECHO grubunun performansıyla son bulan törende duygulu anlar yaşandı.


“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü yaşatmaya devam edeceğiz. TAC Ailesi olarak Atamızı saygıyla anıyoruz.

Daima Kalbimizdesin...
Big picture
Big picture

11 IB Sınıflarının Fizik Dersi

11IB Fizik HL öğrencilerine Fizik dersinde öğrendikleri teori bilgilerini ve formülleri pratiğe dökme fırsatı verildi. Öğrencilerimiz grup çalışması dahilinde deneyler dizayn ederek, yerçekimi ivmesini hesapladılar. Deney sırasında hassas ölçümler yaparak aldıkları dataların grafiklerini çizerek analizler yaptılar.


Öğrencilerimizin, yaparak ve yaşayarak öğrenme sürecini destekleyen bu çalışmada, farklı alanlarda da becerilerini geliştirme fırsatı yaratma amaçlı bilimsel deney raporlarını da yazmaları istendi ve tüm bu süreçte keyifli zaman geçirmeleri de sağlandı.

Big picture

17. Shepard Cup TurnuvasıHer yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl İzmir Amerikan Kolejinin (ACI) ev sahipliğinde, 5-6 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşen 17. Shepard Sports Cup’tan 2.likle dönen Kız Volebyol takımımızın başarısını gururla paylaşıyoruz.


İlk gün İzmir Amerikan Koleji ve sonrasında Robert Kolejiyle oynadığı maçlarda 2-0 üstünlük sağlayan TAC takımı, turnuvanın ikinci gününde Üsküdar Amerikan Kolejine karşı oynadığı maçı 0-2 tamamlayarak turnuvada 2.olmayı başardı.


Başta Şampiyon takımlar olmak üzere tüm sporcuları kutluyor, bu güzel organizasyona muhteşem ev sahipliği yapan İzmir Amerikan Kolejine teşekkür ediyoruz.

Big picture

Cumhuriyet Çocuklarının Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları


Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında ‘’TAC Cumhuriyet Cup’’ etkinliği 17 - 28 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşti. Kutlamalarını öğle aralarında futbol, voleybol, basketbol oynayarak renklendiren öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.


Big picture

Baseball Türk Milli Takım Antrenörü Gökhan Kınaş ile Baseball Workshop’u

9 Kasım Çarşamba günü, Baseball Türk Milli Takım Antrenörü Gökhan Kınaş’ı okulumuzda ağırlama şansı elde ettik. Gökhan koç ziyareti sırasında, öğle arasındaki boşluğu değerlendirerek öğrencilere Baseball giysileri ve ekipmanları hakkında bilgiler verdi. Oyun kurallarına da değindikten sonra, öğrencilerimizle atış, vuruş ve tutuş çalışmaları da yapan Kınaş’tan, en kısa zamanda okulumuzu tekrar ziyaret edeceğinin sözü alındı. Değerli zamanını ayırarak Amerikan sporu olan Baseball’ u hakkında öğrencilerimizi bilgilendiren Gökhan Kınaş’a teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Big picture

Tarsus Amerikan Koleji Öğretmenleri Favori Kitaplarını Paylaşıyor!


Zamansız klasiklerden, epik fantezilere, gençlik edebiyatından, dünya edebiyatına, öğretmenlerin öğrencileri için seçtikleri kitapları Korkut Beriker kütüphanesinde “Öğretmen Favorileri” köşesinde birinci dönem süresince inceleyebilirsiniz.


Keyifli okumalar!IB Broşürümüz güncellenmiştir


Güncellenmiş IB Broşürü için görsele tıklamanız yeterli.

The Earth Prize

Değerli TAC Ailesi,


The Earth Prize, 13 ila 19 yaş arasındaki öğrencilerin katılabileceği; projeleri çevresel sorunları ele alma potansiyeli en yüksek olan takım çalışmasını ödüllendiren küresel bir çevresel sürdürülebilirlik yarışmasıdır. The Earth Prize’ın toplam ödülü 200 bin dolar değerindedir.


The Earth Prize aracılığıyla öğrencilere, kendi çevresel sürdürülebilirlik projelerini, ürünlerini, organizasyonlarını veya girişimlerini tasarlayarak gerçek değişimi etkilemek için meydan okunarak, rehberlik edilir ve ilham verilir.


The Earth Prize'ın her katılımcısı, kendilerine özel olarak tasarlanmış materyallerle çalışmalarını sürdürecek ve üniversite öğrencilerinden kişiselleştirilmiş mentorluk alacak. Ayrıca dünyaca tanınmış elçilerle etkileşim kurma ve çözümlerini küresel bir izleyici kitlesine sergileme fırsatına sahip olacaklar.


Gerçek dünyayı etkileme potansiyeline sahip olan proje yarışmayı kazanacak ve kazanan takım, okulları ve takım üyeleri arasında paylaştırılmak üzere 100.000$’lık ödülün (toplam 200.000$'lık ödülden) sahibi olacak.


Yarışmaya katılmak için lütfen aşağıdaki afişi inceleyiniz.


İyi şanslar!

Aylık YKS Bülteni


Aylık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture